adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

kadore    9
Napisano (edytowany)

Koledzy fachowcy od truskawek- coś dziwnego dzieje się z moimi truskawkami (hanoya) ,przedstawię pokrótce co w nich robiłem od wiosny 

1przełom marca i kwietnia oprysk stompem aqua

2 tydzień później 300kg/ha yara mila complex

3 ok 20 kwietnia uprawa międzyrzędzi i w około Kempy i oprysk  wenzarem

4 początek maja asahi +kristalon i w osobnym zabiegu selekt na jednoliścienne

5 tydzień później asahi i kristalon 

 

w tamtą sobotę 250kg/ha Yara mila nitrabor, po niedzieli poszedł mospilan na kwieciaka a wczoraj znowu kristalon + Asahi.

co im mogło zaszkodzić że liście są jak by delikatnie poskręcane a truskawki nie rosną tylko siędzą w ziemi ? https://zapodaj.net/d0a521c61d929.jpg.html

https://zapodaj.net/09151c775f380.jpg.html

Edytowano przez kadore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam ze kadore masz nasrane pod sufitem chcesz truć ludzi ? ja ci nic nie doradzę bo nie zasługujesz .

mogę ci poradzić weź wykoś lepiej tą truskawkę .

eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

A czy ja napisałem że mam je zamiar sprzedawać czy jeść? To jest poletko doświadczalne a nie uprawa towarowa.
Napewno owoce z tej plantacji nie trafią na rynek czy do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

tłumacz sie tłumacz. Brak słów ...  Nikt na wystawe truskawki nie sadzi i nie prosi o porade na forum 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Senator wiesz o tym że do owoców miękich są duże dopłaty ? Chyba wolno coś uprawisć tylko do dopłat a nie po to żeby sprxedawać towar za grosze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Weź nie piernicz że sadzisz na dopłate i sypiesz yare Haha pryskasz kristalonem asahi i duyrsban do tego... wez sie zastanow co piszesz  bo jedno drugiemu przeczy.

 

więcej nic nie bede pisał jednak pasowało by zeby wpadli ci z kontrolą podczas zbioru i dowalili taką kare żebyś się oduczył truć innych.

 

towar za grosze hmm o ile conajmniej 50tys  z ha na czysto to grosze dla ciebie to hmmm niewiem poco baryły przewracasz...

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jeśli miałeś teraz trochę opadów to pasowało by coś z interwencyjno zapobiegawczych środków. Frupica, luna, mythos, signum. Ograniczają też inne choroby przy okazji. Tylko nie są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zwykły program to szło podczas kwitnienia topsin, pozniej z grubej rury signum/bellis na zmiane z mythosem a miedzy zbiorami switch.  

 

w zeszłym roku próbowałem prolectusa to gówno jakich mało myślałem że będzie rewelacja a okazał się totalny niewypał 

 

droga ale skuteczna też luna z tym ze tylko opakowania 1L 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

A co sądzisz o frupice? Z ciekawości może pamiętasz po ile u was signum 0,5kg, zato czy ten mythos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Weź nie piernicz że sadzisz na dopłate i sypiesz yare Haha pryskasz kristalonem asahi i duyrsban do tego... wez sie zastanow co piszesz  bo jedno drugiemu przeczy.

 

więcej nic nie bede pisał jednak pasowało by zeby wpadli ci z kontrolą podczas zbioru i dowalili taką kare żebyś się oduczył truć innych.

 

towar za grosze hmm o ile conajmniej 50tys  z ha na czysto to grosze dla ciebie to hmmm niewiem poco baryły przewracasz...

a gdzie on o dursbanie pisał?? dursban ma teraz zezwolenie do zwalczania kwieciaka

jeśli u niego jeszcze nie kwitną to chyba nic nie na rozrabiał. 

a te niekształcenia liści to pewnie po wenzarze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

malkolm jeżeli ktoś edytował posta to już tego nie było  moderator może to potwierdzić mogłem zrobić screena ale nie jestem świnią żeby donosić na uzytkownikow na tym forum.

 

bo wystarczyło by donos zrobić i jutro ma kontrole  tak dziś to funkcjonuje  ... 

 

 

...zrobić co trzeba...

 

 

ect mam nadzieje że kolega to wykosi i doda zdjęcie inaczej zrobię zdjęcie i wyślę tam gdzie potrzeba 

 

 

Pseudo rolnilkom mowimy nie ... 

Na dowod dodaje to :

Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza

senator11111,

kadore odpisał na temat który obserwujesz "uprawa truskawek".

Koledzy fachowcy od truskawek- coś dziwnego dzieje się z moimi truskawkami (hanoya) ,przedstawię pokrótce co w nich robiłem od wiosny 

1przełom marca i kwietnia oprysk stompem aqua

2 tydzień później 300kg/ha yara mila complex

3 ok 20 kwietnia uprawa międzyrzędzi i w około Kempy i oprysk  wenzarem

4 początek maja asahi +kristalon i w osobnym zabiegu selekt na jednoliścienne

5 tydzień później asahi i kristalon 

6 koło 5 maja podlewanie du........ bo pędraki zaczęły podgryzać (litra du...... na 400L wody )

7 po dwóch dniach powturka d........ po pędraki dalej żyły (litra D.... na 400L wody

w tamtą sobotę 250kg/ha Yara mila nitrabor, po niedzieli poszedł mospilan na kwieciaka a wczoraj znowu kristalon + Asahi.

co im mogło zaszkodzić że liście są jak by delikatnie poskręcane a truskawki nie rosną tylko siędzą w ziemi ?https://zapodaj.net/d0a521c61d929.jpg.html

https://zapodaj.net/09151c775f380.jpg.html

 

 

Link screena maila ...

https://gyazo.com/c60dda325bbff7a0c24f505265d485d9

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

No Panowie nieźle..... U mnie dziki przychodzą do truskawek na pędraka bo jesienią nie zadbałem dobrze ale żeby stosować du... jak to kolega pisał to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Senator nie wiem co ty wyczytałeś w moim poście miedzy wierszami ,ale to że zadałem pytanie na forum bo nie wiem wszystkiego to nie znaczy że jestem aż takim idiotą że nie umiem czytać etykiet na śor , kolego wiem doskonale że Dursbanem pryska się po zbiorach owoców a nie przed zbiorami i nie wiem dlaczego tak  ciśniesz mi że pryskalem tym dursbanem .

Zrobiłem ci coś osobistego czy o co chodzi ? ,

Ot czasy nastały że rolnik rolnikowi wilkiem i straszy drugiego PIORIN -em  ,

 

P.S. miałem ci tą wiadomość napisać na PW ale znowu będziesz robił scriny i wrzucał na forum , to napisałem tutaj i kończmy tą jałową dyskusję   <_< .Pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak blisko domu truskawki to nie zastanawiaj sie zgłaszaj do urzedu wojewodzkiego.

 

 

Ja tak miałem jak przychodziły do ziemniaka przyspieszonego  a przy okazji ryjem słomę podgarnywaly w truskawce... 

 

źle nie było odszkodowanie konkretne dali ;)

 

kadore nie rób ze mnie idioty ja tylko umieściłem to co pisałeś  bo teraz próbujesz przewrócić kota ogonem 

Rolnik rolnikowi wilkiem? Psujesz wizerunek Poczciwego rolnika  w oczach innych ludzi ... jakby ludzie wiedzieli co bedą wpierniczać to pewnie by cie pochwalili ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Jeśli ktoś ma namiary na sadzonki rumby to chętnie kupię. Chciałbym coś odmienić od honeja

nie zamieniaj honyeya na nowości,przetestowałem nowości i przez to mam dużo mniejsze plony ,dużo tej zimy przemarzło ,gdyby nie honyey w tym roku byłoby kiepsko,jest jak zwykle niezawodna jeśli nowości to po trochu nie na dużą skalę.

Ja przykleiłem  :D  sie do znajomego co brał wieksze ilosci frigo rumby teraz  i mam 1000 sadzonek ,ruszyły wszystkie ale jak z sadzonka na jesień to ruska ruletka.A widziałem pierwszy dobry zbiór rumby to w takim owocu to kregosłup nie boli :) przy zbiorze

czy widziałeś jaki plon i wielkośc rumby bo kupiłem sadzonki i będzie owocowała za rok ,ale widzę że chyba trzeba ostrożnie z nowościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zamieniaj honyeya na nowości,przetestowałem nowości i przez to mam dużo mniejsze plony ,dużo tej zimy przemarzło ,gdyby nie honyey w tym roku byłoby kiepsko,jest jak zwykle niezawodna jeśli nowości to po trochu nie na dużą skalę.

czy widziałeś jaki plon i wielkośc rumby bo kupiłem sadzonki i będzie owocowała za rok ,ale widzę że chyba trzeba ostrożnie z nowościami.

No własnie widziałem i to mnie skusiło :) .Honey i rumba obok siebie ,moze taki rok był albo coś...ale rumba przy honejce to jednak na plus w ilości i wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Stosował ktoś Plantivax ,czy warto go stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek545    0

postęp koledzy idzie do przodu i myślę, że warto próbować czegoś nowego, nowych odmian. Uda się to uda nie uda to trudno, próbować trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1
Napisano (edytowany)

W zeszłym roku stosowałem Switch rezultaty było naprawde zadawalające,tylko koszty spore.Dlatego pytam czego wy używacie teraz zapobiegawczo bo w czasie zbiorów jeżeli będzie potrzeba pójdzie Switch

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek1234    0

Witam czym pryskacie teraz od szarej pleśni? U nas leje cały dzień przydałoby się interwencyjnie prysnac odmiana marmolada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podczas kwwitnienia użyj coś na tiuramie np sadoplon tanie a skuteczne jak już pompuje owoc to nie stosuj go bo on powoduje gorzknienie owoców. 

 

interwencyjnie to tylko górna półka signum/bellis, luna, switch, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek1234    0

No właśnie tylko ze przed tymi opadami dzisiejszymy nie miałem zabezpieczone zbytnio a kwitnienie w pełni nawet już małe owoce się trafiają więc należałoby interwencyjnie już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

podczas kwwitnienia użyj coś na tiuramie np sadoplon tanie a skuteczne jak już pompuje owoc to nie stosuj go bo on powoduje gorzknienie owoców.

 

interwencyjnie to tylko górna półka signum/bellis, luna, switch,

 

Ja tam kolego nie pryskam sadoplonem,moim zdanie mija sie to z celem. A czy on tak tanio wychodzi ,niewiem. 4×32-33 zl to wychodzi 170 zl. Wole dolozyc i prysnac signum i mam na maczniaka,szara i plamistosc. 3w 1. A efekt sam wiesz jaki. To jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj