adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Michal15275    1

Ja prysnołem dzisiaj ortusem bo w końcu pogoda się ustabilizowała.


witam mam dwuletnia plantacje i jakieś słabe krzaki  nie wyrosniete 

dostały na początku complex jakies połtora tygodnia temu nitrabor   i wczoraj pryskałem sadoplonem na plamistość 

co moge dać teraz może coś dolistnie ? mam kristanol zoelony , pomarańczowy i calcinit

 

Na plamistość polecam zato lub domark. Sadoplon jest raczej na szarą pleśń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Ja prysnołem dzisiaj ortusem bo w końcu pogoda się ustabilizowała.

 

Na plamistość polecam zato lub domark. Sadoplon jest raczej na szarą pleśń.

 

ja tam pryskam signum jest praktycznie na wszystkie choroby.    A tak propos obiło sie już coś komuś w tym roku co do prognozowanych ccen na ten rok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie odżywki dałeś do zato

plonvit opty i mikrokomplex

 

sorki maniek troche sie unioslem.moglem sam obliczyc ale nie mialem zielonego pojecia ile litrow wody idzie na h.

tu mam fotki-zle sie dzieje

 

i jeszcze te zolte liscie.badanie gleby u nas, to porazka.!trwa 2-3 tygodnie.

krzczki wygladaja jak mocno spalone!

mi te krzaki wyglądają jakby jakaś zgnilizna korony truskawki je dopadła,

a co do liści to jest jeszcze taka choroba jak fitoplazmatyczna żółtaczka astra(w google wszystko jest),

tak jak napisał senator11111 truskawki nie miały łatwego życia, w zeszłym roku susza, wysokie temperatury, 

zimą mróz do pasa a śniegu brak no i na początku wegetacji długi okres chłodów, patogeny atakują

truskawki nie mają siły się bronić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a mi to wygląda na opuchlaki, przynajmniej ten zwiędnięty  krzak i ten z uszkodzonym pędem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

nic nie oddaje faktycznych warunków i wyglądu roślin jak wizyta na plantacji, bez tego to takie wróżenie...

 

trzy końcowe zdjęcia moim zdaniem są to uszkodzenia mrozowe po nich nawet błahostka robi spustoszenie.

 

Na jednej z odmian wymarzły mi kwiaty, których nie było.. to znaczy w momencie występowania przymrozków dopiero było widać maleńkie pąki tuż przy szyjce. Teraz gdy zaczynają kwitnąć 90% jest zmarznięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

O tu kolega może mieć rację. U mnie to samo jest jak zakwitły to mrozu nie było a środki czarne czyli musiały przemarznąć wcześniej. Owocu będzie mniej może ceną się zysk nadrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie już czerwone truskawy? ja wczoraj uzbierałem 4 koszyki, na 1h tak co widziałem to pozbierałem.

Wie ktoś jaka cena na giełdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

U nas duża susza,ma ktoś może na sprzedaż małą deszczownię na rurach 50 lub 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a u nas od 20.04 spadło ju ż ponad 100mm deszczu. 

truskawki stoją w wodzie, będzie nie ciekawie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Panowie myślicie, że przejdzie vaxiplnt żeby opryskać podczas kwitnienia, jest to jak szczepionka bardziej zapobiegawczo, ale że dostałem 5l tego ustrojstwa to nie musiałbym kupować switch czy luny. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie malkolm nasze okolice wyjątkowo nas w tym roku nie rozpieszczają ;/ trzeba pilnować się z zabiegami ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telo9034    0

Odkryłem dopiero.

Nie wiem czy to słuszne.

Kwiatów dużo ale wiele liści przypalonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryte zawsze mam bo u clery przecierają sie kwiaty przy honeyu tego nie bylo. odkrywam zawsze podczas pełni kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Gdyby w tej chwili cały czas były przykryte to przyspieszyło by to znacząco owocowanie czy już od tej fazy pełni kwitnienia ta włóknina ma mniejsze znaczenie? Pomijając oczywiście nocne przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic by ci to już nie dało chyba ze noce bliskie 0 st to owszem najwieksza robotę włóknina robi wiosną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Panowie jaki herbicyd polecacie na perz ? Czytałem dużo i chciałem kupić select super, ale w sklepie sprzedawczyni powiedziała że lepszy będzie beetup trio bo on weźmie i perz i dwuliścienne. Co powiecie na ten temat ? I mam jeszcze pytanie czy te h erbicydy wymienione nie zaszkodzą nawet jeśli oprysk poleci na truskawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Beetup perzu nie weźmie, on działa raczej na same dwuliscienne. Fusilade, targa, wspomniany select super zwalczają jednoliścienne. Tylko herbicydy stosujemy do kwitnienia

Koledzy podpowiedzcie kiedy zacząć ochronę przed chorobami liści, 10 dni temu posadzilem pegasusa z frigo zaczyna pojawiać się już 2 liść i nie wiem czy należałoby zabezpieczać każdy nowy liść fungicydem(jak To u jabłoni) czy można później od pierwszych ewentualnych objawów chorób choć najlepiej wolałbym nie dopuścić do tego w ogóle

Edytowano przez bartekamator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Ja zabezpieczałem zaraz po posadzeniu.


Może to głupie pytanie ale czy młodym s adzonkom nie zaszkodzi jeśli któryś z wymienionych wyżej herbicydów podczas pryskania poleci na truskawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zabezpieczałem zaraz po posadzeniu.

 

 

Może to głupie pytanie ale czy młodym s adzonkom nie zaszkodzi jeśli któryś z wymienionych wyżej herbicydów podczas pryskania poleci na truskawki ?

Ja pryskałem młode sadzone na jesieni ale też teraz na wiosne [sadzone] agilem i dewrinolem+stompem aqła i im nic nie jest.odm. to roxan a,rumba,elkat i kent .przy czym roxana uchodzi za delikatną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek545    0

Witam wszystkich,

chciałbym zapytać czy ma ktoś do sprzedania sadzonki odmiany Rumba, chciałbym spróbować coś nowego niż honey. Jeśli ktoś ma jakieś namiary to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Wczoraj padał na moje nieszczęście grad w mojej okolicy. trochę posiekał liście w truskawce ale to nie jest aż takie zmartwienie. Bardziej zastanawia mnie to jak odchorują kwiatki, gdyż dopiero dzisiaj popołudniu dało się zauważyć że są poobijane. I teraz moje pytanie czy taki kwiat się zawiąże? Czy będzie raczej gnił z uwagi na to że jest obity? I czy switch zaradzi na to?

post-152994-0-28504700-1462819811_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj