adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

pablo6234    80

Nie zauważyłeś malutkich czarnych robaczków (pchełki ) może to być jej robota .

Mam prośbę może ktoś wie co to za odmiana ,sadzę ją już kilka lat nie znam nazwy bo dostałem od znajomego i on też nie znał a chciałbym zakupić świeże sadzonki, odróżniają się od innych bo kwiat jest na powierzchni liści .

 

Mam taką odmiane na 90 % na zdjęciu jest Clery wcześniejsza od Honeyone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Nie zauważyłeś malutkich czarnych robaczków (pchełki ) może to być jej robota .

Mam prośbę może ktoś wie co to za odmiana ,sadzę ją już kilka lat nie znam nazwy bo dostałem od znajomego i on też nie znał a chciałbym zakupić świeże sadzonki, odróżniają się od innych bo kwiat jest na powierzchni liści .

witam moglbys mi powiedziec czym pyskales od chwastu w truskawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Mam taką odmiane na 90 % na zdjęciu jest Clery wcześniejsza od Honeyone

Raczej nie bo one są później od Honayo to zdjęcie jest z zeszłego roku teraz jeszcze nie kwitną .

 

witam moglbys mi powiedziec czym pyskales od chwastu w truskawkach 

Późną jesienią stompem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Planuję sadzić truskawki frigo oraz świeże kopane z gruntu, czy można kilka dni przed sadzeniem prysnąć stompem oraz devrinolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Witam. Czym mogą być spowodowane czarne środki w kwiatkach? Raczej nie mróz bo tego nie było od jakiegoś tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

Nie zauważyłeś malutkich czarnych robaczków (pchełki ) może to być jej robota .

Mam prośbę może ktoś wie co to za odmiana ,sadzę ją już kilka lat nie znam nazwy bo dostałem od znajomego i on też nie znał a chciałbym zakupić świeże sadzonki, odróżniają się od innych bo kwiat jest na powierzchni liści .

 

nie widziałem nic, bede mospilanem jeszcze pryskał w tym tygodniu,

ta odmiana to moze byc elsanta bo tez takie kwiaty wystawione ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

kolego bartekamator dwa ostatnie Twoje zdjecia, to identyczna sytuacja jak u mnie.nie przesadziles z nawozem?ja dawalem tylko bontar, wiec moglem tylko tym cos namieszac.powiedz jak mozesz, co ustaliles i co dawales na te plamy?jak polecialem scorpion-em i dzisiaj daje plex i asahi.moze tez dodam troszke saletry wapniowej.

 

 

 

orjetuje sie ktos, czy wogole sie to oplaca i ile moze kosztowac, nawodnienie 0,5h truskawki z wodociagow?jedni mowia ze ok inni, ze zniszczy finansowo.cena za metr 4zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Jak ile może kosztować? Wiesz ile kosztuje wiesz ile wylewasz, to o co pytasz? Czy się kalkuluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z wodociągów to niezle cie wyportkuje. 10m3 u mnie na jeden strzał na 20-25a wiecej glebinowka mi nie wydoli .

 

czyli licz jednorazowe nawodnienie +/- 20m3 x4 masz bagatela 8 dyszek a podlewasz codziennie ... u mnie dziś signum leci bo plamistości przez 3 dni pojawilo sie od zasrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

nie widziałem nic, bede mospilanem jeszcze pryskał w tym tygodniu,

ta odmiana to moze byc elsanta bo tez takie kwiaty wystawione ma

 

 

Elsantę też mam i ma inne liście i owoc .Stawiam na marmoladę ma ciemno zielone świecące liście ,zamówię ze szkółki i wtedy porównam . Ja pryskałem proteus 110 OD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radosz  nic konkretnego nie udało mi się ustalić, jedynie w sklepie z opryskami 

powiedzieli mi, że to efekt mrozów zimowych bez śniegu i wiosenny herbicyd doglebowy swoje zrobił.

Nawozów nie podejrzewałem bo jeszcze się do końca nie rozpuściły ;)

Pomogły owe zabiegi czy brak efektu? u mnie wcześniej poszedł fosfiron i terrasorb a przed wczoraj już zato z odżywkami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

maniek183 jak nie masz nic konkretnego do napisania, toooo moze nie pisz wogole!

widzisz kto kumaty, ten zrozumial;)

 

bartek jak narazie efektow zadnych.wczoraj mialem pryskac, ale poszedl deszcz.wstawie pozniej foto, bo u mnie akurat, to one zaczynaja zamierac!przypomnialem sobie, ze w tamtym roku w czasie zbiorow mialem podobny problem o ktorym tu tez pisalem.zauwazylem wczoraj, ze nietore krzaki sa jakby odciete od wody.liscie sie przewracja.w tamtym roku tez to bylo, ale miesiac pozniej.napewno nie ma tam robaka.na brak wody tez nie moga nazekac.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Kolega napisał to co sam mogłeś wyliczyć. Spoko nie chciało mi się rozpisywać ale ok 

 

podlewam taśmami o wydajności 7,5l/h  Zależnie od przebiegu pogody. Ostatnio podlewane we wtorek dawka 126m3/ha woda u mnie kosztuje 3,66zł  co daje wynik 460zł za jedno podlewanie. 

Czy komuś się opłaca musi policzyć sam mi się opłaca choć jeszcze nie podlewam z wodociągu, ale liczę się z tym że za kilka dni jeśli nie popada nie będzie wyjścia.

 

Chlor jest nieistotny milion razy się ulotni nim truskawka go zobaczy w końcu to kropelkowe. Jedynym problemem może być bardzo twarda woda- zatykanie emiterów. 

 

Co do ostatniej rzeczy czy to nie antraknoza? wykop coś uszkodzone i zrób zdjęcia korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Mam pytanie. Atakują przędziorki. Mam envidor ortus i.emulpar. czym.najlepiej zacząć? Ortus.plus.emulpar czy.envidor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

sorki maniek troche sie unioslem.moglem sam obliczyc ale nie mialem zielonego pojecia ile litrow wody idzie na h.

tu mam fotki-zle sie dzieje!


i jeszcze te zolte liscie.badanie gleby u nas, to porazka.!trwa 2-3 tygodnie.

krzczki wygladaja jak mocno spalone!

post-124724-0-09991500-1462473240.jpg

post-124724-0-85664500-1462473241.jpg

post-124724-0-76276300-1462473243.jpg

post-124724-0-15744600-1462473252.jpg

post-124724-0-24125200-1462473254.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ts6    0

Witam.

mam pytanko ?

bede teraz pryskał mospilanem i moje pytanko moge do tego dolozyc jakies odzywki ? nie wiem moze ? wapnowit z borem , moze kristanol czy lepiej mikrokomplex ??  czy nie kombinowac ??

Pozdrawiam

Ts6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

mospilan z odżywką może być tylko żeby z borem nie mieszać bo mospilan nie będzie działać. A odnośnie tych zdjęć to moje truskawki podobnie żółkną i mi sie zdaje że jest to spowadowane tegoroczną zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka dajmy na to truskawka dostała strzała od mrozu na początku tego nie zdiagnozujesz to pozniej masz taki efekt... z prostego powodu .gdyz truskawka podczas kwitnienia aż do pierwszych owocó potrzebuje najwięcej składników ktorych niestety nie pobierze z gleby a dolistnie dokarmiać mija sie z celem bo spaliłbyś blaszkkę ci najwyzej .

 

Nie ukrywam u mnie tez clery dostała była piękna aż do kwitnienia. honey sonata marmolada roksana i malwina 0 uwalonych krzaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

witam mam dwuletnia plantacje i jakieś słabe krzaki  nie wyrosniete 

dostały na początku complex jakies połtora tygodnia temu nitrabor   i wczoraj pryskałem sadoplonem na plamistość 

co moge dać teraz może coś dolistnie ? mam kristanol zoelony , pomarańczowy i calcinit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka dajmy na to truskawka dostała strzała od mrozu na początku tego nie zdiagnozujesz to pozniej masz taki efekt... z prostego powodu .gdyz truskawka podczas kwitnienia aż do pierwszych owocó potrzebuje najwięcej składników ktorych niestety nie pobierze z gleby a dolistnie dokarmiać mija sie z celem bo spaliłbyś blaszkkę ci najwyzej .

 

Nie ukrywam u mnie tez clery dostała była piękna aż do kwitnienia. honey sonata marmolada roksana i malwina 0 uwalonych krzaków

Witam,jaka jest róznica w dniach co do honeya i marmolady w poze dojrzewania .Czy marmolada równa sie roxsanie czy jest jeszcze póżniejsza?Nigdy nie mieliśmy tej odmiany i w okolicy tez nie mam kogo zapytac o plusy i min tej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Na pchełkę . Ja też mam pytanie czy pryskacie już na przędziorka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj