adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

galars19    1

Kolego a czasami sąsiad nie stosował randapu ,albo ty nie wypłukałeś opryskiwacza po randapie (Roundup lub zamienniki )

 

Wlasnie o to chodzi ze one wogole nie byly ani razu jeszcze pryskane  w marcu dalem nawoz fruktus + hydrokompleks i tyle nic nie ruszane zjezdzone tylko międzyrzędzia  wlasnie zamierzam prysnac od robaka niedlugo jak tylko cieplej sie zrobi moge poweidziec ze klasa ziemi to 4 5 sam piach obok ziemniaki jak oralem to zloty piasek wychodzil ale ze tak mi zzolkly to 1 raz te same w tamtym roku byly normalne zielone ladne duzo mi wypadlo wiec dosadzalem nawet cale rzadki po 220m  susza tez zrobila swoje 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku 3 opcji gdyż pierwsze dwie nie miały miejsca. Stąd teraz moje pytanie. Czym to mogę teraz uzupełnić aby wystąpiła poprawa liści, lub regeneracja? Czy zastosowanie Fosfiron Cu załatwi sprawę?

 

\

nawozy na fosforynie działają podobnie jak fungicydy  ograniczają grzyba a zarazem dokarmiają fosforem także czemu nie... a nawet wskazane :D  

 

 

dominik wswoim przypadku jak stosuje coś na chwast to tylko jeden środek czy to jest saherb/venzar buracyl/ devrinol/stomp/ azotop itd mieszam jedynie stomp z devrinolem 4+3 lub 3+3 działa elegancko zrobie  zdj na dniach zachwaszczone pole  wzięte w dzierżawe jedynie gwiazdnica sie gdzie niegdzie pokazuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Mam problem w swojej plantacji truskawek. Nie wiem do końca czy to jest biała plamistość liścia, czy inna choroba. Załączam foto. 

post-152994-0-16808700-1461581094_thumb.jpg

post-152994-0-94906800-1461581137_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mam problem w swojej plantacji truskawek. Nie wiem do końca czy to jest biała plamistość liścia, czy inna choroba. Załączam foto.

Jezeli nie sypales saletry na mokre liscie to jest to plamistosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

post-12578-0-64138200-1461593314_thumb.jpgpost-12578-0-77163900-1461593343_thumb.jpgpost-12578-0-27027800-1461593379_thumb.jpga ja mam następujący problem w truskawce. co to może być? odmiana to Honeoye 3 letnia.

Edytowano przez niutekTM140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

witam.mam pytanie czy mozna  uszkodzic truskawke  zoocydem..wydaje mi sie ze przegiołem z dawka na kwieciaka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce opryskac jutro na zielsko mam saharb i agil. nie wiem ile dac saharbu na 100l wody? i najlepiej bedzie chyba jak podziele na dwa zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Jezeli chodz o saherb Masz mozliwisci albo w 3 dawkach po 1,5 lit /h , lub w dwóch dawkach po 2 l / h. Wiec sobie podziel po 1,5 l wychodzi na sto litrow o,5 l. Po 2 l wychodz po 0.66 l. Tylko wiesz o tym ze to sa dawki na h czyli masz 100 litrami opryskac ok 33 arów a nie 5:) ja bym nie ryzykowal teraz i nie pryskał truskawki maja pąki i juz zaczynaja kwitnac jak u mnie,wiec mozesz spalic zawiązki

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

witam czy to prawda że w czasie kwitnienia nie moge plewić bo owoce się nie zawiążą ? Sąsiad ogłosił mi dzisiaj taką prawdę życiową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodz o saherb Masz mozliwisci albo w 3 dawkach po 1,5 lit /h , lub w dwóch dawkach po 2 l / h. Wiec sobie podziel po 1,5 l wychodzi na sto litrow o,5 l. Po 2 l wychodz po 0.66 l. Tylko wiesz o tym ze to sa dawki na h czyli masz 100 litrami opryskac ok 33 arów a nie 5:) ja bym nie ryzykowal teraz i nie pryskał truskawki maja pąki i juz zaczynaja kwitnac jak u mnie,wiec mozesz spalic zawiązki

 

wiem wiem, dzieki wielkie. juz kiedys pryskałem nic sie nie działo. u mni epaki jeszcze na dnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

Juz sama nie wiem czym poratować tą henoje dalej efekt się utrzymuje może dolistnie saletrą wapniową. Różnica widoczna gołym okiempost-186707-0-01465700-1461668884_thumb.jpgpost-186707-0-90533300-1461669334_thumb.jpg

Edytowano przez Mmarta1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubs0n    1

Jak to nie chroni ? Chroni lepiej niż folia. z jakich regionów jesteście ?

 

Mmarta1982: te żółte liście mogą oznaczać niedobór żelaza i manganu

Edytowano przez Hubs0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Włókniną !

U mnie też zmarzły.

Włóknina nie ochroni. Tylko woda.

u mnie30 procent pod folią przemarzło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Juz sama nie wiem czym poratować tą henoje dalej efekt się utrzymuje może dolistnie saletrą wapniową. Różnica widoczna gołym okiem

a stosowałaś odżywkę z mikroelementami? Ja miałem podobnie i po odżywce efekt znikną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

   Witam
Zauważylem ze na mojej plantacji zaczynaja sie marszczyc liscie, sprzedawca z nawozami mowi ze to roztocz a kilka stron wczesniej piszecie ze moze byc to objaw braku wapnia. Co o tym sądzicie?

post-160579-0-16790400-1461777886_thumb.jpg

post-160579-0-18468400-1461777898_thumb.jpg

post-160579-0-13426000-1461777911_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Przy niedoborze wapnia liście raczej zasychają. Chodzi o brzegi liścia. Tutaj chyba chyba tego nie widać. Takie moje zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Hej a dziś miałem styczność z takim opryskiem Asahi. Pryskałem tym kapustę, ale na ulotce pisalo ze nadaje sie na truskawki itp. Chciałęm zapytać czy ktoś miał z tym styczność, czy to coś daje? To jest jakiś wzmacniacz, odżywka, ponoć wzmacnia wydajność. Ale chodzi mi o to czy da to widoczny efekt na owocu, że będzie większy ewentualnie większa ilość czy po prostu wzmocni krzaki? A może szkoda zachodu i nic to nie daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj