adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Elsanta33    0

siarka wolno działa a pozniej jak zakwasisz to bedziesz mial problem zeby odkwasić , ale jak będziesz stosował nawozy to zwykła saletra + opryski siarczanem magnezu i zlecisz z ph bardzo szybko .bo truskawa od 5,5-6,5 to optimim.

 

hans podziel sie jak roksana to odczuła i w jakiej dawce dawales ?

 

zwykła saletra czyli  jaka?i jak czesto te opryski zanim wezme glebe do badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

quak ja jak pryskałem włóknine nastepnego dnia okryłem bo nie wyrobilem sie szybciej nic sie nie dzieje .\

teraz okrywanie jak wcześniej nie okryłeś tej truskawki mija sie z celem jedynie potencjalnie grzyba sobie rozwijasz i generujesz większe koszty na ochronę przed nim .

 

Bontar stosuję już od 2 lat daweczka około 300-350 a nawet 400 na jedną kwaterkę. kg/ha bezpośrednio w rzędy w zależności od stanowiska po zbiorczo rzucam 200 kg .

 

Na ogół trzeba więcej go dać bo ma mniej czystego składnika niż yara complex ale i tak dobrze sobie radzi .

Senator dzięki za podpowiedz , okryłem dla doświadczeń pare arów .\ myślałem przed przykryciem polecieć czymś od grzyba np. Poliwersum oraz jakoś odżywką + 0,5 Asashi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn polywersum mozesz zastosowac nie zaszkodzi napewno jak masz wlokine tokozes okryc bo. ja@0k jej jie mmasz no juz bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peepe07    0

zauważyłem opuchlaki na mojej plantacji truskawki, planuje zrobić oprysk Dursbanem 480 ec i wymieszać glebogryzarką, czy to dobry pomysł? Są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się opuchlaków i innych szkodników wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

 

 

hans podziel sie jak roksana to odczuła i w jakiej dawce dawales ?

Dzisiaj byłem na polu gdzie stosowalem betanol co prawda zwija 10cm mlecz ale truskawka mocno dostala.Zastosowałem 1l na 400l wody powierzchnia 0.8 h.Jutro wrzucę zdjęcia podglądowe.

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pepe dursban w sumie juz wycofany z truskawki ze względu na dlugie zaleganie w roślinie, ale jak juz go koniecznie chcesz to  jak coś po zbiorach  konkretna dawka chyba 2,5-3L było później wymieszać glebogryzarką .

 

Hans jak bedziesz mial okazje cyknij fotkę bo ciekawy jestem bo roksana uchodzi za delikatną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

pepe dursban w sumie juz wycofany z truskawki ze względu na dlugie zaleganie w roślinie, ale jak juz go koniecznie chcesz to  jak coś po zbiorach  konkretna dawka chyba 2,5-3L było później wymieszać glebogryzarką .

 

Hans jak bedziesz mial okazje cyknij fotkę bo ciekawy jestem bo roksana uchodzi za delikatną 

nawet elkat ucierpiał ---jutro podeslę fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Jak wam truskawki przezimowały, nie przemarzły? u mnie na to wychodzi ze jednak przemarzły. I teraz moje pytanie czym je teraz potraktować żeby je wspomóc. Ogólnie wydają się że rosną normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

Jak wam truskawki przezimowały, nie przemarzły? u mnie na to wychodzi ze jednak przemarzły. I teraz moje pytanie czym je teraz potraktować żeby je wspomóc. Ogólnie wydają się że rosną normalnie.

Mozesz dać asahi, do tego jakieś wapno skompleksowane aminokwasem. Jeśli pojedziesz kupić to napewno coś doradzą.

zauważyłem opuchlaki na mojej plantacji truskawki, planuje zrobić oprysk Dursbanem 480 ec i wymieszać glebogryzarką, czy to dobry pomysł? Są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się opuchlaków i innych szkodników wiosną?

Bez względu na to jakiego środka użyjesz to najlepiej zrób to przed obfitym deszczem. Duża ilość wody w granicach 1200-1500L/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

oto moja Clery.nie wiem co jej juz dolega.niby po zimie listki puscily i zamieraja.niektore z nich maja calkowicie ciemne korzenie,a inne znow wypuszczaja minimalne biale korzonki.dalem asahi z blackjack.zobaczymy co dalej bedzie.ogolnie 60% nie przetrwalo

post-124724-0-14577300-1460026146_thumb.jpg

post-124724-0-08732500-1460026154_thumb.jpg

post-124724-0-50789600-1460026163_thumb.jpg

post-124724-0-56154000-1460026169_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

witam mam pytanie czy w rzedzie zostawiać tylko stare krzaki czy też wszytskie nowe sadzonki które nie wychodza na miedzyrzędzia? plantacja 2-letnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jade glebogryzarką na daną szerokość wszystkie nowe co nie są w rzędzie idą pod nóż ale te 1 roczne co są w rzedzie to zostawiam, 

 

Raz robiłem eksperyment na hanojce rząd chyba z 60 cm miał litych truskawek , fakt presja szarej była duża ale i większa wydajność się osiągło ale ciężko było je zbierać więc teraz zostawiam standardowe rzędy. 

 

 

Ja to mam dziś pecha odkryłem clera zeby szara sie tak nie rozwijała i prrzedrzeć chwast co został a tu wieczorem przyszedł grad :P

 

i kuku. Szczęście że to nie pełnia kwitnienia ,  jutro jade asahi + mocznik +siarczan magnezu .

 

 

Radosz jakie nawożenie zastosowałeś ?  kiedy badałeś glebe  ?  pobierz probki 5 dyszek nie majatek przebadaj ją metodą ogrodniczą  wynniki z ogrodniczej w przeciągu 2 dni powinny być 

 

Ale ja niebwidzę zeby świeże korzenie wlosnikowe puscila takze mogl ja mroz walnac

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

oto moja Clery.nie wiem co jej juz dolega.niby po zimie listki puscily i zamieraja.niektore z nich maja calkowicie ciemne korzenie,a inne znow wypuszczaja minimalne biale korzonki.dalem asahi z blackjack.zobaczymy co dalej bedzie.ogolnie 60% nie przetrwalo

 

 

Ogólnie dobrze przemarznięta. Pierwsze listki puściła, bo nad tym brązowym przemarznięciem znajduje się miejsce z którego wychodzą liście. O ile się nie mylę są tm też kwiatostany wytworzone na jesieni. Korzeń przemarznięty i zamknięte drogi którymi składniki mogą iść z korzenia do liści.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Terra Sorb complex + asashi + black jack jak myślicie czy to będzie dobra mieszanka żeby wspomóc przemarzniętą truskawki. Do tej pory jeszcze niczym nie pryskane. truskawki nie okryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daj terrasorb z blackiem później jak coś się da uratować to walniesz asahi  bo nieraz szkoda jej ratować i walić kase na środki jeżeli niewiadomo czy cos to da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

bontar przed posadzeniem,wapno,pryskalem tez od robaka.wsio jak w ksiazce!teraz jeszcze nic -blackjack+sahi

zrobie to badanie gleby i zobaczymy,ale mysle, ze to nie tu problem...

tasznik i gwiezdnice na tym etapie jest jescze szansa zniszczyc?CHEMICZNIE dodam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elsanta33    0

Czy ktoś z was robił badania wody ze studni do podlewania truskawek?u mnie w miejscowych wodociagach robia tylko na obecnosc zelaza i magnezu a jesli chodzi o kompleksowe badania na bor,krzem ,potas...itp to robia tylko dla firm,z tad pytanie,znacie jakas instytucje co wykonuje takie badania jesli nie posiadam firmy?moj sysytem nawadniania to tasmy kroplujace a ilosci pierwiastkow wplywaja na jakosc plonow z tego co wiem. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

bontar przed posadzeniem,wapno,pryskalem tez od robaka.wsio jak w ksiazce!teraz jeszcze nic -blackjack+sahi

zrobie to badanie gleby i zobaczymy,ale mysle, ze to nie tu problem...

tasznik i gwiezdnice na tym etapie jest jescze szansa zniszczyc?CHEMICZNIE dodam;)

 

Stomp aqua sobie poradzi, tylko musi być trochę wilgoci i chwasty we wczesnym stadium rozwoju to na pewno wyczyści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Czy ktoś z was robił badania wody ze studni do podlewania truskawek?u mnie w miejscowych wodociagach robia tylko na obecnosc zelaza i magnezu a jesli chodzi o kompleksowe badania na bor,krzem ,potas...itp to robia tylko dla firm,z tad pytanie,znacie jakas instytucje co wykonuje takie badania jesli nie posiadam firmy?moj sysytem nawadniania to tasmy kroplujace a ilosci pierwiastkow wplywaja na jakosc plonow z tego co wiem. -_-

 

Dzwoń do okręgowych stacji chemiczno rolniczych.  Nie musisz nawet tam jechać możesz wysłać wodę w butelce poczta do nich.

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

pepe dursban w sumie juz wycofany z truskawki ze względu na dlugie zaleganie w roślinie, ale jak juz go koniecznie chcesz to  jak coś po zbiorach  konkretna dawka chyba 2,5-3L było później wymieszać glebogryzarką .

 

Hans jak bedziesz mial okazje cyknij fotkę bo ciekawy jestem bo roksana uchodzi za delikatną

Kilka fotek zrobiłem,jak widać na 3 pierwszych fotkach roxana jest najbardziej wrażliwa na herbicydy ze wszystkich odmian jakie mam...

post-169236-0-70090100-1460125126_thumb.jpg

post-169236-0-24798500-1460125177_thumb.jpg

post-169236-0-21351200-1460125223_thumb.jpg

post-169236-0-22811200-1460125280_thumb.jpg

post-169236-0-54841200-1460125340_thumb.jpg

post-169236-0-69627400-1460125550_thumb.jpg

post-169236-0-65414900-1460125563_thumb.jpg

post-169236-0-22962100-1460125573_thumb.jpg

post-169236-0-73104600-1460125582_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

a wiesz Hans, ze u mnie jest podobnie tylko, ze ja jeszcze nic nie dawalem.

 

 

tasznik jest juz w pelnej formie-kwitnie!

mam zamiar zastosowac lontrel.tak jak piszesz musi pujsc tez stomp. nie wiem czy nie bedzie, to troche za mocne uderzenie dala honeoya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

W jakim rozstawie sadzicie clery? Chodzi odstęp krzak od krzaka. Jak ta odmiana się rozrasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj