adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Philips17    0

witam, chciałbym wykonać oprysk fusilade forte + cliophar w młodych ( posadzonych we wrześnu) truskwkach i chciałbym widzieć czy mocno zahamuje to ich wzrost? mam zamiar wykonać również oprysk blackjak+terrasorb i czy lepiej prysnąć przed czy po herbicydzie i w jakim odstępie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Witam , a ja miałem prysnąć dziś Stompem Aqua ale była burza i zlewa wstrzymała prace . Czy mały deszcz po oprysku nie zaszkodzi truskawce ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka9010    0

Witam mam pytanie chcialabym dzisiaj opryskac truskawki lontrelem. Truskawki są pod włóknina. Czy po opryskaniu mozna odrazu przykryć włóknina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Mam 2 pytania do przesiadujących tu ekspertów

 

1. Czy praktykujecie usuwani uschniętych liści po zimie z waszych plantacji ? Do tej pory tak robiłem bo miałem ok 30 arów i po prostu wygrabiałem je za pomocą drucianych grabek do grabienia liści i bardzo sprawnie to szło. W 2 osoby w 2 dni zgrabialiśmy całość a potem na taczkę i paliłem je poza plantacją. Jednak teraz mam już ponad 60 arów i grabienie jest problemem. Po wygrabieniu odniosłem wrażenie, że rośliny szybciej się regenerowały i na pewno ograniczyło to w pewnym stopniu choroby grzybowe ze względu na lepszy przewiew.

 

Jak to wygląda u was ? Usuwacie w jakiś sposób liście na wiosnę ?

 

2. Za kilka dni zamierzam posadzić sadzonki frigo. Czy mogę dać teraz oprysk doglebowy Stomp Aqua ? Bo w zależności od źródła są 2 wersje:

 

- Przed posadzeniem

- Minimum 2 tygodnie po posadzeniu

 

i komu tu wierzyć ?

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

My mamy 3 ha truskawek więc takie wygrabianie nie wchodzi w grę. Po prostu zawsze po sezonie bliżej jesieni ścinamy wszystkie krzaki rotacyjną, zgarniamy i zbieramy zwykłą prasą zwijającą. Robimy już tak od kilku lat i nie ma żadnych problemów, na wiosnę ładnie wszystkie odrastają, nie są uszkodzone i stare liście nie zalegają ani nie gniją na polu. Co roku nie mamy większych problemów z chorobami grzybowymi, nie wiem czy akurat to co robimy w tym pomaga ale jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ja też koszę liście ale po zbiorach mniej więcej w lipcu i szybko się regenerują. Obcinasz liście późną jesienią ? Nie ma problemu z przemarzaniem krzaków ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Ja kosiłem podkaszarką w lipcu, miałem spore liscie truskawki więc najpierw zgrabiłem zgrabiarka i zebrałem prasą zwijką a reszte wygrabiłem ręcznie 0.30ha na jesieni już nie kosiłem. Ładnie przezimowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Noo, bliżej jesieni to trochę przegiąłem ;-) (chciałem zaznaczyć że nie obcinam po zimie - wiosną, tak jak w pytaniu z wygrabianiem liści) bo też właśnie ścinamy końcówka lipca początek sierpnia więc nie długo po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Do lisci na wiosne jest cos takiego jak aktywator takie grabie na ciagnik. Mozesz opryskac przed sadzeniem bedzie korzystniej zrob jak zalecenia na kapuste. Stomo jest doglebowy wiec lepiej aby truskawka go nie pobrala dlatego wskazany jest deszcz zaraz po opysku jesli sa juz liscie lub przed ruszeniem wegetacji. Co do innych opryskow dwa tygodnie po ukorzenieniu truskawki a nie po posadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czyli ścinacie po zbiorach tak jak ja. Ja na próbę ściąłem kilka rządków teraz na wiosnę kosiarką i zobaczę czy będzie jakaś różnica pomiędzy tymi a grabionymi.

Myślałem, że niegłupie może być zastosowanie zgrabiarki do siana taśmowej.

 

Co do stompu to poleję przed sadzeniem kawałek na próbę a resztę jak będzie się zanosić na deszcz.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Można wykonać zabieg Beetup trio na truskawki pod folią? Tzn odkryc, prysnąć i przykryc? Nie zaszkodzi truskawce?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

dzisiaj zauwazylem ze Roksana ma jakies dziwne mlode listki.

bedzie to albo jakis niedobor,albo wina oststnich minusowych temperatur.

 

post-124724-0-27230800-1459421644_thumb.jpg

post-124724-0-75815800-1459421654_thumb.jpg

post-124724-0-07549700-1459421668_thumb.jpg

post-124724-0-73980800-1459421674_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do przesiadujących tu ekspertów

 

1. Czy praktykujecie usuwani uschniętych liści po zimie z waszych plantacji ? Do tej pory tak robiłem bo miałem ok 30 arów i po prostu wygrabiałem je za pomocą drucianych grabek do grabienia liści i bardzo sprawnie to szło. W 2 osoby w 2 dni zgrabialiśmy całość a potem na taczkę i paliłem je poza plantacją. Jednak teraz mam już ponad 60 arów i grabienie jest problemem. Po wygrabieniu odniosłem wrażenie, że rośliny szybciej się regenerowały i na pewno ograniczyło to w pewnym stopniu choroby grzybowe ze względu na lepszy przewiew.

 

Jak to wygląda u was ? Usuwacie w jakiś sposób liście na wiosnę ?

 

2. Za kilka dni zamierzam posadzić sadzonki frigo. Czy mogę dać teraz oprysk doglebowy Stomp Aqua ? Bo w zależności od źródła są 2 wersje:

 

- Przed posadzeniem

- Minimum 2 tygodnie po posadzeniu

 

i komu tu wierzyć ?

 

\

 

jeżeli chodzi o devrinol to pryskać przed sadzeniem niewiem  w 100 % jak ze stompem.

 

a jeżeli już posadzisz żebyś nie pryskał następnego dnia  

 

w tym momencie stosując dawkę 3+3 (sonata 2letnia ) czuje oprysk zastosowany tydzień temu widać po liściu. ale zwija tez mlecza 10 centymetrowego :D 

marmolada 2letnia nic sobie nie robi 

clery 2 letnia dawka 3l stomp +2l devrinolu  nic sobie nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie dobrać środki na chwasty, głównie mlecz i pokrzywa ale jest i sporo gwiezdnicy pospolitej.  Odmiany to Korona i Honey.

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na małe te środki w sam raz na podrośnięte to ci nie pomogę .choć do 3 liści sobie radzi stomp z devrinolem .

\\

Radosz stosowałeś jakieś herbicydy bądź nawóz ?

 

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli małe chwasty jak rozumiem. Napisałeś wyżej u siebie, że mlecz Ci zwija więc może i u mnie da radę co.

 

Znalazłem coś takiego jak Goltix Compact 

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze o chwastach mowa :P co do takich do 2-3 liści to ci podpowiedziałem  3+3 i hamuje rozwój ostro do wiekszej wielkości nie dopuszczalem u siebie  .

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

\

 

jeżeli chodzi o devrinol to pryskać przed sadzeniem niewiem  w 100 % jak ze stompem.

 

a jeżeli już posadzisz żebyś nie pryskał następnego dnia  

 

w tym momencie stosując dawkę 3+3 (sonata 2letnia ) czuje oprysk zastosowany tydzień temu widać po liściu. ale zwija tez mlecza 10 centymetrowego :D

marmolada 2letnia nic sobie nie robi 

clery 2 letnia dawka 3l stomp +2l devrinolu  nic sobie nie robi

 

Sadzę frigo więc prze liście też nie pobiorą tak prędko.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Dobrze rozumiem że można zmieszać stomp w jednym oprysku z devrinolem? Tzn doglebowy z dolistnym?

I jeszcze jedno pytanie. Przed opryskiem doglebowym ruszyć ziemie między rzędami czy pryskać na nie ruszaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Panie senator wlasnie o to chodzi,ze ja tej truskawki jeszcze niczym nie dotykalem.

wyglada jak przypalona,moze to wlasnie mroz tak namieszal.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj