adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

kamill-o    0

witam. Posiadam nowe nasadzenie truskawek odmian honeoye, elkat, filut i roksana, sadzone poczatek pazdziernika i z tad moje pytanie. Jakim herbicydem doglebowym i w jakich ilosciach moge popryskac truskawki zeby zadnej odmianie nie zaszkodzic? areał 0,5ha na ten czas pole czyste wolne od chwastów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzy pierwsze stomp+devrinol przed ruszeniem wegetacji dawka 2+2 powinna wystarczyć, na roksane zaś zastosowałem na jesieni venzar bo jest troche delikatniejsza dawki nie pamietam.

 

chyba że ktoś ma jakies lepsze hebicydy to podzielcie sie ;)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Powiedz jeszcze stomp  ten nowy czy stary ? Tak naprawdę to dużego wyboru z doglebowych to nie ma. Jest jeszcze lenazar, azotop. Chyba, że doszło coś w 2016, bo nie mam jeszcze nowego programu ochrony.

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

witam
jak u Was chwasciory w truskawkach?u mnie juz zielono!!!!!!!!!!!!!!i tu moje pytanie:czym to pryskac?myslalem nad lontrel-em,ale temperatura jeszcze niska,,,zielsko mlode wiec moze dac mniejsze stezenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

jeszcze należało by sobie zadać pytanie jakie chwasty masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

hmmm jak narazie to troche trudno okreslic.rumianowate napewno i powoj polny lub pochodne.do tego ognicha polna.jest tego DUZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich plantatorów mam do was prosbe chodzi o uprawe truskawek dostałam kawałek ziemii

i chciała bym załozyc sobie plantacje truskawek ale nie mam zielonego pojecia o sadzeniu w jakich miesiacach sie sadzi aby były pierwsze zbiory i czy sadzonki pozostawiamy na drugi rok

poczytałam troche o pielegnacji ziemii i dostosowaniu do załozenia malej plantacji

i gdzie mozna kupic dobre sadzonki truskawk mysle tu sadzonkach  KAMA

bardzo prosze o jakies podpowiedzi...

pozdrawiam anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikus75    0

Nie wiem,co rosło na tym polu wcześniej,dobrym przedplonem jest gryka,gorczyca ew. mix tych roślin

sadzisz frigo w maju (trochę droższa sadzonka ale trochę zbierzesz już po ok.60dniach ewentualnie sadz. zielone w sierpniu po przygotowaniu gleby

Zapomnij o KAMIE-to przeżytek ,a zresztą chyba nie  ma jej nikt w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

witam

jak u Was chwasciory w truskawkach?u mnie juz zielono!!!!!!!!!!!!!!i tu moje pytanie:czym to pryskac?myslalem nad lontrel-em,ale temperatura jeszcze niska,,,zielsko mlode wiec moze dac mniejsze stezenie?

Witam u mnie to samo z chwastami tylko mokro w polu czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka9010    0

Witam czy macie przykryte truskawki włókniną?? I czy z przykrytymi truskawkami przez te ciągłe deszcze nic się nie stanie?? Pozdrawiam, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Polecam jesienne opryski, ja stosuje stomp aqua w pełnej dawce i robi robotę i w sumie zastanawiam się czy pryskać czymś  na wiosnę ale pewnie jak sie ruszy ziemie to chwasty pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w truskawce na wiosnę albo devrinol albo stomp na początek. devrinol lubi wilgotną ziemię i potrzebuje temperatury żeby dobrze zadziałać i zniszczyć chwasty. później goltix, beet up trio lub lontrel i czysto. ważne żeby nie wykonywać zabiegu w czasie kwitnienia lub w pierwszych fazach kwitnienia(pierwsze kwiaty). na jednoliścienne leopard , agil , select.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jest sens ja przykrywać folią ? 

jedzie ktoś na konferencje 6go marca do czerwińska ? 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubs0n    1

Czemu nie mialoby sensu przykrywanie roskany ? Ja chyba sie wybiorę bo to rzut beretem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Koledzy a kiedy zaczynacie sypać nawóz pod truskawki w gruncie bez okrycia? Rosafert czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tez do Czerwińsk mam nie daleko. U mnie truskawki kryte w grudniu juz puscily liscie wlasciewe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

clery

jakie jeszcze znacie nawozy na truskawki  opocz fructusa hydro planteny 

mam jedna taka odmiane co nie lubi powyższych nawozow wiec szukam czegos innego

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikus75    0

Możesz zdradzić jaka to odmiana i dlaczego nie toleruje nawozów bezchlorkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Elianna toleruje nawoz bezchlorkowy ale na hydro nie widac efektów jakie powinny najlepiej plonowala na plantenie ale wciaz jeszcze szukam tego wlasciwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bontar z siarkopolu próbowałeś ?  

 

u siebie jedynie jego stosuje azot sobie reguluje odrębnie , bo on ma tylko 3%

 

ect u mnie clery to samo listek na wierzchu reszta odmian sobie jeszcze śpi 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

clery

jakie jeszcze znacie nawozy na truskawki  opocz fructusa hydro planteny 

mam jedna taka odmiane co nie lubi powyższych nawozow wiec szukam czegos innego

polimag s, polifoska start, prohorti complex, lagron vit, bontar, lubofos bezchlorkowy, fruktus(truskawka,ogrodnik,plantator), ogród...nawozów jest dużo tylko którym "trafisz" w gust truskawce to już od niej zależy...ja spróbowałbym Polimagiem S lub zastosuj siarczan potasu+superfosfat i azot...albo najlepiej zrób próbki gleby i zobaczysz jakich ci składników brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj