adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

ipog13    1

Mozecie powiedzieć w jakim celu przykrywacie truskawki włókniną/folia? Pytam z ciekawości bo u nas nigdy sie czegos takiego nie robiło. To jakaś ochrona przed mrozem czy mają dzięki temu wcześniej owocować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie opoznisz przy p23 jedynie co  to ograniczysz plonowanie bo światła tyle nie przepuści ja zwykle p19  stosuje nie drze sie tak jak p17 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Inne sa sposoby na opoznienie truskawek najlepiej opoznic malwine. Jak przezimowaly u was truskawki. Ostatnio bylem na szkoleniu i od organizatorow padla propozycja testowania nowych preparatów na truskawki nie rejestrowanych i nie dostepnych w polsce. Jak myslicie zgodzic sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

 Udostępnij im jakiś kawałek i niech sprawdzają.  Jeszcze podaj jaka to firma chce to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym się godził jednak nie na całym areale 

 

dzis bylem obserwować wsio clery,marmolada,sonata,malwina, na duży A+ roxana na  A - 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tez mysle jakies 50 arow udostepnic to ma byc dla kilku plantatorow aby sprawdzic czy w polskich warunkach sie sprawdzi glownie preparaty na wzmocnienie korzeni i rozwoj dwa razy lepszy niz blackjak oraz nowe na szara plesn i maczniaka oraz cos od chorob odkorzenych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

W jakiej rozstawie sadzicie truskawki i pod jakie maszyny ? Zakupiłem Ursusa 30-stkę i zastanawiam się w jakiej rozstawie posadzić, aby nie było za ciasno.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

W jakiej rozstawie sadzicie truskawki i pod jakie maszyny ? Zakupiłem Ursusa 30-stkę i zastanawiam się w jakiej rozstawie posadzić, aby nie było za ciasno.

zależy jakie odmiany. Nowości powinno się sadzić w równych odstępach co 115 cm

Tez mysle jakies 50 arow udostepnic to ma byc dla kilku plantatorow aby sprawdzic czy w polskich warunkach sie sprawdzi glownie preparaty na wzmocnienie korzeni i rozwoj dwa razy lepszy niz blackjak oraz nowe na szara plesn i maczniaka oraz cos od chorob odkorzenych

a co to ma być od tych chorób odkorzennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

niby ma to być taka szczepionka że patogeny nie dostaja sie do korzeni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

zależy jakie odmiany. Nowości powinno się sadzić w równych odstępach co 115 cm

a co to ma być od tych chorób odkorzennych?

 

 

Odmiana to stara sprawdzona Honejka.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Może chodzi o grzyby mikoryzowe? Czy to było szkolenie w Przyborowicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Odmiana to stara sprawdzona Honejka.

na hanoję wystarczy sadzenie 60-90, lub 60-100. zwykła grudziącka glebogryzarka, prosty pielnik i opryskiwacz dobrze żeby to byla belka fragaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Zastanawiam się właśnie czy robić wszystkie rządki rzadziej czy tylko niektóre aby wjechać tylko opryskiwaczem.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym przykryć teraz w lutym  włókniną  truskawki odmiana Alba .

Pytanie kiedy zastosować nawóz i jaki czy teraz przed przykryciem.

Czy Alba nadaje się pod uprawę przyspieszoną.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W przyborowicach byłem ale tez sa inne szkolenia. Jak masz wieksza odleglosc od rzadkow to wiekszy przewiow czasem warto go stosowac jak odmiana jest podatna na szara plesn. Albe jak najbardziej na zbior przyspieszony a nawoz to zalezy od ciebie tylko aby byl bez chloru i azotu dla tej odmiany niewskazany nawet gram azotu. Sprawdz czy nie zmarzly czy jest sens przykrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedz myślałem o Hydrocomplexie lub polimag s

chodzi mi czy posiać go teraz przed przykryciem włókniną czy trochę odczekać i posiać bliżej wiosny.

Może głupie pytanie ale jestem świeży w tej dziedzinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam okryte ale jeszcze nie siałem poczekajmy jak bedzie sie robilo cieplej wtedy grabienie, oprysk na chwast i nawoz pojdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

lepiej teraz daj nawóz po co pozniej odkrywać daj np dawke 250 kg na ha i po odkryciu dasz 150 kg jak odkryjesz bedziesz mial opoznienie Chyba że boisz się ze sasiad cię podwali że w lutym dajesz nawozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

cinek1808    senator11111 

Jeszcze jedno pytanie słyszałem że truskawki w niektórych regionach wymarzły czy można już w tej chwili stwierdzić czy sadzonka zmarzła.

Jak to stwierdzić patrzyłem to w środku krzaka jest maleńki listek zielony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielmajes    0

Dlaczego piszesz,że azot dla Alby jest nie wskazsny?Przecież już w samym hydrokomplexie jest już azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak serce jest zielone to gitara ewentualnie jak widze ze coś jest nie tak to wykopuje ową sadzonkę i biorę na sekcje :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Czy zmarzly jednoznacznie mozna stwierdzic wiosna. Wszystkie nie zmarzly moga zostac pojedynczy rosliny ale z tego plonu i bedzie. Mozesz wykopac i zrobic przekroj korzenia jesli nie ma przelomu to jest wporzadku.dla alby ta zawartosc azotu jak w hydro nie zaszkodzi chyba ze saletrzsk sie daje. Unas jrst taki gosciu co tylko azot ma albe tylko jesienia w dwoch dawkach i tylko tyle co w hydro w sierpniu i listopadzie. A na wiosnę tylko fertygacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj