adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51

tom95 ty chyba lubisz byc gnojony i szmacony odp jest nigdzie.!

 

robisz taka zamawiasz material mateczny po 50 groszy za sztuke z jednej matki masz do 15 sadzonek i sam sobie robisz inaczej cie zgnoja i bedziesz robil na szkolkarzy a twoj zysk bedzie mizerny.

na ha honeya wchodzi 50 tys nawet wiec policz sobie jaka masz oszczedbnnosc 6 tysia w kieszeniu

 

 

nie daj sie frajera e sadzisz na

 

kolego najwazniejsze truskawke sadzisz tylko na 3 lata to nie sad na 25lat ze warto kupowac u szkolkarzy tu nie dasz rady odbic.

Musisz sam

Normalnie mialbym ze swoich mlodych ake w tym roku wiadomo jak bylo z pogoda. To co nie ma innego wyjscia sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tom najbliżej to masz chyba u boryny lub u mitury 

warto co jakiś czas odmienić sadzonki teraz jest nowa ulepszona honoye ile warta nie wiem

bardziej się opłaca brać frigo na wiosnę niz zielone teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

U boryny byłem to mają tylko frigo. A powiedz mi jakie są zalety frigo? A tak wgl to skąd wiesz że mam blisko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

sąsiad w tamtym roku brał roksane  zielona i 60 % mu się przyjeło a frigo przyjmuję sie 95 % i owoc po 8 tygodniach od wsadzenia 

kiedyś z toba pisałem i wiem z jakich rejonów jesteś słaba pamięć orzechy sadz to się poprawi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja w tamtym roku sadzilem roksane darselecta i albe i bardzo ladnie mi sie przyjela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwasow humusowych co np?

 

 

rosahumus ?   + moczenie sadzonek w blackjaku  stosowałem  moczenie w zeszłym roku blackjak +terrasorb complex

 

Co do frigo jestem w 100% zgodny z cinkiem sam mam teraz dylemat co robić sadzić czy czekać wiadomo pogoda nie rozpieszcza.

 

część clery nasadziłem ale podlewać co 2 -3 dni trzeba koniecznie inaczej będzie klapa, 

Policzyć sobie koszty energii na podlewanie to frigo rzeczywiście ma sens.

 

Dziś zebrany został ostatek clery :D truskawka jak poziomka rewelacja :D

 

ps ma ktoś może vibranta i podzieli się czy rzeczywiście powtarza owocowanie  ?  

 

Ja w tym roku na testy winorośl i borówkę  sadzę zobaczymy co będzie 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Dzwonilem do flevoplant i tam facet mi doradzil zeby sadzic juz teraz albo wiosna. Bo w polowie pazdziernika to bez sensu mowil.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomiko    0

Witam

Dwa tygodnie temu zostały posadzone truskawki a teraz zaczął wschodzić głuchy owies.

Mam pytanie czy głuchy owies wymarznie czy trzeba go potraktować herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

rosa humus to raczej przed sadzeniem na ziemię i wymieszać blackjak daje dobre efekty wiecej masy korzeniowej puszcza 

w tym roku clery powtarza owocowanie co do vobranta to honoy jest krzyżówka vibranta i holiday 

tom zalezy jaki pażdziernik będzie jak ciepło to różnicy nie będzie ale inne krzaki są jak są sadzone wcześnie 

pentigram to to samo co stomp jak coś to nie lepszy wing stomp z czyms tam wiecej chwastow chyba bierze 

podobno chodza pogłoski że w następnym roku bedzie problem z owocowaniem bo korzeń jest przesuszony 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

rosahumus ?   + moczenie sadzonek w blackjaku  stosowałem  moczenie w zeszłym roku blackjak +terrasorb complex

 

Co do frigo jestem w 100% zgodny z cinkiem sam mam teraz dylemat co robić sadzić czy czekać wiadomo pogoda nie rozpieszcza.

 

część clery nasadziłem ale podlewać co 2 -3 dni trzeba koniecznie inaczej będzie klapa, 

Policzyć sobie koszty energii na podlewanie to frigo rzeczywiście ma sens.

 

Dziś zebrany został ostatek clery :D truskawka jak poziomka rewelacja :D

 

ps ma ktoś może vibranta i podzieli się czy rzeczywiście powtarza owocowanie  ?  

 

Ja w tym roku na testy winorośl i borówkę  sadzę zobaczymy co będzie 

 

Mogę potwierdzić, że vibrant powtarza owocowanie. Zobacz w mojej galeri w tamtym roku wrzuciłem jakąś fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

rosa humus to raczej przed sadzeniem na ziemię i wymieszać blackjak daje dobre efekty wiecej masy korzeniowej puszcza

w tym roku clery powtarza owocowanie co do vobranta to honoy jest krzyżówka vibranta i holiday

tom zalezy jaki pażdziernik będzie jak ciepło to różnicy nie będzie ale inne krzaki są jak są sadzone wcześnie

pentigram to to samo co stomp jak coś to nie lepszy wing stomp z czyms tam wiecej chwastow chyba bierze

podobno chodza pogłoski że w następnym roku bedzie problem z owocowaniem bo korzeń jest przesuszony

No nie bedzie roznicy ale jak jest woda to nie ma chyba na co czekac kropelka i do przodu. Juz zamowione sadzonki 12 tys sztuk za tydzien beda sadzone. Ciekaw jestem roznicy bo pierwszy raz ze szkolki biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

powiem ci że jest różnica w plonie 

ja ma taki sposób na dobra sadzonkę biorę ze szkółki np 6 ntys sztuk później biorę z tego flance i dopiero na drugi rok biorę ze szkółki 

także praktycznie mam świeża sadzonke caly czas 

ważne tez z jakiej szkoiłlki bierze bo są takie ze lepsze 10 raz sadzona niz od nich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś wypowiedzieć co do odmian Vibrant, Roxana, Florence, Malwina.

Interesuje mnie jak wygląda ich uprawa i jaki dają owoc w rzeczywistości a nie książkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

możesz c 330 roztawić chyba jest 12 mozliwych rozstawów 70 za mało między rządkami ludzie ci będa gniętli owoc  

lepiej zrób z 90 

florence bardzo duża wydajność owoce bardzo duże ale matowe bardzo smaczne i trzeba trzymac w krzakach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

ja mam pierwszy rok vibranta i powiem że byłem zadowolony owoc ładny na rynek szedł jak ciepłe bułeczki lepiej niż hanoy pąki kwiatowe nad koroną później pod ciężarem opadają napewno muszę kupić agrowłókninę bo kwiatostany są wysoko i trzeba na wszelki wypadek je przykryć przed mrozkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

kwiatostany w vibrancie są wysoko i niestety dotykają włókniny, co zwiększa ryzyko przemarznięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

no to kiepsko a ty jakiego sposobu używasz aby nie zmarzły?? bo ja w tym roku słomą kryłem ale za dużo roboty przy tym jest i myślałem nad włókniną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Mam taki problem jak na poniższych zdjęciach. A mianowicie mam trochę wypadów ok 5-10 %. Krzaki które wywaliłem mają właśnie takie czarne korzenie jak na pierwszym zdjęciu i tylko gdzieniegdzie były puszczone młode białe korzonki. Sadzonki były sadzone na wiosnę z sadzonek frigo na flizelinie na agrowłókninie. Druga sprawa to krzaki na kolejnych zdjęciach. Według mnie to roztocz truskawkowiec ale wykonywałem zabieg ortusem 2 razy ok miesiąc temu w odstępie 2 tygodni i nie widzę większej poprawy.

 

Eusgz94.jpg

 

afrNBzU.jpg

 

oq38nOD.jpg

 

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

daj przekrój korzenia to będę wiedział co to tak to ciężko określić czy robak czy weticilioza 

a na drugim zdjęciu wygląda na przędziorka a jak wygłada spód liścia jest tam coś 

jaka była temp podczas oprysku i o jakiej porze pryskałem 

ortus temp 20 c może być w dzień 

na duże kolonie akamarnik ale wieczorem bo nie jest foto stabilny 

i co to za odmiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Odmiana Elkat pryskane zawsze wieczorem. Liście właśnie oglądałem nawet pod lupą i czysto ale jutro jeszcze zerknę na ten poplamiony i wrzucę zdjęcie przekroju.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj