adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Majster90    4

Czy złożoną słomę na polu potrzebną do ściółkowania trzeba na zimę przykrywać czy nie ma sensu ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Hej, wie ktoś w jakiej szkółce można kupić odmiane truskawki Malwina? Bądź może ktoś z was ma do sprzedania? Jakby coś to pisać na PW.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Czy złożoną słomę na polu potrzebną do ściółkowania trzeba na zimę przykrywać czy nie ma sensu ?

 

Kolega wypadało by przykryć tą słomę. Wiesz co się będzie z nią działo jak będzie narażona na opady.

Hej, wie ktoś w jakiej szkółce można kupić odmiane truskawki Malwina? Bądź może ktoś z was ma do sprzedania? Jakby coś to pisać na PW.

Pozdrawiam.

Kolego po wpisaniu w google  ''truskawka malwina'' pojawiają się chyba ze dwie szkółki. Kontakt też do nich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Kolega wypadało by przykryć tą słomę. Wiesz co się będzie z nią działo jak będzie narażona na opady.

 

Dzięki tak też zrobię. Przykryję ją czarną folią budowlaną.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

daj jakiś stymulator wzrostu na truskawki i jak to mozliwe to wode 

malwine kup z polandplants polecam firmę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

Witam wszytskich

Mam pytanie a raczej prośbę bo chciałem zrobić w sezonie zimowym belkę Frageria i mam problem bo nie wiem jak to zrobić za bardzo niby mam jakiś pomysł ale nie wiem jak to się sprawdzi w moim wydaniu. Dla wiadomości mam rządki w odległości 110 cm i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko ustawić aby było dobrze oraz jakie końcówki itp proszę o podpowiedź belkę chciałbym zamontować na przód do ciągnika

Czekam na porady i jakieś nawet rysunki techniczne jak ktoś może to mi ułatwi pracę belkę na przód już mam przygotowana tylko zrobic te zejścia oraz jakie końcówki zastosować i wymiary tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

przypaliłem truskawki herbicydem. Czym je teraz podratować?

 

asahi jest dobre po takich sprawach ja tak zastosowałem na wiosnę bo dawka mi się po..... i tylko zrób to jak najszybciej bo już się wegetacja niedługo kończy

 

A mam pytanie jak można dać wapno teraz w truskawki aby odkwasić ziemię bo niby dawałem wapno ale i tak nadal ziemia jest zakwaszona proszę o taka poradę

Edytowano przez zduniu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

jaki bedzie najlepszy obornik pod truskawki? slyszalem ze kurzy jest dobry lub od gołebi? czy moze cos innego by sie lepiej spisalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

wapno normalnie rozsiewaczem tak jak nawozy 

kurzak dobry ale nie za mocny u nas gosciu jak dał kurzak pod zboże to 1 roku nie zbierał moze lepij dac cos na bazie kwasow humusowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

trochę źle przeczytałem 

myślałem że chcesz dać na już rosnące truskawki Najbezpieczniejszy jest z bydlęcy z pryzmy (najlepszy)

a na rosnące truskakwi to mozna dać kwasy humusowe takie jak rosa humus i inne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

za kazdym razem przed sadzeniem truskawek wapnujecie truskawki czy nie koniecznie? zrobilem ostatnio badanie kawalka i wyszlo ze wapnowanie jest konieczne jakie wapno polecacie zastanawiam sie nad koszelowskim lub wapnem tlenkowo weglanowo magnezowe, ktore byloby lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

zależy jaką masz ziemie jak ciężka i mało przepuszczalna to tlenkowe a jak lekką i przepuszczalna to jakieś o długim okresie rozkładania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

a jak ci wyszedł magnez  bo jak za dużo bedziesz miał to zablokuje ci potas 

ja co roku wapnuje truskawki na jesieni aby później nie dawac saletry wapniowej w okresie kwitnienia bo nie każda odmiana toleruje  w tym okresie w formie posypowej raczej dolistnie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

a jak ci wyszedł magnez  bo jak za dużo bedziesz miał to zablokuje ci potas 

ja co roku wapnuje truskawki na jesieni aby później nie dawac saletry wapniowej w okresie kwitnienia bo nie każda odmiana toleruje  w tym okresie w formie posypowej raczej dolistnie 

magnez i potas wyszedl nisko. jakie wapno stosujesz na jesieni i w jakich ilosci na h? 

kwaśność gleby bardzo wysoka pH 4,37

hanoya toleruje forme posypowa w okresie kwitnienia? zalecenia sa aby dawac posypowo jak i dolistnie w czasie kwitnienia, nie bedzie za duzo?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ja daje tak tak 400 -500 kg na ha a moj wujek to tonę sypie  jak kto uważa 

ja daje koszelowskie  na połowe z niemieckim jakimiś 

honeoy toleruje  ale są różne saletry wapniowe i u mojego sąsiada nie wiem co on robi ale jak posypie saletra wapniowa to zawsze szczypią w język albo daje zamienik nitraboru albo mu coś nie wychodzi 

podstawa jest nawożenie posypowe dolistne to na szybko tak jak brakuje składnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Gdzie najlepiej zamowic sadzonki hanoye?

tom95 ty chyba lubisz byc gnojony i szmacony odp jest nigdzie.!

 

robisz taka zamawiasz material mateczny po 50 groszy za sztuke z jednej matki masz do 15 sadzonek i sam sobie robisz inaczej cie zgnoja i bedziesz robil na szkolkarzy a twoj zysk bedzie mizerny.

na ha honeya wchodzi 50 tys nawet wiec policz sobie jaka masz oszczedbnnosc 6 tysia w kieszeniu

 

 

nie daj sie frajera e sadzisz na        

 

kolego najwazniejsze truskawke sadzisz tylko na 3 lata to nie sad na 25lat ze warto kupowac u szkolkarzy tu nie dasz rady odbic.

Musisz sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9741    0

Witam.

Panowie jakie odstępy pomiędzi rzędami zrobić aby wjechać zwykłym nie poszerzanym ursusem c330m. I czy wejdą dwa rzędy pomiędzy ciągnik czy tylko jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj