adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Majster90    4

 

Na wiosnę posadziłem na próbe kilka arów truskawki na agrowłókninie na podwyższonych zagonach. 

Tylko teraz zastanawiam się jak usunąć rozłogi i skosić liście. W gruncie to wiadomo kosiarka i glebogyzarka. Jak sobie z tym radzicie ?

 


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pandora jest do kitu bo zapylacza potrzebuje a roxana wcześniejsza niż florence i malwina jeżeli ktoś chce średnio późną to roxana jak najbardziej  

Na czerwoną plamistość nic nie ma zarejestrowanego ale ogranicza ją topsin w dawce bodajże 2,5L ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Bo z darselectem i zwalczeniem w nim plamistosci to jest strasznie ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

witam na ogloszeniach sa dostepne sadzonki nawet za 15  groszy i moje pytanie jest takie czy warto je kupic bo jestem zainteresowany 10 tys sztuk . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Zobacz co to za sadzonka, zobacz ceny po ogłoszeniach i sam sobie na pytanie odpowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Witam

a jak rumba w tym roku wam wyszła ? Nadaje sie na przyśpieszony zbiór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

jaki nawóz dajecie teraz, po zbiorze lub  na jesień pod truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Panowie a jakie wapno dajecie na podniesienie ph po zbiorach? Czy może być cokolwiek z węglanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Dień dobry ,czy ktoś pryskał na roztocza Sumo,Evidor,Movento,podobno mają miec rejestracje w następnym roku na truskawkę.jeżeli ktoś pryskał to jaką dawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jakie wybieracie taśmy do podlewania, chodzi o wydatek wody z kroplownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Panowie jaka pompa bedzie najlepsza na nawodnienie ponad 1h truskawki.Nie mam pradu na tym polu wiec mysle tu o pompie spalinowej,ale nie najdrozszej....Nie mam tez pojecia jakie listwy wybrac,zeby nie kupic czegos co wytrzyma jeden sezon.Dodam,ze nawodnienie bedze ze stawu,czyli woda bedzie pchana lekko pod gorke,okolo 300m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Dziś kosze truskawki. Po niedzieli będę chciał chciał pryskać na chwasty jedno i dwu liścienne. Czym będzie najlepiej. Dodam że w tym roku miałem wydajność 7,5t z ha ale 50% mi zmarzło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ma ktoś namiar na osobę która wynajmuję sadzarkę chwytakową do truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ile słomy zużywacie do ściółkowania na 1 ha ? W przyszłym roku będę pierwszy raz ściółkował i nie wiem ile kupić.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

250-300 kostek . mam oset w elsancie czym go najlepiej spryskax? loentrel nie spali elsanty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Podlewał ktoś może truskawki . Ja zastanawiam się , bo jak się zacznie podlewać ... to trzeba systematycznie .

Na początek to samą wodą - tylko ile pod krzaka 5l ? Potem można dodać jakiś nawóz np. kristalon czerwony w dawce 20 kg/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Dzięki za uwagę . Nawóz kristalon daje się do pozbiorczego nawożenia fertygacyjnego na plantacjach ściółkowanych a ja chciałem podlać wodą z beczki co najwyżej matecznik , lecz i to będzie ciężko , bo brak wody . Trudno trzeba czekać na wodę z nieba , może w niedzielę ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów mam pytanko bo będę kosił niebawem 2 letnia plantacje Honeyki naszczescie nie zrobiłem tego przed ta fala upłow i krzaki się u mnie rewelacyjnie obronily ale widze ze idzie ochłodzenie wreszcie i opady i trzeba skosic je . pierwszy raz będę kosil i doradcie na jaka wysokość kosic bo będę miał kosiarke do truskawek i potem czy je nawozić??? complexem ? a jaki oprysk na chwasty? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Ja truskawkę kosiłem 20lipa akurat tak wyszło że kosiłem w deszcz i poźniej jeszcze chyba 2 razy był mały deszcz także truskawka odbiła idealnie a Ci co kosili już w sierpniu to widze że powysychała truskawka . Ja zawsze koszę rotacyjną ustawiona równo tak żeby noże nie psuły krzaków , tzn kosiarka opuszczona do końca ona wtedy kosi mniej więcej na wysokości ok 3-4cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Pozostałości oczywiście zbieram bo akurat truskawka była wyścielana słomą i troche tego było na 60 arów wyścielone było chyba 4 przyczepy słomy . Nawóz był już rozsiany wieloskładnikowy tarnogran i wap mag w dawce 400kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj