adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomktad    3

Dzień dobry,ja nie widzę żadnych różnic przy stosowaniu yary czy innego tańszego nawozu bezchlorkowego np.bontaru który kosztuje ok.1400zł/t.Mam natomiast pytanie,w tym roku nawadniałem truskawki ze studn głębinowej taśmami kropelkowymi i nie widziałem żadnego efektu jeżeli chodzi o wielkośc truskawki,tyle tylko że krzaki nie schły,we wcześniejszych latach też to zauważyłem ,co może byc przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Dzień dobry,ja nie widzę żadnych różnic przy stosowaniu yary czy innego tańszego nawozu bezchlorkowego np.bontaru który kosztuje ok.1400zł/t.Mam natomiast pytanie,w tym roku nawadniałem truskawki ze studn głębinowej taśmami kropelkowymi i nie widziałem żadnego efektu jeżeli chodzi o wielkośc truskawki,tyle tylko że krzaki nie schły,we wcześniejszych latach też to zauważyłem ,co może byc przyczyną.

 

Nie podlewa się prosto ze studni tylko przelewa się do stawu i wtedy ze stawu lejesz wodę. Taka woda prosto ze studni ma za dużo żelaza np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

co polecacie na powój polny?zagaiło mi dość mocno pole i mam problem. ktoś coś możę stosował na ten chwast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

ciężka sprawa bo nic zarejestrowanego nie ma


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Nie podlewa się prosto ze studni tylko przelewa się do stawu i wtedy ze stawu lejesz wodę. Taka woda prosto ze studni ma za dużo żelaza np.

Dziękuję za odpowiedż,muszę zbadac wodę i chyba kopac staw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

powtarzam pytanie;;;;;

zaopserwowal ktos u siebie,ze krzaki mu sie wykladaja?tak jakby byly odciete od wody?mozliwe ,ze to biala plamistosc lisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bupr    28

Można czymś teraz opryskać truskawki z jesiennego nasadzenia od chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

mam pytanie moje truskawki nie wszystkie tylko co któryś krzak naglę się łodygi zrobiły fioletowe i zwiędły jakby wody nie miały a rosły przez cały sezon bardzo ładnie wyrywając krzaka zauważyłem że nie ma prawie młodych korzonków a nie mogę się doczytać nigdzie co jest grane plantacja jest sadzona jesień 2014. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Sucha zima nie podlewales i truskawka nie puscila korzeni mam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

a to nie jest jakaś choroba bo to są pojedyncze krzaki nie wszystkie po kolej tylko jeden tu drugi np jest np w następnym rządku i tak gdzieś nie gdzie a reszta zdrowa i ładna wygląda to mniej więcej tak ja w tym zdjęciu

post-148439-0-44873600-1436163633.jpg

Edytowano przez zduniu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

wyrywałem krzaki z korzeniami i nie ma objawów jedzenia tylko nie maja młodych korzonków w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

jakie polecacie odmiany późne?


ktoś chetny na sadzonki doniczkowe? bede posiadał na sprzedaż, pierwszy rok rewelacja zbior :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy nawozić truskawki jak owocowanie zakończone tydzień temu ??

 

Yara mila complex 200-300 kg ha bądź tańsza wersja bontar + saletra albo mocznik 

 

jakie polecacie odmiany późne?

ktoś chetny na sadzonki doniczkowe? bede posiadał na sprzedaż, pierwszy rok rewelacja zbior :)

Jedyna warta uwagi odmiana późna to florence bądź malwina 

ja 2 lata temu sadziłem doniczkowane i powiem ci że więcej nie posadzę bo cena nie jest adekwatna do plonu jaki będzie w przyszłym roku,

Wolę frigo bądź zielone  jak najwcześniej. truskawka zawiązuje pąki pod koniec września  i od tego zależy w głównej mierze plon w przyszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Jakie odmiany planujecie sadzić w tym roku ? Ja teraz posiadam Haneoye i trochę Kentów, jednak chciałbym spróbować czegoś nowego. A jeśli chodzi o przędziorka to chyba teraz nie ma co działać w tym kierunku, tylko dopiero na jesieni ? Zniszczył mi sporo plantacji w tym roku, krzaki usychają a teraz jakby nie mogły odbić po skoszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

zduniu123 ja mam to samo i jak narazie nie moge znalesc odpowiedzi co to k.rwa niby jest.wszystko dokladnie jak u Ciebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

zduniu123 ja mam to samo i jak narazie nie moge znalesc odpowiedzi co to k.rwa niby jest.wszystko dokladnie jak u Ciebie....

 

Ja gdzieś doczytałem że to jest zgnilizna korony truskawki a czy to prawda to nie wiem muszę coś zastosować w tym stopniu tylko nie wiem co i czy coś da radę teraz uratować chociaż zdrową plantację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

Yara mila complex 200-300 kg ha bądź tańsza wersja bontar + saletra albo mocznik 

 

Jedyna warta uwagi odmiana późna to florence bądź malwina 

ja 2 lata temu sadziłem doniczkowane i powiem ci że więcej nie posadzę bo cena nie jest adekwatna do plonu jaki będzie w przyszłym roku,

Wolę frigo bądź zielone  jak najwcześniej. truskawka zawiązuje pąki pod koniec września  i od tego zależy w głównej mierze plon w przyszłym roku

 

a pandora i roksana?

ja doniczkowe wsadzam we wrzesniu i na pierwszy sezon jest konkretnie towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym pryskacie darselect od czerwonej plamistosci?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj