adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

ipog13    1

to i ja się podepnę pod pytanie, u teściów nigdy nic nie pryskane a i ja sie średnio znam na tym bo u nas też zawsze było bez oprysku. Ale teraz pomyślałem że coś bym może prysnął od zielska. Teraz mam pytanie kiedy najlepiej? Tak jak kolega wyżej po zbiorze po ścięciu, czy lepiej na wiosne przed zbiorem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Od zielska, na czystą ziemię pryskałbym po zbiorze i na wiosnę. Na pewno nie zaszkodzi :) 

 

 

Ja mam z kolei pytanie z innej beczki. Możecie mi powiedzieć po ile kg\łubianek rwą u was ludki przychodząc na zarobek ? Pytam bo w mojej okolicy krążą jakieś mityczne wersie - co sąsiad to więcej łubianek :P  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

U mnie się rwie 40-50 łubianek bez szypułki

Edytowano przez Pawel89pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdg-biuro    0

wiosna na czyste to wiem ze trzeba , tylko ze teraz po sezonie jednak bujnelo sie zielsko ;/ i musze czyms prysnac tylko nie wiem czym .... musze prysnac od jednolisciennych i czyms na dwuliscienne ale sam nie wiem czym ;/ ? i czy mozna to zmieszac z fusilada ?  prosze o was o porade ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Na jednoliścienne to już sam sobie odpowiedziałeś - fusilade i agil. Na dwuliścienne to zależy jakie masz chwasty. Poczytaj wcześniejsze strony napewno znajdziesz dużo info o tym. Ogolnie wyrośnięte chwasty ciężko zwalczać w truskawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja mam pytanie z innej beczki. W ubiegłym roku zgłosiłem gospodarstwo do rejestru sanepidu. Niepotrzebnie chyba w produkcji wymieniłem truskawkę mając jej wówczas ok 20a. Dziś dostałem telefon że pod koniec czerwca chcą przyjechac pobrać próbki do badania. Z czym to sie w ogóle może wiązać? Czy mają prawo sprawdzić ewidencję zabiegów ś.o.r czy tylko PIORiN ma taką możłiwość? Truskawki sprzedaje trochę z bramy ale może powiedzieć im że to uprawa jedynie na własne potrzeby. O pozostałości w owocach sie nie martwię bo wszystkie zabiegi stosuje wg terminów i dawek z etykiety bardziej sie boję że zaczną się czepiać że nie ma bieżącej wody na plantacji, kibla czy zbierający (ja, rodzina) nie maja książeczek zdrowia.

 

jak przyjadą to mów że truskawek już nie uprawiasz. Pewnie jeszcze ze 2 lata będą dzwonić o to i w końcu dadzą spokój. A jak już się przyznałeś że masz teraz truskawki to z  korzystasz z wody i kibla w domu jak jest blisko( wodę możesz w bańkach przywozić na pole). Ewentualnie ktoś ci użycza. Pracowników nie zatrudniasz. Książeczek to nie pamiętam ale akuratnie u mnie w rodzinie wszyscy mają.

Od paru lat mam z nimi spokój. U mnie była malina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

A czym pryskacie truskawki na choroby i szkodniki. U mnie truskawki zapowiadały sie super krzaki duże kwiatków pełno, i nagle przyszedł deszcz a truskawki co dzień wygladaja coraz gorzej liście zaczynaja usychać robią sie takie czerowne a owoców zrobiły się taki suszki sparszywiałe. Najbardziej widać to było po Dersalekcie i Honeju najmniej po Zendze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Ja mam z kolei pytanie z innej beczki. Możecie mi powiedzieć po ile kg\łubianek rwą u was ludki przychodząc na zarobek ? Pytam bo w mojej okolicy krążą jakieś mityczne wersie - co sąsiad to więcej łubianek :P

 

 

Myślę, że to bardzo dużo zależy jakie truskawki. U szwagra dobra ziemia, truskawki wieksze to brat zrywał spokojnie 50-60 dziennie. U nas piachy i truskawki kiepskie to sie zbiera po 30-40. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia6    0

Ja mam z kolei pytanie z innej beczki. Możecie mi powiedzieć po ile kg\łubianek rwą u was ludki przychodząc na zarobek ? Pytam bo w mojej okolicy krążą jakieś mityczne wersie - co sąsiad to więcej łubianek :P

 

 

Myślę, że to bardzo dużo zależy jakie truskawki. U szwagra dobra ziemia, truskawki wieksze to brat zrywał spokojnie 50-60 dziennie. U nas piachy i truskawki kiepskie to sie zbiera po 30-40. 

U mnie dzisiaj lepsi 25 26 słabsi  15 20 koszyków od 6 rano do 9 truskawki średnie  słabo dojrzewają     Wcześniej od 6 do 11-12 po 40 50 rwali 

  Ile płacicie za koszyk                      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A może ktoś mi napisze czym pozbyć się flancy z międzyrzędzi? Nie mam możliwości tam uprawić a słyszałem o takim oprysku jak basta. Podobno tym się pryska między rzędami i po problemie, tylko boję się żeby mi krzaki nie wyleciały bo podobno cler jest bardzo delikatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

rafftti 

 

stosowałem baste u siebie, jeśli pryskasz z osłoną i w międzyrzędziach to nie martw się o resztę krzaków. Basta nie rozprzestrzenia się po roślinie dalej tylko "spali" tam gdzie wyląduje oprysk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

1-kazdy pisze ze ma ladna truskawke i zbiera po 30-50 lubianek-ha haa. cos tu nie gra:)chyba macie bardzo slabych zbieraczy....

  u mnie a poczatku 150 to tak musialo byc .teraz w granicach 100 kazdy zbiera.

2- 2zl za zbior to chyba lekka przesada!!!!!!!!!!

 

z innej bajki:

Panowie powiedzcie mi co to za przyczyna ze truskawki sie "rozkladaja"jakby byly odciete od wody i szybko usychaja?na niektorych liscie robia sie az fioletowe, inne zas lekko wykreca i padaja.

pryskane byly-acaramik

oraz topsin

robaka w ziemi tez nie ma......

pozniej wstawie foto

aaaaaaaaa i nie jest to susza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mowisz o nowych nasadzeniach? Jezeli tak to wyrwij truskawke i zobacz korzen czy jest bialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszsz    0

100-150 koszyków na osobę? napisz ile masz kg w tych koszykach i ile czasu zajmuje im uzbieranie tych 100 koszyków. na skupach agrofreeze i pomerania (zachodniopomorskie) cena na rampach dla kogoś z ulicy to 2,7 za kg bez szypulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

nowo nasadzona i ta starsza tez,ale mloda bardziej.

nie wiem ile mam doklanie, ale nie mniej niz 2kg.czas to caly dzien od 7-19 w tym godz. przerwy na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Noo to musisz miec na prawde dobre truskawki i dobrych zbieraczy jak zbierają po 100-150. I w takim razie ile wy placicie? Raczej za mniejsze pieniądze to nikt nie przyjdzie, a i za taką cenę jest kłopot znaleźć ludzi, ogłoszeń pełno u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszsz    0

nowo nasadzona i ta starsza tez,ale mloda bardziej.

nie wiem ile mam doklanie, ale nie mniej niz 2kg.czas to caly dzien od 7-19 w tym godz. przerwy na obiad.

 

a jaką odmianę zbierasz ? truskawka z szypułką czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Honeoye no fakt byly duze.Napawde dla dobrego zbieracz nie jest az taki problem tyle zebrac.Rzecz jasna z szypulką.

 

Polak u nas w granicach 1,5 zl a ja mam Ukraincow po 1zl plus spanie i obiad.

Nigdy juz nie bede stawial na naszych.Obcokrajowiec przyjezdza do pracy zarobic na lepsze zycie a nie dorobic na kosmetyki,tablet czy % :)

Czapki z glow dla takich ludzi jak moi-faktycznie sezon nie byl az taki goracy ale czasem "dawalo".Na pytanie czy gorąco czy zmeczeni zawsze padalo NIET:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Witam  odnośnie zbieraczy 100 koszyków  na osobę z Ukrainy to ani dużo ani mało u mnie rekordzistka 171 urwała w tym roku.   A odnośnie ceny za koszyk to Polacy 1,5 i 2 zł obierana za łubianke.   Co do Ukraińców to masakra chcą nie wiadomo ile przez 3 lata płaciłem 1,5 i 2 zł, Dziś przy rozliczeniu powiedziałem  ze 1,25 i 1,8 maxymalnie mogę im zapłacić to się rozbeczeli jak małe dzieci  ostatecznie stanęło 1,3 i 2 zł za obieraną  plus wyżywienie nocleg gorąca woda co dzień,internet  itp  Powiedziałem że za rok mogą nie przyjeżdżać bo na ich miejsce będą następni i nie będą marudzić. Truskawki na polu jeszcze a im się do domu śpieszy bo do pracy niby mają  tylko gdzie zarobią  przeszło 3 tys.zł na głowę w 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Ja ustalilem to na starcie 1zl i jak pasuje to zapraszam a jak nie to dziekuje! Z drugiej strony trafic na dobego pracownika to nie takie proste .Ja mam naprawde uczciwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_1990    0

Witam, wie ktoś z forumowiczów gdzie można kupić/zamówić taki kiosk do sprzedaży truskawek jak na załączonym zdjęciu? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

post-133410-0-09012000-1435173263.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj