adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

wydajność sonaty porównywalna do honeya może ciut lepsza  ale owoce większe krągłe . 

@Malkolm a cler'a nie chcesz okrywać ?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Panowie jakbym wpompował w truskawki wody wężem strażackim W50 to bardziej bym pomógł czy zaszkodził? 2.2za kg bez szypułki 1.5zł za koszyk/łubianke  dla rwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znam ludzi co puszczali wężem w miedzyrzędzia tylko trzeba się liczyc że będzie mokro i od razu nie wejdziesz ze zbieraniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

No właśnie mam w planie puścić wodę dziś wieczorem a zrywać w poniedz albo wtorek... Tylko zastanawiam się czy pleśń się nie rzuci. Bo takim laniem to nie wszędzie równo wody będzie. I nie wiadomo co gorsze susza czy przelanie wodą z hydrantu.

 

Szukam deszczowni do wynajęcia z lubelskiego na 3-4 doby. Wystarczy 200m. Warunki do uzgodnienia 503362921

Edytowano przez xyz88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Mam nadzieje,ze to wpuszczanie wody z weza to z wlasnej studni...
Z hedroforu,czyli sieci wodociagowej to chlor tam jest,ktory szkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

No właśnie zamiar był na sieć wodociągową. Mam już licznik z gminy. W jaki sposób chlor szkodzi? na co wpływa nie korzystnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wydajność sonaty porównywalna do honeya może ciut lepsza  ale owoce większe krągłe . 

@Malkolm a cler'a nie chcesz okrywać ?  

clery jest drobna, i średnio wydajna , 

do tej pory okrywałem marmoladę ale szukam coś wcześniejszego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Dzień dobry,,clery tak reklamowana  jako super słodka u mnie wcale się nie sprawdziła jest niezbyt słodka,mniejsza od honeya,bardzo mało wydajna,może dlatego bo rośnie na 5kl,ale na tym samym polu rośnie honey i zbiera się non stop a clery raz na 5 dni.Wracam ponownie do niezawodego honeya i elsanty,która nigdy mnie nie zawiodła i jest słodka,czy macie jakąś słodką nie małą wypróbowaną odmianę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Jak myslicie Panowie czy taśmy kroplujące położone na krzakach truskawek zdadzą egzamin? Jest tak sucho i zastanawiam się jak je ratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

ja położyłem najpierw między rzędami ale woda dobrze nie dochodziła ,teraz są w rzędach ale albo krzaki dostały za dużo wody,albo jest za zimna i owoce są niesmaczne i w środku dziwnie twarde,prawie chrupiące mam dużo reklamacji-więc już chyba nie podlewam najwyżej krzaki poschną i będzie koniec zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

2.4+vat tyle że owoce są dużo lżejsze niż w ubiegłym roku na 50skrzynkach do 40 kg różnicy tak samo sypane po 4 łubianki -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Do kolegi co sie pytal o chlor!
Jeste szkodliwy w czasie kiedy jego podaja i jest w rurach,ale jak rozpusci sie ponoc nie jest szkodliwy.
Cena mizerna! 2.20zl za takie ciezkie zbieranie chylkiem,albo na kolanach...
Do kolegi co sie pytal o chlor!
Jeste szkodliwy w czasie kiedy jego podaja i jest w rurach,ale jak rozpusci sie ponoc nie jest szkodliwy.
Cena mizerna! 2.20zl za takie ciezkie zbieranie chylkiem,albo na kolanach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Orientuje się ktoś co może być przyczyną "rdzewienia" liści, załączam fotki. Truskawka rośnie w tunelu, odmiana powtarzająca.

post-5403-0-60921900-1434302476_thumb.jpg

post-5403-0-77417100-1434302505_thumb.jpg

post-5403-0-14256400-1434302559_thumb.jpg

post-5403-0-82583500-1434302576_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

W końcu deszcz. Trochę już przyschniętych było "poziomek", ale może całkiem nie zginą, trochę podlało. Na razie cena ciągle w górę oby tak dalej. Dziś 2.50/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ja mam pytanie z innej beczki. W ubiegłym roku zgłosiłem gospodarstwo do rejestru sanepidu. Niepotrzebnie chyba w produkcji wymieniłem truskawkę mając jej wówczas ok 20a. Dziś dostałem telefon że pod koniec czerwca chcą przyjechac pobrać próbki do badania. Z czym to sie w ogóle może wiązać? Czy mają prawo sprawdzić ewidencję zabiegów ś.o.r czy tylko PIORiN ma taką możłiwość? Truskawki sprzedaje trochę z bramy ale może powiedzieć im że to uprawa jedynie na własne potrzeby. O pozostałości w owocach sie nie martwię bo wszystkie zabiegi stosuje wg terminów i dawek z etykiety bardziej sie boję że zaczną się czepiać że nie ma bieżącej wody na plantacji, kibla czy zbierający (ja, rodzina) nie maja książeczek zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdg-biuro    0

witam. mam pare pytan do doswiadczonych plantatorow , mianowice w przyszlym tyg juz scinam truskawki  odczekam pare dni i bede pryskał od zielska chce dac od jednolisciennych fusilade i cos na dwuliscienne ale nie wiem co dac ? mozecie podpowiedziec ? i czy moge zmieszzac fusilade z opryskiem na dwuliscienne ?

jesli mozecie to podpowedzcie  jaik wy zabiegi robicie po skoszeniu truskawek...

z gory dziekuje za odpowedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj