adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Kloego Pawel89pl u nas to się robi tak mam w swojej miejcowosci miejsce koło Biedronki i jestem tam góra 4-8 h zależy od dnia, najmniej sprzedawałam 400 kg najwięcej 800kg i lepiej wychodziłam niż na skupie pod koniec sezonu gdy już truskawka była mizerna oddawałam do skupu . Gdybym nawet miała sprzedac po 2 zł to i tak lepiej wychodze niz w skupie A tam nie tylko stoje ja ale i 5 -7 handlujących i każdy ma truskawkę i każdy zarobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

U mnie dziś dałem za rwanie 1,4zł  z szypułka i i jutro już nie chcą przyjść. Nie wiem ile ci ludzie chcą. Ile u was płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

No to raczej normalna cena . Ale ogólnie w tym roku to cieżko o ludzi do rwania w sensie takich co by rwali codziennie a nie raz na tydzień i to nie cały dzień <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Dzwoniłem dziś do ekipy 5 osobowej i powiedzieli mi, że dziś u kogoś rwali za 2zł koszyk z szypułka towar szedł na giełdę. Trochę mi szczęka opadła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie 1 zl kg to nic nie normalnego.U nas to normalna cena i nie na niedziele tylko na codzien .Powiem tak jak sprzedajesz truskawke po 3-4 zl to nikomu ta cena nie przeszkadza a jak sprzedajesz po 1,40 to musisz dolozyc jak policzysz paliwo oprysk itd.

 

Panowie kiedy obieraie szypulke od razu na krzaku przy zrywie czy macie tasme tzn 4 osoby po jednej i drygiej idzie tasma a one odrywaja tylko szypulki.

 

jak u was jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

panowie 1 zl kg to nic nie normalnego.U nas to normalna cena i nie na niedziele tylko na codzien .Powiem tak jak sprzedajesz truskawke po 3-4 zl to nikomu ta cena nie przeszkadza a jak sprzedajesz po 1,40 to musisz dolozyc jak policzysz paliwo oprysk itd.

 

Panowie kiedy obieraie szypulke od razu na krzaku przy zrywie czy macie tasme tzn 4 osoby po jednej i drygiej idzie tasma a one odrywaja tylko szypulki.

 

jak u was jest ?

 

ale za 1kg truskawki z szypułka płacisz 1 zł od rwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

tak ja zbieram tylko z szypylka. i dla tego musze sprzedawac na targu i sie bawic zeby wziasc choc te 2.50 za za kg bo inaczej bym poszedl z torbami a na targu ludzie wola z szypulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Lubelskie zaczęło się w sobotę po 2.10 za kg. Wczoraj 2.20 dziś jeszcze nie wiem. Co do ludzi to u nas raczej nikt nie przyjdzie rwać za mniej jak 2zł/łubianka bez szypułki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mospilan wogóre nie jest akarycydem ... tak sie zastanawiam CO wy piszecie ? .

 

@M1C1  poczytaj wcześniejsze posty stosunkowo niedawno było o tym maglowane 

 

Jak przed zbiorem 14 dni to ortus, magus, envidor,

jak bliżej zbioru bądź w trakcie  to  treol(olej parafinowy), wyciąg z grejfruta

 

Jak tam u was zbiory ? zadowolenie jest? też u was taka susza ? 

 

Apropos ceny od koszyka płacę ludziom 2zł żeby wyszła im jako taka dniówka .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

susza nie jest straszna jak jest nawodnienie. 

u mnie wogóle nie chcą dojrzewać,moze to wina chłodów podczas kwitnienia - jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie @tomasz paszko honey w przyszłym tygodniu odstatni zbiór sonata 2gi zbiór marmolada 1 wszy ludzie zachwyceni jakościa w porównaniu do honeya ...

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

 

u mnie wogóle nie chcą dojrzewać,moze to wina chłodów podczas kwitnienia - jak uważacie?

 

Jak ma dojrzewać truskawka, jak dziś o 4:30 było 4 stopnie na termometrze. Zbieraczom ręce marzły.

Będą ciepłe noce to i truskawka będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a poza tym jest to też kwestia nawożenia, dużo azotu przy deficycie potasu może mieć takie skutki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Chyba w całym lubelskim jest taka sama cena i stopniowo rośnie bo na skupach nie ma za wiele truskawek . Z tego co zaobserwowałem u siebie to tam gdzie truskawka dostała 2x więcej nawozu na jesieni jest bardzo mocna i nie straszne jej te upały tyle że ciężko rwać przy odstępach ok 70-80cm krzak dotyka krzaka bardzo duże urosły dodatkowo są wyścielane słomą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj