adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Napisano (edytowany)

ma  chętnych za tą kwotę od koszyka ? ukrainiec 1,5zł by chciał od lubianki...

@domelek ja mam malwine... rewelacja :) przy średniej ochronie ani 1 truskawki nie wyrzucisz tylko na plamistość warto zabezpieczyć 

@3grosze verticililoza całkiem inaczej się objawia...

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

senator11111  w jakim czasie ona mniej więcej zaczyna dojrzewać,dużo poźniej niż florenca? jak jest z wielkością owocu? i jakie są krzaki tej Malwiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku zbiór rozpocząłem z niej coś koło 10-15 lipca więc na bank później niż florence.

krzaczory są ogromne trzeba uważać z azotem odległość sadzonka od sadzonki co najmniej 30cm owoce w porównaniu do honeya przez cały sezon duże nie drobnieją

na dniach zrobie zdjęcie malw jak wygląda z pierwszych dni maja masz w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Mam chęć ją wsadzić,ale nie wiem jak będzie ze sprzedażą,dobrze się sprzedaje? Byłbym wdzięczny jakbyś przesłał mi zdjęcia tej malwiny na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ malkolm u mnie jakieś 10% na clery to samo + (3-5% sonata marmolada) pomimo ochrony  honey gdzieniegdzie pojedyncze sztuki na starcie ten rok nas nie rozpieszcza ...  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bupr    28

U mnie cena obiecana ludziom to 1.50 za łubiankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

co moge teraz jeszcze dodac na zwiekszenie owocu.jakis nie za duzy jest....moze pooda?

druga sprawa, to nie wiem skad,ale tak mi powoj powschodzil, ze szok.ma kos na, to jakis sprawdzony srodek,bo z tego co wiem, to ciezko bedzie z tym wygrac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co moge teraz jeszcze dodac na zwiekszenie owocu.jakis nie za duzy jest....moze pooda?

druga sprawa, to nie wiem skad,ale tak mi powoj powschodzil, ze szok.ma kos na, to jakis sprawdzony srodek,bo z tego co wiem, to ciezko bedzie z tym wygrac.

 

teraz na zwiększenie owocu ? trochę późno na calibrę. pilnuj ją dolistnie azotem + woda do oporu . jedyne co możesz zrobić 

 

Ja na powój to mam jeden niezawodny sposób pędzel glifosat o dużym stężeniu i kępy powoju potraktować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

2,50 zł przemysł z szypuła i 4,50zł za łuskaną oczywiscie za koszyk 2kg  giełda sanniki 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeszcze cena skoczy jak się okaże że jednak truskawki nie ma tak dużo a jakość jest do bani 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

Witam wszystkich mam pytanie takie chciałbym założyć i zrobić belkę do truskawek fragerja i chciał bym się dowiedzieć jakie najlepsze będą końcówki aby kupić?? Jak ma ktoś takie to bym poprosił o konkretny model i rozmiar oraz kolor bo na tym się dobrze nie znam??

 

I poza tym aby dawały dobre ciśnienie i dobrze pokrywały

Dzięki z góry za propozycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

malkolm z ta cena moze byc roznie bo nie daleko mnie jest zaklad ktory ciagnie truskawki z niemiec podobno z szypula a ludzie siedza obieraja i idzie na mrozenie,szefostwo podobno stwierdzilo ze jak sie okolicznym rolnikom nie podoba cena to oni przywioza z zagranicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

cena za dużo nie skończy bo zakłady słabo sprzedały w niskiej cenie ubiegloroczna i w tym roku muszą odbić tak bynajmniej mówią ale na wysokie zbiory się nie zanosi bynajmniej w mojej okolicy całe noce chodzą deszczownie i beczki


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a u nas lało w czasie kwitnienia i było zimno, jest straszna zgnilizna

kilka dni już siedzimy i tylko zgniłe zbieramy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dziś w pobliskiej mieścinie łubianka po 14 zł, ludzie nawet kupowali po tej cen do puki nie zjawił się facet i sprzedawał po 10 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj