adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam. jak bym zmieszał asahi z wapnowitem teraz jak kwitnie to bym zgrzeszył?

zdaje mi sie ze jest niedobór wapnia.

jak bedzie duzy to nic nie da rady,ale przy małym zawsze cos pomoze.

jak by był ten mrozek to bym opryskał jeszcze raz samym asahi.

Jak bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie, ale zimno zapowiadają jeszcze z niedzieli na poniedziałek, 

komuś wymroziło ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ale chyba coś urośnie z tych pąków?I poza tym siano paliłem ale za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Nic ci z tych pąków już nie urośnie, co do palenia to musi byś mały areał inaczej to nic nie da.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

sprawdź jeszcze pąki nierozwinięte, one wytrzymują większe przymrozki nawet do -5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

 

ja stosowalem tak:

1-kristalon zielony 3kg + bor

2- saletra wap 3kg + mikrokomplex + bor 

teraz ostatni 

3- potas -tylko nie wiem czy potrzebny, bo nawozy posypowe tak naprawde dopiero zaczynaja dobrze dzialac i wyglada to naprawde ok

+ kristalon pomarańczowy 3kg (oby nie przedobrzyc)

+ bor

+ asahi 0,5l  

moze cos wapnia ....

tak bedzie ok?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bupr    28

Jeżeli chodzi o odżywki to też się pochwalę. na pow. 60 arów zastosowaliśmy takie dawki-nawozy były rozpuszczone w 400 litrach wody.

3kg kristalon zielony+0.3 Tytanit

3kg Kristalon zielony +0.4 Tytanit+bormax 1l

3kg kristalon pomaranczowy+0.3 tytanit+1l bormax+4kg siarczan magnezu jednowodny

następny i prawdopodobnie ostatni zabieg pójdzie we wtorek w składzie 3kg kristalon pomaranczowy+0.5 tytanit+3kg siarczanu magnezu. Postaram się w najbliższym czasie dodać jakieś fotki plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ja stosowalem tak:

1-kristalon zielony 3kg + bor

2- saletra wap 3kg + mikrokomplex + bor 

teraz ostatni 

3- potas -tylko nie wiem czy potrzebny, bo nawozy posypowe tak naprawde dopiero zaczynaja dobrze dzialac i wyglada to naprawde ok

+ kristalon pomarańczowy 3kg (oby nie przedobrzyc)

+ bor

+ asahi 0,5l  

moze cos wapnia ....

tak bedzie ok?

 

 

Wapń zastosuj oddzielnie bo nie będzie się godził z kristalonem

 

ja u siebie jutro jak pogoda pozwoli pociągnę saletrą wapniową + mikrokomplexem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Odnośnie tego Tytanitu do kiedy najpóźniej go stosujecie, tzn ile przed zbiorem owoców można go zastosować i ma jakąś karencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tytanit to stymulator. stymuluje zawiazywanie pakow kwiatowych ,rozwoj kwiatow.

ja jeszcze dam teraz raz i powinno starczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tytanit niema karencji. On ma w sobie jedynie tytan, w lepszych nawozach do dokarmiania dolistnego, fertygacji tak samo masz tytan. 

Poprawia on fotosyntezę a odnośnie "stymulowania zawiązywania pąków kwiatowych to jedynie pszczoła ci to zrobi jak ją wprowadzisz na działkę, 

Zastosuj sobie w sezonie z 3x oprysk borem zobaczysz jak kwiaty będą ociekały pyłkiem :D

Tytanit jedynie poprawia jakość i trwałość pyłku przez co jest w pewnym sensie atrakcyjniejszy dla owadów pożytecznych ale pamiętajcie że to jest tylko wspomagacz nic wam nie zastąpi racjonalnego nawożenia posypowego oraz dolistnego. 

Najlepiej go stosować wraz z dokarmianiem dolistnym, zwiększa przyswajanie składnikow z pożywki.

W zeszłym roku go stosowałem zauważyłem po jego stosowaniu od groma tzw wąsów których było 30% więcej niż normalnie.

 

Co jak co ale w tym roku stosuje asahi jak narazie jestem pod wrażeniem jego działania 3 letni honey w tym roku zalany jest owocem .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

o działaniu wgłębnym  mospilan, calypso,karate zeon kontaktowe fastac, cyperkill wybór zależy od ciebie :)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Generalnie tytanit niema karencji. On ma w sobie jedynie tytan, w lepszych nawozach do dokarmiania dolistnego, fertygacji tak samo masz tytan. 

Poprawia on fotosyntezę a odnośnie "stymulowania zawiązywania pąków kwiatowych to jedynie pszczoła ci to zrobi jak ją wprowadzisz na działkę, 

Zastosuj sobie w sezonie z 3x oprysk borem zobaczysz jak kwiaty będą ociekały pyłkiem :D

Tytanit jedynie poprawia jakość i trwałość pyłku przez co jest w pewnym sensie atrakcyjniejszy dla owadów pożytecznych ale pamiętajcie że to jest tylko wspomagacz nic wam nie zastąpi racjonalnego nawożenia posypowego oraz dolistnego. 

Najlepiej go stosować wraz z dokarmianiem dolistnym, zwiększa przyswajanie składnikow z pożywki.

W zeszłym roku go stosowałem zauważyłem po jego stosowaniu od groma tzw wąsów których było 30% więcej niż normalnie.

 

Co jak co ale w tym roku stosuje asahi jak narazie jestem pod wrażeniem jego działania 3 letni honey w tym roku zalany jest owocem .  

Wiadomo nie ma jak posypowo  hydrocomplex oraz dolistne nawożenie.   W tam tym roku dawałem asahi i pryskałem borem 2 razy a w tym roku dałem  kristanol zielony + tytanit i teraz dwa razy kristanol pomarańczowy + tytanit i powiem że też zapowiada się rewelacyjny plon.   A jak tam u was nie mają truskawki za sucho  no i wiecie coś może o sugerowanych cenach na ten sezon  ja wiem tylko tyle że mają ogromne zapotrzebowanie na mrożone truskawki i dużo kontraktów już przetwórnie podpisały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

cena z dzisiaj 20 zł koszyk . Truskawka prykryta wloknina 2-roczna i pierwszy zbior i owoce małe . dostaly chyba wszystko . Panowie moze o to że było bwrdzo zimno . Taka lepsza dawke to co teraz zastosować agroleef potasowy + asahi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Małe są wszędzie nie tylko u Ciebie wszystko przez taką zimę nic na to nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

cena z dzisiaj 20 zł koszyk . Truskawka prykryta wloknina 2-roczna i pierwszy zbior i owoce małe . dostaly chyba wszystko . Panowie moze o to że było bwrdzo zimno . Taka lepsza dawke to co teraz zastosować agroleef potasowy + asahi ?

Hej gracz a ty gdzie  sprzedajesz na rybitwach może ?!    ten rok taki się zapowiada trzeba dużo wody lać to będą grube no i odżywki non stop w tym roku   ja planuje 1 zbiór na czwartek/ piątek owoce nawet grube ale zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Nic się nie stanie truskawce jak kwitnie? O jakiej porze najlepiej wykonać zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj