adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

daniel10    8

senator bardziej wygląda to na nadmiar niż niedobór, co ile dni pryskasz nawozami i w jakich stężeniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim czasem było 10dni przerwy  kristalon pomarańcz + mikrokomplex 3kg/ha  zobaczymy :D dziś o 14 powinny być wyniki okaże się . 

 

Wieczorkiem miałem konkretną rozkminę i sporo czytałem lektur :D i myślę że może to być nadmiar boru.

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

witam, doradzcie mi czym pryskac na tego robaka na zdjeciu? i co to za robak wogole bo sie zastanawiam,

wystepuje w kwiatkach i na lisciach zawinietych do gory tam sie chowa i listki sa troche pogryzione i tam gdzie wystepuje sa czarne kuleczki malutkie

post-150449-0-30322500-1430997050_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Zwójka to jest zastosuj mospilan 0,15-0,2kg ha powinno pomóc :)

Ma ktoś może tabelę z wartościami optymalnymi dla truskawki ? dla metody ogrodniczej ? bo jakoś nie mogę znaleźć 

pH 5,51

wartosci w mg/dm3

zasolenie 0,73

N  56,9

P  64

K 190

Ca 584

Mg 95,5 

chlorki 43,5

 

to co wyczytałem mam mało wapnia (normalne widełki od 1500 wzwyż  pytanie o magnez jakie widełki są  ? 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam wszystkich,

Można dodać do Switcha np Rosasol potasowy? Ile kg dać na 600 l wody?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

@ senator 11111 piszesz że stosujesz piroklosorbinę a bliżej w jakim preparacie zawarta i w jakiej dawce ? Może to kukurydziany Retengo plus czy ziemniaczany Cabrio duo a może inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@ marian7k w tych preparatach za malo substancji aktywnych.

oficjalnie stosuje się signum ale podpowiem Na tym samym kopycie tylko mocniejszy i dużo tańszy jest bellis do ochrony jabłoni :) dawki 1,8kg/ha.  

 

@Domelek12 Jasne że możesz przeważnie wraz z fungicydem stosuje się odżywki. 

 

Pamiętaj jedynie nie możesz mieszać wapnia z potasem przy odżywkach.

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a mi się wydaje że wapnia z fosforem nie wolno mieszać 

ogólnie saletry wapniowej z innymi nawozami się nie miesza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ja znam odzywki co w składzie maja fosfor i wapn oraz druga potas i wapn i jak to logicznie wytłumaczyc 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

a mi się wydaje że wapnia z fosforem nie wolno mieszać 

ogólnie saletry wapniowej z innymi nawozami się nie miesza 

zwracam honor jednakże ciężko znaleźć odzywkę na samym fosforze  także tak czy siak saletra wapniowa leci osobno bądz z fungicydem.

u mnie przeważnie leci kristalon pomarańcz bądź coś podobnegofungicyd, 2gi zabieg to wapń i w zalezności jaka presja szarej to fungicyd

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Co takiego maja te kristalony ze tak je stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

u mnie w okolicy krystaliczne możesz znaleźc tylko kristalony ewentuslnie fertina(intermag) a nazwy powinny być jedynie namiarem bo czy to kristalon czy rosasol czy fertine idt itp ti bez mała ta samo :)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Zauważyłem u siebie na kilkudziesięciu krzakach posadzonych na wiosnę sadzonek frigo takie objawy jak na zdjęciach poniżej . Co to może być ? Na 1 i 2 zdjęciu wyglada jak jakaś choroba, ale na 3 jakby coś je zeżarło.

 

HoVsy3qm.jpg   SDI1Jv7m.jpg   cz70t2lm.jpg


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam a ma ktoś pomysł jak pozbyć się ślimaka. Skubaniec normalnie wgryza się w owoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

posypałem tym czymś ale widzę że średnio to działa podobno to dziadostwo jest pod ochroną i dlatego nie ma na to oprysku. Tragedie to ja mam w kapuście pekińskiej, jak wejdzie między liście to już po główce. Nie wiem jak teraz ale w czwartek była po 10 za pół kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly180588    0

witam, mam problem z robakiem;; pedziorek;; pierwszy raz i to w okolicy tez maja, objawy zwijajace sie liscie i od spodu maja czerwone kropki, usychaja owoce [sa male i zwiedniete lecz sa nawadniane kropelkowo] z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj