adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

radosz    0

senator ktos tu wczesniej napisal "ze grunt, to nie lączyc wapnia i potasu w jednym oprysku" prawda to?


ja stosowalem tak:

1-kristalon zielony 3kg + bor

2- saletra wap 3kg + mikrokomplex + bor (dzisiaj lub jutro)

3- potas + kristalon pomarańczowy 3kg + bor +asahi 0,5l  moze cos wapnia ....(za tydzien) 

tak bedzie ok?

 

na robactwo i plesn nie stosowalem nic.mam polyversm tylko nie bardzo wiem kiedy z tym ruszyc i jak mozecie, to napiszcie od czego mam jeszcze prysnąc?sorki za lenistwo, ale nie poszlo mi z srodkami chwastobojczymi i teraz motykol katuje;)

 

pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

sa pod okryciem? przyplenie od słońca? może osns wiatru?

 

Tak są pod włókniną, więc może i faktycznie od przypalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

rafftti chcę wysłać do Ciebie PW ale masz chyba zapchana skrzynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telo9034    0

Zbiory powoli się zbliżają a co myślicie o stawkach dla zbieraczy?

W tamtym roku u mnie płacono 3 zł za plastikową łubiankę.

Ale wiem że na Mazowszu było 2 zł za drewnianą.

Ciekawe jak wyjdzie 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

3 zł ? chyba bez szypułki ... 1,5zł -2zł max.

 

 

Ps

A co to za różnica plastik czy drewniana 2 kg ma być i tyle :)

U mnie zapowiada się ładnie, jeżeli pogoda kuku nie zrobi to bedzie gitara :D  

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telo9034    0

Rozumiem że ważysz zebrane truskawki senator11111 ?


Słyszałem o przypadkach ważenia "na oko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Na oko to chłop w szpitalu umarł powiadają  :)

Jasne że się waży 1 osoba na wadze i ognia :)

 

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

kto teraz waży prZecież widac ile jest w koszyku jak truakawka b.duża to w drewnianeh nie ma nawet 2 kg. w jednym mniej w drugim wiecej szkoda się brudzic . Na skup bez szypulki to się wazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Jak trusk zaczeły kwitnąć w gruncie, dokładnie to honey  to można opryskać je jeszcze kristalonem pomarańczowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam byłem w nocy na broniszach i co się dzieje na tej giełdzie to patologia. Hiszpańską sprzedaję jako węgierską a węgierską jako polską. Jak zajechałem to się mało nie pozabijali żeby oglądać i co niektóry próbował próbować ale do płacenia to już nie za bardzo. Ogólnie 15 za pół kilo nie zapłacili ale po 12- 10 płacili. Tak w ogóle to wegierska była po 20 za kg. Jeszcze za bardzo nie chcą brać polskiej przesiedziałem od ok 18 do 6 rano z 55 kg :blink:. Idę spać thor skrzynka pusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

oczywiście że można 

 

Dzięki za odpowiedź. Tak mi się wydawało bo przecież teraz dopiero będzie rozwijał się owoc ale wolałem dopytać bo koło siebie mam takich co mówią że za bardzo pójdzie w liście i owoc nie będzie dojrzewał a pleśniał. Od pleśni pryskacie profilaktycznie czy czekacie aż się pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

mam pytanie czy mączniak może powodowac zasychanie brzegów liści ? takie jak na foto ? Bo podobne to do niedoboru potasu jednak wierzyć mi się nie chce, gdyz była badana .

 

post-91645-0-84704100-1430853462_thumb.jpgpost-91645-0-24011300-1430853510_thumb.jpg

 

podpowie ktoś coś ?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdg-biuro    0

Witam. jestem tu nowy ale od dłuzszego czasu sledze wasze forum... nie mam takiego duzego dowiadczenia jak Wy koledzy i dlatego prosze o porade ...  nie chce odrazu krytkyki tylko chcialbym wiedziec co robic...

mam 0,6 ha truskawek w gruncie 3 i 2 latkow jak narazie dostaly 2 x razy asahi i raz  kristalon zielony  , dzis opryskalem od muszki ... powiedzcie co teraz dac i w jakich ilosciach ????

za dwa dni bd pryskal zato  co moge z tym zmieszac ? i w jakich ilosciach ??  znalazlem w domu z  tamtego roku switch waznosc mial do konca 2014 roku ale nie jest przemrozony byl w piwnicy , czy moge tez to dac ? napiszcie co sadzicie ? i jakie teraz mikstury im podac zeby bylo ok ? boru nie dawalem ani razu ;/

co lepsze saltrea wapniowa doglebowo ? czy lepiej kupic cos dolistnego ? 

bardzo prosze o odpowiedz...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy mączniak może powodowac zasychanie brzegów liści ? takie jak na foto ? Bo podobne to do niedoboru potasu jednak wierzyć mi się nie chce, gdyz była badana .

 

attachicon.gifDSC_0791.JPGattachicon.gifDSC_0792.JPG

 

podpowie ktoś coś ?

u mnie tez coś podobnego jest ale to od oprysku,pewnie za bogato było dolistnie. podejrzewam ze dbasz o plantacje  więc witamin jej nie brakuje ze miało by potasu brakować.

 

 

dzisiaj w Łosicach woj.mazowieckie była truskawka hiszpanska po7zł kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

mam pytanie czy mączniak może powodowac zasychanie brzegów liści ? takie jak na foto ? Bo podobne to do niedoboru potasu jednak wierzyć mi się nie chce, gdyz była badana .

 

attachicon.gifDSC_0791.JPGattachicon.gifDSC_0792.JPG

 

podpowie ktoś coś ?

 

Folia czy grunt? Jaka jest częstotliwość występowania tego na liściach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

Panowie chciałbym opryskac truskawki siarczan magnezu w stężeniu 1% plonwit opty 5 kg na ha i tytanit 0,4 litra na ha  truskawki niektóre zaczynaja kwitnąc a te które były pod folią już maja dosyc duże owoce "zielone"  czy mieszanka bedzie ok a czy można pryskac  kilka godzin po deszczu na troche wilgotne liscie czy lepiej na suche??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

mam pytanie czy mączniak może powodowac zasychanie brzegów liści ? takie jak na foto ? Bo podobne to do niedoboru potasu jednak wierzyć mi się nie chce, gdyz była badana .

 

attachicon.gifDSC_0791.JPGattachicon.gifDSC_0792.JPG

 

podpowie ktoś coś ?

ta druga strona liscia coś dziwna sprawdzałeś na roztocz lub przędziorka 

bo chyba to moze byc przędzior

u nas w tym roku przymieżaja się płacic po 90 gr za łubiankę dla zbieracza

kolego biuro 

teraz po deszczch musisz opryskac od chorob grzybowych czyli np zato jeśli kwitna to od szarej pleśni i jakas odzywka do tego 

od jakiej muchy pryskałeś jesli mozna wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Roztocz, przędziorek wykluczyłem na samym początku patrzyłem lupą 30x i nic nie wypatrzyłem też o tym myślałem ale zabieg ortusem był 2 tyg temu. 

wczoraj poszedł boksalid + piroklosorbina +kristalon pomarańcz. w fertygacje puściłem na początek 5kg kristalonu pomarańcz. jutro będę miał wyniki analizy więc braki zostaną miejmy nadzieje wykluczone  wylkuczone.  

 

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

kto ci przyjdzie zbierac za 0.90 ? chyba za kg . ja place za przykryte 2 zł a grunt 1,5. chyba że na godzine to 8-10 zł . Mam taka odmianę liscie jasno zielone , mało pedow krzaki nie duże . Może wie kto co to za odmiana . jutro wrzuce zdj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj