adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

gracz10    6

tak . to jak można pryskac jednoliscienne jak zaczynaja kwitnąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał z tym az przekwitną


co powiecie o zastosowaniu  aliette 80 wp w truskawce? stosował ktoś? unas jest dopuszczony na czereśnie ale w USA jest rozszerzony i na truskawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

@ gracz10  jak by tak jeszcze na początku kwitnienie to jeszcze . Jak by coś nie zagrało to najwyżej by strąciło pierwszy kwiat. Lecz tu masz pełnie kwitnienie to już chyba nie ryzykuj bo plantacja fajnie zadbana i szkoda by było

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

to nie te pryskac co na zdjęciu tylko man nie przekryte 1 roczne . Stosujecie saletre pod korzen czy dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam jakie nawozy stosujecie w okresie owocowania? Jedni mówią że tylko i wyłącznie woda inni że azot do oporu. Jak uważacie? Ja w poniedziałek jadę na bronisze z pierwszą truskawką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja bym poczekał z tym az przekwitną

co powiecie o zastosowaniu  aliette 80 wp w truskawce? stosował ktoś? unas jest dopuszczony na czereśnie ale w USA jest rozszerzony i na truskawke

ja stosowałem ale po zbiorze, przed zbiorem można zastosować scorpiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie nawozy stosujecie w okresie owocowania? Jedni mówią że tylko i wyłącznie woda inni że azot do oporu. Jak uważacie? Ja w poniedziałek jadę na bronisze z pierwszą truskawką

 

raffti tunel ? czy folia perforowana ?.

 

woda + saletra wapniowa na zmianę z magnezem :)  czasem z domieszką potasu krystalicznego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

@malkolm na co to aliette i  scorpiona stosowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

@malkolm ile razy pryskałeś aliette i jaki efekt ? Bo pryskałeś a nie podlewałeś tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32
Napisano (edytowany)

senator tunele foliowe plus grzanie. Potasu mam w ziemi wystarczająco poza tym ładnie się wybarwia

Edytowano przez rafftti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielmajes    0

raffti tunel ? czy folia perforowana ?.

 

woda + saletra wapniowa na zmianę z magnezem :)  czasem z domieszką potasu krystalicznego . 

 

senator11111

To dajesz dolistnie czy posypowo? W jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

dolistnie, doglebowo w fertygacji można rownież podać z tym że dolistnie to działa ci bez mała "natychmiastowo" 

dawki były wyżej pisane:)

saletra 2-3kg ha 

mikrokomplex 3kg/ ha

potas 3kg /ha

 

Najlepiej rozłączyć zaqbieg saletrą i mikrokomplexem + potasem  (kristalonem itp) na 2 oddzielne :)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

@malkolm ile razy pryskałeś aliette i jaki efekt ? Bo pryskałeś a nie podlewałeś tak ?

pryskałem aliette, a podlewałem previcurem i topsinem

teraz przy ostatnich nasadzeniach moczyłem w mieszaninie aliette i topsinu, moim zdaniem najlepsze efekty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Senator ja jestem spod Radomia i u mnie mamy trochę cieplejszy klimat niż u Ciebie. Ale widziałem truskawkę z za Wrocławia spod foli perforowanej w takiej samej fazie rozwoju jak moja z grzanego tunelu. Właśnie ojciec przyjechał z rynku i na razie polskiej niema. Węgierska jest po 8 za kg a jeszcze w tamtą środę sprzedawali po 18 kg chyba wysprzedają import bo jak wyjdzie polska to tamtej nie sprzedadzą. Jaką cenę zrobić jutro na wyjście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Wrocław zawsze o wiele wcześniej wychodzi z trusk. U nas łoją po 15 zł za kg detal od tygodnia i jako polską - w "zapaćkanych" drewnianych koszyczkach. A to mówisz że to węgierska łooo

rafftti ja cie proszę wejdż z dobrą ceną co byśmy z gruntu mogli wejść też z jakąś  :P

A czym grzejesz ? i jak to u ciebie wogóle wygląda ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

W biedrze też niby jest polska :blink: po 8 za kg.Na Piast wywożę paprykę  Przedłużyła mi się inwestycja z dostawianiem foli foliowych na wrzesień a pikówkę postawiłem na jesieni tak, że papryki nie pikowałem. Miałem rozsadę trusk w multiplatach i ją na  na początku lutego tam wsadziłem. Przeciągnołem węże z pierwszej pikówki porozkładałem między rządkami przykryłem włókninom i rośnie. Co do ceny to ja tam nie opuszczam :D jak będę sam to zaczynam po 16 za pół kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Na bronisze z koprem pekinom to i z truskawką podjadę. Może z 50 kg urwę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Tak pytam z ciekawości bo napisałeś, że jesteś z okolic Radomia. Ja w sumie też, może trochę dalszych ale jednak  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ktoś może będzie wiedział o co chodzi bez fotki, pojawiają mi sie ciemne plamy na niektórych liściach truskawki co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj