adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Na mlecz cliophar. albo glifosat pędzel i ognia :D

polyversum w tym roku testuję i jak na razie z powodzeniem nie zaobserwowałem porażenia szarą kwiatów pod włókniną. 

Rozmawiałem z ludźmi co go stosują i mówili że rewelacja .

Tylko należy pamiętać o karencji dla niego gdyż to jest grzyb,   można tabelę znaleźć na stronie producenta .

Dla różnych środków jest ona inna.

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

agroleaf dobra jest kilka odmian tej odzywki ja w sobote robilem wszytskie pola 

na grunt jedno pole agroleaf high n a drugie kristalon czerwony  a na folie seniphos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

 

Czy jak dziś opryskałem truskawki kristalonem pomarańczowym to mogę jutro opryskać Beetup-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

To kiedy Twoim zdaniem najlepiej? I co lepsze tropicote doglebowo czy calcinit dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. czy dawkę nawozu do ferdygacji rozcięcza sie w zbiorniku w 1000l wody i podaje czy to moze być np 30l i na ile wody z rury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na każdym nawozie masz napisane ja tam gdzie nawadniam beczkowozem stosuję gotową mieszaninę a tam gdzie idzie z głębinówki mam dozownik elektroniczny który sam mi pobiera nawoź i miesza go z wodą z pompy.

 

Tanie alternatywne wyjście to dozowniki inżektorowe słyszałem że jako tako się sprawdzają .

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

dozownik iżektorowy też sam chyba pobierze nawóz tylko z tą różnicą, że nie aż tak dokładnie jak ten elektroniczny, mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ja też to założyłem, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować z nawozem. Chociaż najpierw musze popróbować jak mocno zawór z wodą przykręcać zeby odpowiednia ilość nawozu szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ok 0,25ha truskawek więc podumałem sobie ze dawkę np; 1,5 kg podzielił bym na liczbę rządków (24 ) i puścił w kropelki po 2-3 linie. Nie wiem czy w dobrym kierunku ide. Nitrabor mozna rozpuścić i tez w kropelki dać czy lepiej sie  nie bawić i posypać?


Ja też to założyłem, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować z nawozem. Chociaż najpierw musze popróbować jak mocno zawór z wodą przykręcać zeby odpowiednia ilość nawozu szła

ja nalałem w wiadro czystej wody hehe i puściłem na trzy linie  to szybko poszło. tak mi sie przynajmniej wydaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

stosował ktos bellis w truskawce to jest to samo co signum ale jaka dac dawke 

ktoś stosował basfoliar aktiv jak cos to jakie opinie i dawki na grunt czy jakos inna odzywke aby grunt sie ruszyl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Nie wiem czy dobrze mówię, ale przy wyliczaniu dawki nawozu musimy znać ilość przepływającej wody ze studni. Jeśli nam płynie np 10m3 na godz i chcemy powiedzmy pożywke 1% to musimy dać 10 litrów nawozu przez inżektor. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mówię, ale przy wyliczaniu dawki nawozu musimy znać ilość przepływającej wody ze studni. Jeśli nam płynie np 10m3 na godz i chcemy powiedzmy pożywke 1% to musimy dać 10 litrów nawozu przez inżektor. Dobrze myślę? mi sie ze 

wydaje mi sie ze to jest od kg na hektar ile ma być. kupiłem 2kg ,,plonovit kali i przy opryskiwaniu dolistnym miało by starczyc na 05 ha. podobnie musi być i przy kropelkach. trzeba jedynie monitorowac ile czasu leci. przykładowo 10 min. na samej wodzie potem x dawka dożylnie i ok 5-10 min na przepłukanie lini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

wydaje mi sie ze to jest od kg na hektar ile ma być. kupiłem 2kg ,,plonovit kali i przy opryskiwaniu dolistnym miało by starczyc na 05 ha. podobnie musi być i przy kropelkach. trzeba jedynie monitorowac ile czasu leci. przykładowo 10 min. na samej wodzie potem x dawka dożylnie i ok 5-10 min na przepłukanie lini

 

Nie wiem jak to dokładnie z tym jest. Może ktoś mądrzejszy podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro masz rację :)

tylko pamiętajcie jak podajecie pożywkę w fertygacji to pierw puśćcie nawodnienie z pół godzinki bez nawozu dopiero później nawóz i ponownie czysta woda. żeby równomiernie po rzędzie rozprowadzić.

 

Ja stosuję bellis w dawce 1,5kg/ha do 1,8kg w zależności jaka odmiana.

Basfoliar aktiv to dobra odżywka jednak sporo kosztuje ;/ niemcy stosują to na wszystko począwszy od ogórków skończywszy na borówce wysokiej.

 

ps Mnie przymrozek ominął :)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Kiedy i czym pryskać na roztocz i przędziorki ?  Mam Ortus , chyba dobry .  A  jeżeli będzie przymrozek lub deszcz to trzeba poczekać .Truskawki odmian Hanoeye  i Kent w polu , bez nawadniania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

U mnie to tak to teraz wygląda . Trusk 1 roczne pod okryciem .y



Czy Truskawki Mozna opryskać na jednolisciene jesli zaCzynaja kwitnać ? Nic nie bedzie kwiatowi ?

post-81730-0-40628600-1430422718_thumb.jpg

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj