adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Ja lontrel w tym roku odpuszczam :) czysto jak na stolnicy :) 

 

 Planuję ścielić za jakieś 1,5 tygodnia jak będzie pogoda :) z tego względu że mam gęsto posadzone a jak już będą się wykładać to będą straty bo część pędów się wyłamie ... 

 

Robiłem lustracje na przędziorka  i jak narazie poniżej progu zagrożenia ale się pojawiają średnio 1 na 5 liści jak będę odkrywał to prysnę olejem parafinowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

No u mnie wczoraj poszedł Goltix na cała plantacje, ale po niedzieli musze jeszcze prysnąć czymś na jednoliścienne. Polecacie coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakimi opryskami wykonujecie zabieg po odkryciu folii?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

tom jak odkryjesz folie to w jeden opryskiwacz dajesz zato switch i odzywke mozesz dac agroleaf 

pozniej dajesz signum z aminokwasem aby przyspieszyć szybkosć wchłaniania oraz czepność środka  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po odkryciu  pryszcze Mythos + topsin m  +bor i aminokwasy , tydzień po oprysku idzie  polyversum 150 g  +Biocal 1l  . Truskawka zero chorób i brak  szarej pleśni . Kiedy odkrywacie  truskawkę? u mnie pod  folią  już  biało :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

pomarsol jest dobry jeśli jest mała presja na szarą pleśń w tamtym roku miałeś z nia problem czy nie 

podobno szara pleśń uodparnia się na strobilurynu i anilinopirymidyny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

terrasorb complex  ?  U mnie jutro jak wiatru nie będzie, :P pewnie wykonam  zabiegi na mączniaka  + szarą   + mikrocomplex+ bor + kristalon. 

 

Pytanie stosujecie tą saletre z borem bezpośrednio przed kwitnieniem ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

pomarsol jest dobry jeśli jest mała presja na szarą pleśń w tamtym roku miałeś z nia problem czy nie

podobno szara pleśń uodparnia się na strobilurynu i anilinopirymidyny

az takiego duzego problemu nie mialem a jakie aminokwasy polecasz? Jakiego agroleafa dac na pierwszy zabieg? Jezeli kolor liscia jest ok to pewnie jakas wapinowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

wuxal aminovital możesz dać  a nawet blackjak chodzi ogólnie o to żeby poprawic szybko wchłaniania srodka wiadomo takie środki jak signum sa drogie a po co jakies srodki przyczepne stosowoac jak mozna odzywke albo aminokwas przyokazji witaminki pojda w rosline 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Witam,tydzien temu poszedl oprysk betanal + goltix i dzisiaj zauwazylem, ze cos dzieje sie z moimi truskawkami.Mlode listki i niektore pączki sa lekko przypalone.Mam kilka opcji :

- srodek mi przypalil

- wygrabilem lisicie przed opryskiem i w dniu oprysku byl nawet spory przymrozek

- truskawaka na jesien nie byla nawozona i moze jest oslabiona, ma jakies niedobory

- a moze to jakies cholerstwo mi zaatakowalo krzaki

- truskawka ma w tym roku pierwszy dobry zbior.zostawilem flance miedzy krzakami i jakby nie patrzec sa one mlode.Moze to jest przyczyna:sa mlode a przeciez na takie stosuje sie polowe dawki.

ponizej fotki

post-124724-0-17127200-1429260671_thumb.jpg

post-124724-0-18641500-1429260799_thumb.jpg

post-124724-0-31915900-1429260945_thumb.jpg

post-124724-0-52305100-1429261329_thumb.jpg

post-124724-0-83172300-1429261198_thumb.jpg

post-124724-0-20689300-1429261073_thumb.jpg

post-124724-0-65216900-1429261348_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Się zapatrujecie na stosowanie Emów ( pozytywnych mikroor.ganizmów )

 

stosowałem w zeszłym roku i powiem że ciężka ziemia lubiąca się zbrylać zrobiła się bardziej sypka poza tym nic innego nie zaobserwowałem .

 

 

Radosz z ciekawości jaka odmiana ? 

Tak jak cinek pisał oprysk zdziałał swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

tak myslalem

odmiana honeoy

nic nie przedawkowalem,  nawet mniej wlalem!!!ku.wa jak dam asashi to i chwasty wzmocni!a dodoam za za bardzo ich nie ruszylo


jak nic nie zrobie to moze byc lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

w otwartym grucie pojawiły się u mnie pierwsze kwiaty, niestety nie wygladają za dobrze, tzn są takie brązowe zaschniete. Jaka moze byc tego przyczyna ? raczej nie przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie bo jak szypułki przyschnięte to szara pleśń poraża je. bez zdjęcia trudno określić cokolwiek.

ps

  Czarne środki kwiatów są od przymrozku. brązowe mogą być nawet od przypalenia kristalonem.

 

Radosz aż dziwne że honeya poraziło znam ludzi co po skoszeniu liści ciągną honeya glifosatem i nic mu nie jest .

 

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Noo tez sie dziwie,nie mam pojecia jak sie to stalo.po zbiorach polecialem lontrelem i nic sie nie dzialo, a teraz tak ruszylo.

 

 Moze to dlatego,ze nie byly dane nawozy na jesien i nie jest taka silna????Na drugim polu mam Roksane (mloda), tam byl sam goltix i tez widac skutki!!!Czyzby to cholerstwo tak zadzialalo na krzaki.Mlode mam czyste wiec dzisiaj polece asashi, ale co do tych starszych sam jz nie wiem ......przeciez chwasty tez uratje.(na to dziadostwo slabo srodek zadzialal!!!!!!!!!!!!!)

Dodoam, ze wczoraj poszedl drgi oprysk poznym wieczorem, ale z obawy na przymrozki dalem tylko sam betanal.Byla juz szarowka i nic nie zauwazylem.Dzisiaj patrze a tam kreci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj