adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

oj tam . są plusy i minusy. powtarzam co słyszałem. zależy tez od regionu w jakim sie mieszka. u mnie truskawki zbiera sie na początku czerwca na skup. nie chodzi oto czy jest 25st. w cieniu tylko w słońcu. a pod włókniną to ile bratku jest??? hm. a jak tam z cyrkulacją powietrz pod tą włókniną,jak tam wtedy z przewiewem jest?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt pod włókniną jest o kilka stopni więcej ale powtórzę jeszcze raz przeważnie okrywę ściągamy wraz z kwitnięciem. u mnie przypada na 20.04 - 01.05.  a żeby nawet w tym okresie było około 25 stopni przez kilka dni to nic wielkiego się nie stanie  .

 

po tym okresie leży sobie czekając czy będą nocne przymrozki czy nie . chyba że temperatura bardzo spada to się okrywa na ten tydzień dajmy na to .

 

 

Przewiew masz jak ci sarna czy pies wypruje dziury :P

 

Okrywa się przeważnie odmiany deserowe, przemysł późno rusza, w naszych rejonach nieraz ludzie nie mają co robić z truskawką i czekają z niecierpliwością zanim zaczną brać truskawy. 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

dzisiaj otrzymalem sadzonki frigo, myslalem ze one wytrzymuje do -5 po posadzeniu spokojnie, a tu sie okazało ze temperatura ponizej -2 stopni zaburza caly proces frigo... dobrze ze mam agrowloknine to rozloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

no wyobraź sobie że nie poparzy :) bo włóknina ci cieniuje a nie skupia światło.

 

Mając dajmy na to 1 ha pod przykryciem już chcę cię widzieć jak ganiasz w każdy dzień co jest 25 stopni i odkrywasz... jak już to z końców odwala się cegłę czy worki zależy co kto stosuje .

no chyba że działka 10x10 to inna sprawa

 

Apropo gdzie ty bedziesz miał 25 stopni w cieniu do 1 maja? xD

 

okrywam włokniną truskawy od dobrych kilkunastu lat także już zjadło się na tym zęby.

 

@tomn95

 

terrasorb to aminokwasy (antystresant)

blackjak -coś al'a ukorzeniacz

 

Asahi to całkiem co innego

Zauwazyles zmiane w truskawce po stosowaniu tych srodkow i ich nie stosowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt pod włókniną jest o kilka stopni więcej ale powtórzę jeszcze raz przeważnie okrywę ściągamy wraz z kwitnięciem. u mnie przypada na 20.04 - 01.05.  a żeby nawet w tym okresie było około 25 stopni przez kilka dni to nic wielkiego się nie stanie  .

 

po tym okresie leży sobie czekając czy będą nocne przymrozki czy nie . chyba że temperatura bardzo spada to się okrywa na ten tydzień dajmy na to .

 

 

Przewiew masz jak ci sarna czy pies wypruje dziury :P

 

Okrywa się przeważnie odmiany deserowe, przemysł późno rusza, w naszych rejonach nieraz ludzie nie mają co robić z truskawką i czekają z niecierpliwością zanim zaczną brać truskawy. 

no to z tym sie zgodze jak tak. to u ciebie wcześnie zaczynają kwitnąc. dobrze ze doszliśmy do porozumienia :) hehe. frukty na giełdę wozisz? my kiedys tez wozilismy  z 15-18 lat temu na białystok. wtedy był troche inny temat. dzisiaj chyba wszyscy mają deserówkę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na efekty trzeba będzie poczekać gdyż dotychczas tylko moczyłem w tym korzenie przed sadzeniem,   ale rozmawiałem z ludzmi co to stosują i zachwalają .

W rozsadzie w multilatch mogę powiedzieć że działa z tym że podlewałem je gotowym roztworem,  zobaczymy jak dolistnie będzie się zachowywał :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego paszko, mini zakład doświadczalny na parapecie już kwitnie    :D

post-91645-0-14709600-1426796093_thumb.png

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

czy można teraz stosować devrinol po deszczu ?

odmiany roksana

 

co myślicie i betup kompakt i trio?

w jakich odmianach stosowaliście i jakie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

truskawki nie poparzy nawet pod folią perforowana jesli wie się jak robić ja odkrywam jak zaczynają kwitnąć albo wysokie temperatury 

liście poparzy jesli odkrywa sie w dzień wtedy jest rosa na liściach i słońce parzy  najlepiej odkrywać na noc jeden bok wtedy temp się wyrówna i o 4 rano sie odkrywa całkiem 

truskawki pod folia już w stanie rozety 

planten w workach 25 kg można kupić kupiłem teraz fructus na młode bo tanszy niż hydrokompleks i  nie polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Ja dopiero wczoraj rozsypałem nawóz w truskawkach. Rosafert stosował to ktoś? Ma być prawie to samo co hydrokompleks ale nie mogłem go dostać w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Czy to prawda że Dursban można stosować minimum na 3mieś przed zbiorem trusk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dursban nie ma rejestracji w truskawce. 

ja bym w ogóle wiosną nie ryzykował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wogole go nie mozna stosować bo potrujesz ludzi i siebie rok temu był już delikwent który potraktował truskawki dursbanem musiał odpuścić zbiór ... poczytaj było gdzieś na af

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xena66    0

Witam, czy ktoś miał do czynienia z odmianą Rumba? Prosiłabym o jakies opinie na temat tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czym prysnąć teraz gwiazdnicę? To choleratwo zaczyna rosnąć jak szalone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

a na stronie firmy "adama" w ich programie ochrony jest pyrinex 0,9l/ha na kwieciaka a to przeciez to samo co dursban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

wogole go nie mozna stosować bo potrujesz ludzi i siebie rok temu był już delikwent który potraktował truskawki dursbanem musiał odpuścić zbiór ... poczytaj było gdzieś na af

 

Właśnie chyba w tym temacie ktoś pisał tylko w tamtym roku że na 3mieś przed zbiorem mozna jeszcze stosować. Ale ja nie wiem więc lepiej dopytać.Co stosujecie w ogóle na drutowce pędraki opuchlaki czy jak im tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

na drutowce  i pedraki  to raczej nic innego jak dursban i zamienniki tylko nie teraz,albo przed sadzeniem albo przynajmniej po zbiorze po skoszeniu i usunieciu lisci do nastepnego sezonu nie bedzie po nim sladu w roslinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Gdzie najlepiej oddać ziemię  do analizy w woj mazowieckim? Jestem z zagłębia truskawkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj