adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cinek1808    1746

wykonać samemu lub nie wiem czy nie lepsze by było takie sadzaki jak używa się do sadzenia drzew na las 

i jeszcze jedno truskawka przynajmniej z sadzonek zielonych puszcza drugi system korzeniowy po posadzeniu nie wiem jak jest z frigo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podumaj moze aby samemu takie coś wystrugać. niedługo tez będe sadził truskawki i chyba sobie coć takiego zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

@radian123 znalazłeś sadzaki ? 

sprawdzałeś w tym Kaneyu we Wrocławiu ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

tak musi być mokra ale na stomp to chyba zapóźno truskawki już mają młode liście gruntowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stomp przed ruszeniem wegetacji . ja swoje już z dobre 3 tygodnie temu prysnąłem. dziś pewnie pójdzie blackjak + terra sorb ładna pogoda to pasuje wykorzystać .

 

Tak z innej beczki posiada ktoś z was belke fragarie do truskawek ? mam kilka pytań  bo zamierzam do ciapka takie ustrojstwo wykonać .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

dawka hydrocompleksu to okolo 300 ka na ha lepij dać ja w jednej dawce na poczatku wegetacji czy  w dwoch na poczatku wegetacji i na poczatku kwitnienia a moze teraz 300 kg i pozniej jeszcze ze 100 dorzucic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

paszko napisz czy już wyczułeś tego sthila, bo w teorii wszystko ładnie można wyliczyć, a niestety w praktyce nie wychodzi tak dokładnie.

Ja swego miałem ustawionego bardzo dobrze, mogłem wyliczyć zawiesinę z dokładnością do 3-5l nawet na pół ha do momentu, aż wstawiłem pompę ciśnieniową. Teraz za szybko ucieka mi ciecz robocza pomimo duszy ulv z małą średnicą, gaz na dwójce, tak jak zawsze. Muszę chyba ponownie robić testy z wydajnością.

Teraz kupiłbym sr 430, jest przede wszystkim lżejszy od 450, którego i tak nie używam do rozsiewania nawozów, czy innych granulatów.

Aha, kup koniecznie pas biodrowy, nie jest drogi, a przy dobrym wyregulowaniu odczujesz dużą różnicę... będzie "lżejszy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

dawka hydrocompleksu to okolo 300 ka na ha lepij dać ja w jednej dawce na poczatku wegetacji czy w dwoch na poczatku wegetacji i na poczatku kwitnienia a moze teraz 300 kg i pozniej jeszcze ze 100 dorzucic

Teraz daj 200 kg i 100 kg w pełni kwitnienia. Jeszcze kwestia co i ile stosowales po zbiorach? Edytowano przez funkmaster1993

FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy na moja plantacje na pczatku marca dalem complex w dawce ok 300 ha potem prysnalem stompem aqua przykrylem agro 2 tyg temu i teraz co by wypadala dac i kiedy ???? jakies odzywki aminokwasy czy co? odkrywacie je jak temp w dzien ok 10-13 stopni a w nocy blisko 0? pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w truskawce zalecenia sę na dwa razy nawóz podzielic,ja tez tak będe robił. pierwszy raz sypne jak wypuści ok. 50%młodych listków,hydro+tripcote potem prysne black jack+terra sorb complex. druga dawka nawozu to hydro+nitrabor


paszko napisz czy już wyczułeś tego sthila, bo w teorii wszystko ładnie można wyliczyć, a niestety w praktyce nie wychodzi tak dokładnie.

Ja swego miałem ustawionego bardzo dobrze, mogłem wyliczyć zawiesinę z dokładnością do 3-5l nawet na pół ha do momentu, aż wstawiłem pompę ciśnieniową. Teraz za szybko ucieka mi ciecz robocza pomimo duszy ulv z małą średnicą, gaz na dwójce, tak jak zawsze. Muszę chyba ponownie robić testy z wydajnością.

Teraz kupiłbym sr 430, jest przede wszystkim lżejszy od 450, którego i tak nie używam do rozsiewania nawozów, czy innych granulatów.

Aha, kup koniecznie pas biodrowy, nie jest drogi, a przy dobrym wyregulowaniu odczujesz dużą różnicę... będzie "lżejszy" ;)

hej, nio zrobiłem próbę samej wody i fajna sprawa próba nawozu tez była i jest zarombiście, pieniądze nie poszły w błoto. a czemu kupiłeś drugi tamten sie popsuł? dysza ulv jest konieczna czy na tej średniej mozna jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

wesoły maniek teraz nie odkrywa się bo przeciez im nic nie będzie . pozniej jak beda kwitly lub bardzo cieplo to się odkrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

anka1 sadzaki wykonałem we własnym zakresie, jak sie sprawdzą to bedę jutro wiedzial bo przyjezdzaja sadzonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaszko co ty bredzisz truskawka okryta jest do kwitnienia  później odkrywasz żeby pszczoła troche pohulała 

 

odkrywasz jedynie gdy pryskasz pielisz itd .

 

odkrywa się jak jest upalnie ale folię nie włóknine 

 

wesoły poczytaj kilka postów wyżej ja stosowałem blackjak + terrasorb complex za parę tygodni pewnie poliwersum albo inny fungicyd zobaczy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Teraz daj 200 kg i 100 kg w pełni kwitnienia. Jeszcze kwestia co i ile stosowales po zbiorach?

na jesieni był 300 kg na ha planten i poźna jesienia wapno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

TomaszPaszko co ty bredzisz truskawka okryta jest do kwitnienia później odkrywasz żeby pszczoła troche pohulała

 

odkrywasz jedynie gdy pryskasz pielisz itd .

 

odkrywa się jak jest upalnie ale folię nie włóknine

 

wesoły poczytaj kilka postów wyżej ja stosowałem blackjak + terrasorb complex za parę tygodni pewnie poliwersum albo inny fungicyd zobaczy się :)

I co ten blackjak i terra sorb az takidobry efekt daje? To cos jak asashi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba raczej nie bredze, wiem co słyszałem od osoby która miała okrytą truskawke i liście były poparzone. niemów mi ze jak będzie  25 stopni to nie poparzy pod włókniną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba raczej nie bredze, wiem co słyszałem od osoby która miała okrytą truskawke i liście były poparzone. niemów mi ze jak będzie  25 stopni to nie poparzy pod włókniną.

no wyobraź sobie że nie poparzy :) bo włóknina ci cieniuje a nie skupia światło.

 

Mając dajmy na to 1 ha pod przykryciem już chcę cię widzieć jak ganiasz w każdy dzień co jest 25 stopni i odkrywasz... jak już to z końców odwala się  cegłę czy worki zależy co kto stosuje .

no chyba że działka 10x10 to inna sprawa

 

Apropo  gdzie ty bedziesz miał 25 stopni w cieniu do 1 maja? xD  

 

okrywam włokniną  truskawy od dobrych kilkunastu lat także już zjadło się na tym zęby.

 

@tomn95 

 

terrasorb to aminokwasy (antystresant) 

blackjak -coś al'a ukorzeniacz

 

Asahi to całkiem co innego 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj