adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

gracz10    6

Panowie po ile u was sa łubianki (koszyczki) ? chodzi mi o ceny takie z teraz nie z sezonu . Jak jest z kupnem w waszch rejonach ciezko jest kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ja bym miał może na sprzedanie, ale muszę się dowiedzieć ile tego jest. 


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

u mnie po 1 zł w okolicy ale taniej chyba nie kupi . waldemaros napisz do mnie wiadomość albo wyczyśc pocztę bo mam sprawę a nie dam rady napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie idzie po około 1 zł kupić plastiki. 

a co do włókniny to można zagony uformować formownicą do redlin , jak się marchewkę sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ma ktoś w lubelskim powiat kraśnik maszyne do rozkładania włókniny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

co do włókniny, to przemyślałeś dobrze ? Kurcze powiem Ci droga taka uprawa. Co niektórzy "więksi" ponoć z tego wychodzą.

Nie wjedziesz w taką uprawę, żeby skosić liście po zbiorach. Rozłogów też nie usuniesz mechanicznie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ja nie znam się na uprawie truskawek, mam trochę malin. Chciałem tak na próbę z 15 arów posadzić i z tego co czytałem to nie trzeba plewić na włókninie i ponoć większy zbiór jest, a nawadnianie jest konieczne przy włókninie? Te rozłogi to co to jest? Przy uprawie bez włókniny chyba trzeba mieć glebogryzarkę rzędową lub jakiś pielnik? 

Tam gdzie planuję posadzić to jest ziemia 2 klasy taka czarna- nadaje się to na truskawki?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a moze jest ktos kto produkuje lub zajmuje sie sprzedaza lubianek jestem z dolnego slaska i jestem zainteresowany zakupem . Kolego Waldemaros a mozesz podac jakies namiary na tego prducenta na priw??????????/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

@sim200 maszyną ciągniesz odrazu taśmę pod włókniną. Niby nawóz sie rozpuszcza na włókninie i niby w tym jest lepsza od folii , tylko że..... wiesz jak jest...

Jeśli chodzi o chwasty - to fakt fajna sprawa, tylko w to miejsce ( zamiast oprysków na chwasty i motyczenia ) w to miejsce wchodzą Ci takie robótki ręczne jak np. ręczne usuwanie rozłogów i ręczne czyszczenie wiosną bo na wałach nie skosisz liści po sezonie. Chociaż niektórzy i w gruncie nie koszą jak mają zadbane plantacje.

Niektóre odmiany mogą sie też ponoć odparzać na włókninie ( chociaż tu to bardziej na foli , a na włókninie już nie tak bardzo )

No i jeszcze coś -15 arów to fakt niedużo włókniny , tylko  to jeśli chcesz od kogoś wypożyczyć maszynę, jeśli nie masz blisko od kogo , to jechać daleko po nią to raz, dwa to odwozić no i kaska za wypożyczenie

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ale jeśli bez włókniny to międzyrzędzia można kosić taką kosiarką ogrodową lub jakimś randapem lub bastą je wypalić czy konieczna jet ta glebogryzarka rzędowa żeby chwasty nie wrastały w rządek? Widzialem na yt taki filmik z tą maszyną co formuje redliny, rozkłada włokninę i linie kroplujące, tylko, że formuje płaskie redliny (nie takie półkola) to po takiej płaskiej redlinie po sezonie chyba dałoby rade kosiarką ogrodową wjechać i skosić? Jeśli truskawki 3 lata owocują efektywnie to może byłoby korzystniej wypożyczyć maszynę (jeśli ktoś wogóle ma w okolicy) niż 3 lata co roku plewić lub najmować, bo to jednak trochę roboty jest z tym plewieniem i pewnie na jednym plewieniu w roku się nie kończy, ale ja nie wiem, bo nigdy nie miałem truskawek. A Ty Anka1 jakie masz te truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u nas jeden się napalił na włoknienie i zrobił 30 arów i powiedział mi żeby wiedział ze tyle przy tym pracy to by tak nie sadził teraz ma wszytsko w gruncie

musisz zrobic otwory aby tam posadzic truskawki ale z tych otworow tez wyskocza chwasty i siedzisz tam i dłubiesz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

sim200 ja też nie posadziłam w końcu na wałach. Tak jak pisałam- kilkaset km trzeba było maszynę do formowanie ciągnąć.

Wbiłam sie w temat i powiem Ci też chodzi mi to po głowie

W międzyrzędzia przy wałach spokojnie wjedziesz kosiarką ogrodową i spokojnie sobie z nimi poradzisz. Opryskać międzyrzędzia też możesz od chwastów.

Tylko na wały już nie da rady taką kosiarką - i choćby sie starać poszarpie sie włókninę

 

 

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja truskawki na redlinach koszę kosiarką trawnikową, liście prosto w kosz i po sprawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

cinek1808  w otworach przeważnie wyskakuje jednoliścienne- czasami starczy czymś na jednoliścienne przejechać

Ale fakt inne robótki ręczne są. Samo to usuwanie rozłogów - trzeba parę razy w roku z sekatorem lecieć

Zależy kto na co ma większą determinację :) jak ktoś na chwasty to pójdzie w włókninę :)

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

W uprawie zwykłej na płasko glebogryzarka rzędowa załatwia sprawę rozłogów czy tez trzeba z sekatorem latać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Czym najlepiej prysnąć od chwastów przed położeniem folii na początku marca? Stomp + Devrinol? Czy taka mieszanka to raczej po zbiorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi  bo pierwszy raz bede przykrywal agrowloknina truskawke na wiosne i nie wiem na co mam szczegolnie zwracac uwage kiedy klasc ja juz czy zawsze potem na dzien trzeba odsuwac ja oraz do kiedy ja trzymac na polu???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50 a truskawki na włókninie i nie narzekam fakt roboty na początku jest od cholery ale odpada ci pryskanie na chwasty czy pielenie od czasu do czasu przejdziesz po grządkach i wyrwiesz parę chwastów i zależy jaką masz grubość włókniny mnie się nie zdarzyło aby odparzyło mi truskawkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

wesołymaniek. już można przykrywkac tamtego roku przykrywalem 20 lutego a w tym już część przykrylem a jeszcze jutro . na dzień ja odkrywam jak ostre słońce . wloknina do zbiorów u mnie zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nikt się chwali kto był w stolicy na targach? Jakie opinie bo ja jestem zadowolony nawet choć zawsze może być lepiej, pozyjemy zobaczymy. Liczyłem na wiele firm od opakowań a był jeden i termin oczekiwania tylko 4miechy szok!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ze znajomą, Troszku sie spóźniliśmy bo wiadomo jak to w trasie:P

 

Była jedna firma nazwy nie pamiętam a open box opanowywał parkingi :P bo miałem za szybą ich ulotkę :P

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam, jaką stosujecie agrowłóknine na wiosnę 17,19 czy może 23g? Testował ktoś poszczególne i wie może na ile sezonów starczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj