adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

3grosze    75

Fasolka szparagowa to chyba jako przedplon bardziej.

Nie wiem jak siew marchewki (koniec czerwca początek lipca), ale buraczki czy brukiew spokojnie można jeszcze zasiać.

Albo żyto na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś pomysł jak wykorzystać pole po skasowanych truskawkach po zbiorach co zasiać zasadzić 

myślałem nad ziemniakami o krotkim okresie wegetacji marchwi lub buraczku czerwonych głownie jako pasza dla bydła

Najlepiej to  jakiś poplon wsiej  bo jak będzie sucho to  nic nie urośnie.  Ja najpóźniej siałem buraczka  22 czerwca i był ładny  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

co roku robiłem kiszonkę ale musiałem prasę nająć owijarkę i folię kupić do tego myszy narobiły dziur i czesć się nie nadaję 

widziałem marchew o terminie wegetacji 58 dni albo buraczek pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

fasolka też będzie . tylko kiepsko było sprzedać bo pov1,50 zł a za zbieranie dac trzeba ludzką 0.80-1zł . pozniej pod pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy impas Minister Marek Sawicki powiedział, że producenci owoców, którzy do tej pory eksportowali głównie do Rosji, muszą sami znaleźć sobie nowych kupców - czytamy w serwisie portalspozywczy.pl.

czyli nie mamy co liczyć na dobrą cenę truskawki w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

fasolke tez sieję na dwa rzuty i w tym roku kiepska cena była 

co do ceny to można krótko wyjaśnić zmowa cenowa pod pretekstem embarga 

fakt że niemcy nie chcą naszej truskawki bo łatwiej było kupic od polski i sprzedać do rosji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

chłopaki jakie nawożenie truskawek 2 rocznych ? jakie dawki NPK z azotem niema co przeginać bo drzemy się otwierają, potwierdzona info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Grunt to nawóz bez chlorkowy ;) A tych masz już trochę. Ja w tym roku będę stosował HydroComplex w dawce 200kg/ha i może dodam też saletrzaku.  ;) A później jakiś nawóz dolistny na silniejszy wzrost  krzaka truskawki ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Rozwiązanie dozownika nie za dobre jesli chodzi o pielnik w tym linku :/ ale za tą cenę to się opłaca :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Troszkę mała skrzynia, chyba nie ma tam możliwości regulowania dawki i te rury od wysypu mogły by być regulowane ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

W skrzynie spokojnie wejdzie 25-50 kg (więcej nie potrzeba), regulacja dawki jest i te rury są regulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

a no to mój błąd ;) Zwracam honor. Mi w dozownik jak będę robił to musi wejść minimum 80-100 kg ;) To twój sprzęt? 

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Masz może więcej zdjęć? Z tyłu jakieś fajne wałeczki dołożysz i może będzie robote robil :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

widziałem lepsze rozsiewacze rauche z pneumatycznym mechanizmem wysiewajacym ktory posiada stelaż regulowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy potrzebuje kupic glebogryzarke do truskawek . Moze ktos ma na zbyciu lub wie gdzie i do kogo zapukac???? mam zamiar przeznaczyc max ok 5000-6000 zl. Mialem obiecna przez naszego Kolege z forum tutaj ale mnie wystereowal i d*pa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj