adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

waldemaros    10

i znow będą narzekania na skupujących i zakłady przetwórcze ze to ich wina ze nie ma komu sprzedać towaru i znow orka i sadznie np. wisni lub uprawa warzyw i tak wkolo az wszyscy pojda po rozum i zaczna się zrzeszać i produkować pod kontrakt lub sami zaczna mrozic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

dobrze mowisz jak jest zly rok to wszyscy kasuja a jak jest dobrze wszyscy sadza ile sie da i w kolo tak jest od paru lat.Tylko ze teraz jest duzo pracc zmechanizowanych to duzo sadza dawniej nie mieli po 5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest tak jak z orzechem włoskim zlikwidowali dotację to i plantacje zniknęły mam znajomego który ma 4ha sadu jabłek i też na wschód oddawał i nie likwiduje plantacji poszukał odbiorcy na zachodzie i sprzedał cały towar do jakiegoś browaru w Niemczech podpisał kontrakt na kolejne lata a też go namawiano na zmianę plantacji na truskawkę lub malinę jak tak wszyscy będą zmieniać na truskawkę to ciekawe kto im to będzie zbierał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

w tym roku jak w hiszpani była słaba cena to nie zbierali a polaczki to i za darmo oddają na skupy aby ktos tylko zabrał 

niedługo się skończy masowe sadzenie jak zaczną sprawdzać licencji na truskawki  deserowe u mojej okolicy jednego złapali sprawa w sądzie i 300 tys musi zapłacić 

w tamtym roku kazdy pytał się o ogórki i bób jak uprawiać w tym roku widzę pytanie o cielaki i malinę 

żeby mieć duży areał truskawek to trzeba mieć kim zbierać bo niestety mietek żul przyjdzie może jeden dzień a poźniej skończy pod sklepem bezrobotni również nie chętnie chcą zbierać bo stracą zasiłek jedynie zostaje ukraina tu należy postawić pytanie kto ich będzie miał ?

ten kto da lepsze warunki więcej za łubiankę ,dobre jedzenie , prysznic i inne   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

cenę truskawki niszczą olbrzymie nasadzenia ,ale nie tylko ,tania siła robocza z Ukrainy robi wbrew pozorom chyba jeszcze gorszą robotę bo brak rąk do zbioru najskuteczniej ograniczy nasadzenia i cena wtedy wróci do poziomu opłacalnego ,ale tą wypowiedzią chyba nie zdobędę poklasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem nie zgodze się z tobą raczej warunki w jakich są one uprawiane ty sadząc np ; 4ha truskawki na polu nigdy nie będziesz miał takiego plonu co rolnik który obsadzi 2ha na rynnach z pełnym nawodnieniem i zadaszeniem on ma czterokrotnie większy plon niż ty !!! a straty ma minimalne on podpisuje kontrakt a ty jedziesz do skupu na głupiego i na łaskę 

W tym roku wyjechałam na mieśiac na wakacje do rodziny do Szwecji udało mi sie tam dorobić przy zbiorze truskawki ale śmiech mnie ogarnął gdy do tego gospodarza przyjechał transport truskawki 20 ton !!!!! z Polski!!!!!!!!!! wiec zeszliśmy z pola do chłodni tam truskawki zostały przepakowane w opakowania tego Szweckiego producenta po czym na drugi dzień trafiły z powrotem na tira i pojechały do Polski ale już pod szyldem Szweckiego producenta Więc jaki morał z tego NIE TYLKO POLAK POTRAFI ;)

 


A co do Ukraińców to jedna trzecia pracowników tam to byli obywatele Ukrainy wiec nie dziwmy się że Ukrainiec na polskim polu to rzadkość   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

każdy szuka kasy jak w jeden rok straci to sadzi na drugi rok więcej bo myśli ze inni zrezygnują z uprawy to będzie cena a tu wszyscy mysla jednakowo.zobaczymy co przyniesie rok 2015 może będzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja bym chciał aby gorszy nie był

taka cena jak była w tym roku przypuszczam że w następnym się nie powtórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

jak juz bedzie tak bedzie my duzego wplywu nie mamy,ja nie chcialem blokady rosji a nasi madrzy politycy pierwsi skakli,jeszcze troche pobor mobilizacja wojska i na rosje tylko ze ruskie wojsko by nas czapkami nakrylo,bronimy innych a tracimy rynki,stara unia nas podpuszczala a my skakali,oni beda sprzedawac a my staniemy sie kolejnym wielkim parkiem krajobrazowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zganiajmy na Rosjan bo skoro my towar za granice wysyłamy a on wraca do nas z powrotem pod szyldem i marką zagranicznej firmy to czego oczekujemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

gosiaczek 120 ale ja nie zganiam tylko mowie jak jest ze wiekszosc zakladow zwala wine na embargo ze wszystko jest za bezcen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ten z gwiazdami będę w tym roku testował w truskawce, do tej pory używałem go w brokule, a wiele gospodarstw wykorzystuje takie do pielenia w tytoniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Moim zdaniem lepszą robote zrobi ten hydrauliczny... w końcu to pielnik aktywny, a nie bierny ;) 

 

 

 

malkolm to napisz jak wypadły te testy jak je zrobisz ;) bo sam jestem ciekaw jak one się będą spisywać w truskawce i czy będą sie zapychać :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Słyszałem że podobno rozłogi truskawki potrafią się okręcać na tych "gwiazdach", ale nie wiem tego na pewno, bo ja nie korzystam z takiego rozwiązania i dlatego jestem ciekaw jak one się spisują na prawde w truskawce :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar5678    0

Hydrauliczne mają tylko jeden minus w stosunku do tych pielaczy z gwiazdami... a mianowicie potrzebne są 2 lub więcej osób w zależności od stanowisk,z gwiazdami wystarczy jedna osoba w ciągniku.

 

Tomn95 fajna opcja właśnie mi zależało żeby min 2 stanowiska były. Masz może filmik jak to w polu sobie radzi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Słyszałem że podobno rozłogi truskawki potrafią się okręcać na tych "gwiazdach", ale nie wiem tego na pewno, bo ja nie korzystam z takiego rozwiązania i dlatego jestem ciekaw jak one się spisują na prawde w truskawce :)

rozłogi trzeba na bieżąco osuwać :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

MA ktos zrobiona taka gryzalke do truskawek? wedlug mnie fajnie ona robi .

 

z czego mozna zrobic walki do gryzalki ? te talerze ?

 

Robil ktos ?

post-81730-0-99783400-1421868290_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ma ktoś pomysł jak wykorzystać pole po skasowanych truskawkach po zbiorach co zasiać zasadzić 

myślałem nad ziemniakami o krotkim okresie wegetacji marchwi lub buraczku czerwonych głownie jako pasza dla bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj