adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Domelek12    2

Witam,

Czy ktoś kiedyś stosował oprysk Fusilade na nowo posadzone truskawki? Upłyneło jakieś trzy tygodnie od sadzenia truskawek odmiany honeoye,czy można opryskać je Fusilade,czy raczej nie?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

sebas99,dzięki za odp. Jesteś pewny? Stosowałeś to kiedyś na nowo posadzone truskawki? Pytam tak dociekliwie bo nigdy tego nie robiłem,bo i nawet nie było takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

alba u nas  w okolicy się nie sprawdza  dużo ludzi miało i skasowało może jest to jedna z pierwszych truskawek ale to detalu się nie sprawdza teraz przeważa roksana i rumba   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

a czy o tej porze warto jeszcze pryskac na jednoliscienne fusilade przy takich temperaturach czy może czekać do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio oczyszczałam 30a działki z sosenek przez osiem lat nie było tam nic siane ani sadzone teraz na wiosnę chce posadzić tam truskawki mam takie pytanie : Gdy wyrywaliśmy korzenie sosenek w ziemi były dość spore kawałki nieprzerobionego gnoju ,to samo sie ukazało po zaoraniu tego kawałka wiec teraz mam dylemat czy na wiosnę rozsypac jeszcze gnój czy jednak sie wstrzymac skoro jest nie przetrawiony przez glebę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Mimo, że jest on widoczny to i tak pewnie żadnych pierwiastków do gleby nie wnosi, więc moim zdaniem nowy obornik jest wskazany nawet i do poprawy prochnicy w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Do szybszego rozkładu zalegającego obornika moze pomoc wapnowanie,truskawki lubią wyższe pH za to nie lubią świeżego wapnowania,ale o tym mozesz doczytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zdziwiło mnie ze nie ma tych białych pedałów bo pamiętam ze gdy na tym kawałku sadzilismy ziemniaki to było ich pełno teraz ziemia wydaje się czysta a co powiecie o odmianie Senga -Sengana czy jest dobrą odmianą oraz o Polce też trochę dobrego o niej słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trutka brosa średnio daje rade z nornicami ... 

u siebie stosuję ziarno zatrute fosforkiem cynku 01AB   a w zimie snopki ze słoma pod nie ziarno zatrute i po problemie 

 

Profesjonalne   środki na bazie fosforku glinu do deratyzacji średnio się sprawdzają gdyż gaz ucieka  z otworów

 

Słyszałem że dobre są tez Toxa n płatki jednak u siebie stosuje ziarno . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

widocznie na Podkarpaciu macie sprytniejsze nornice :D u mnie na razie zajadają się Brosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawiał ktoś z was może odmianę malwinę  ? jaką macie opimnie o niej jak nie ona to jaką byście polecali późną odmianę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

tak poza tematem, to podpowie ktos jaki ciagnik wybrac do truskawki,maliny i porzeczki?

mysle nad mf 255.cena do 25000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Dlaczego w truskawkach mam czerwone liście takie jakby rude? Nie występuje to na wszystkich polach.

 

I jeszcze takie pytanie mam. Czy swiezo posadzona Albe i roxane mozna pryskac stompem?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u mnie występuje tylko na starszych plantacjach i tam gdzie pryskałem jednym opryskiem od chwastów w tamtym roku też tak miałem na jesieni na jednym polu na wiosnę wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Cinek a co powiesz o pryskaniu nowych odmian od chwastów tj roxana alba darselect ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

powiem ci co zrobił mój sąsiad tego roku na wiosnę dał stopm lonter i dervinol  jakiś do jednego zbiornika przypalił ostro truskawki krzaczki takie małe były a tam gdzie pojechał na zakład to brązowe teraz na jesieni odbiły wśrod nich była roksana

podobno roksana wrażliwa na oprysi od chwastów ile w tym prawdy to ci nie powiem bo nie mam

mam takie odmiany jak elianna florence clery honeoy i w tym roku rumba   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj