adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

wesoly maniek i jak efekty po tej mieszance co zastosowales?

Kolego jeszcze nie pryskalem ta mieszanina teraz po pieleniu bo jeszcze zastanawiam sie czy tym czy czyms innymale cos koledzy tutaj milcza jak grób niestety. pryskalem wczesniej w czerwcu ale juz byl chyba za duzy chwast bo tylko go posmyralo :( i jeszcze chyba lepij rosl. ateraz mam pieknie recznie wypielone i chyba w poniedzialek prysne wieczorem. a mam pytanie jakie macie glebogryzarki bo chce zakupic a niewiem jaka . mysle o uzywanej do max 5 -7 tys zl cos moze podpowiecie ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Kolego jeszcze nie pryskalem ta mieszanina teraz po pieleniu bo jeszcze zastanawiam sie czy tym czy czyms innymale cos koledzy tutaj milcza jak grób niestety. pryskalem wczesniej w czerwcu ale juz byl chyba za duzy chwast bo tylko go posmyralo :( i jeszcze chyba lepij rosl. ateraz mam pieknie recznie wypielone i chyba w poniedzialek prysne wieczorem. a mam pytanie jakie macie glebogryzarki bo chce zakupic a niewiem jaka . mysle o uzywanej do max 5 -7 tys zl cos moze podpowiecie ? pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o tą mieszanke to jej nie stosowałem, ale sam Goltix już tak i zadziałał bardzo dobrze ;) Nie odpisywałem bo dopiero dzisiaj zauważyłem, że miałeś do mnie pytanie ;)

 

Interesuje Cię glebogryzarka międzyrzędowa czy zwykła? Jeśli międzyrzędowa to napisz na PW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy przed sadzeniem truskawek moczycie korzenie w czyms? Jesli tak to w czym i czy roznica jest zauwazalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam moczylem korzenie w alliette na grzyba :-) na pewno nie zaszkodziło a słyszałem że stosują jeszcze preparaty stymulujące wzrost korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

W tym drugim chyba spróbuje a w jakim stężeniu powinien być roztwór i jak długo powinny być moczone korzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

100 ml terra sorb + 250 ml black jack w 100 litrach wody i namoczyć przez 20 sekund przed wysadzeniem

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

I ten roztwor mozna wielokrotnie wykorzystywac?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam .potwierdzam tez moczylem w roztworze tera sorb i black jack przed sadzeniem sadzonki frigo i ...rewelacja prawie 100 % przyjetych i mega krzaczki. wiec polecam i podpisuje sie dwoma rekami. na przyszly rok planuje zwiekszenie plantacje i to pod tunele i tez napewno bede moczyl w tej miksturze, pozdro

 

Koledzy dajecie jakis nawoz teraz juz lub cos planujcie???? ja czekam na deszczyk niech rusza chwasty i bede pryskal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashtan8888    0

Wiatjcie, mam pytanie czy można już teraz stosować Devrinol w truskawkach? U mnie świetnie się sprawdza, ale zawsze doglebowymi pryskałem dopiero pod koniec października, kiedy wegetacja już się kończyła.

Jeżeli opryskam Devrinolem teraz lub w październiku, czy wczesną wiosną można powtórzyć zabieg, czy te dawki się skumulują i zaszkodzą truskawkom? może wtedy lepiej zastosowć inny środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy po asashi rosna wam chwasty? Jak u was w tym roku ze zwalczaniem maczniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskacie jakiś środkiem na trawę przed posadzeniem???tak tak to jakim??i kiedy??? z jakich szkółek bierzecie sadzonki i jakość tych sadzonek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

przed posadzeniem to najlepiej wykonać zabieg herbicydem o szeroki działaniu typu roundup i czytać etykiety kiedy można posadzić po oprysku roślinę

im wyższa jakość sadzonki tym droższa ja mogę polecić szkółkę http://www.sadzonkitruskawek.com.pl/ bezproblemowa obsługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

@ up zabieg round*pem wykonany ;) teraz tylko za dwa tyg probki gleby do analizy dobor nawozow i sadzimy ;)

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashtan8888    0

tomn95 nie zauważyłem żeby Asahi jakoś mocno wpływało na rozwój chwastów.

Doradzicie, czy można pryskać już Devrinolem czy się jescze wstrzymać do późnej jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem zabieg roundup na ściernisko teraz przeorałem i uprawiłem i fajnie by było opryskać jakiś środkiem na chwasty....chyba żeby jeszcze raz round*pem ale nie bardzo będzie chyba działał bo nie ma chwastów bo to jest miarę Świerza ziemia

 

ja brałem od niewczasu ale w tam tym roku nie byłem zadowolony z ich sadzonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

też brałem od Niewczas też nie bardzo zadowolony byłem z wielkości sadzonki ale przypilonowałem jej i dąła bardzo dobry plon zawsze co sadzonka swieża to świeża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj