adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cinek1808    1746

do końca sierpnia trzeba dać nawóz wieloskłądnikowy ja w tamtym roku dałem plantenę i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

każdy jest dobry najlepiej żeby był przefermentowany wtedy i niestrawione nasiona się zniszczą i nie będzie chwastów. najbardziej wartościowy właśnie jest kurzy, ma więcej potasu i fosforu w dodatku często na fermach dosypują jeszcze wapna żeby trochę odkazić i by było mniej upadków, kolega sprzedaje słomę na fermę drobiu, podstawia rozrzutnik i za darmo mu ładują pomiot kurzy z dodatkiem wapna. jednorazowo pod truskawki się nadaje ale u kolegi który ciągle wywozi to do siebie w pole pH wzrosło do 7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

truskawki opielone . teraz będzie czymś je opryslac na chwasty.

 

betanal 1,5 li + lontrel 0,4 li lub (ciopher) + agil lub fusialate .

 

co sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Jaki rozstaw pomiędzy krzaczkami odmianą HONEY OYE czy jakoś tak ( duze truskawki- odmiana deserowa) . Lepiej sadzić dwa krzaczki obok siebie i wtedy odstęp na glebogryzarke czy krzaczek odstęp i krzaczek ? Ma ktoś moze rozmiar pomiedzy tą odmiąna tak że jak urosną to żeby liście nie wciągało w ziemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

koński obornik to głównie słoma kurzaka najlepszy mój sąsiad jak dał pod pszenice to w 1 roku nie zbierała wdrugim miała taka ładna

odmiane hoenoy trzyma się w ławach wiece jak najgęsciej trzeba sadzić ile się da oczywisćie jak masz swoje sadzonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy da się zmieszać ze sobą jakieś herbicydy aby za jednym razem zlikwidować perz, chwastnicę i żółtlicę drobnokwiatową? Ewentualnie co zmieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Żółtnicę drobnokwiatową załatwisz cliophardem (0,4l), a jeśli chodzi o jednoliścienne napisz jak bardzo są wyrośnięte. Jak są małe to polecam leopard extra (2l).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Truskawki były skoszone i zjechane glebogryzarką. Teraz chwasty odbijają i chce je czymś własnie prysnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Ja w tym roku stosuje zamiast Betanalu, Saherb. Jest tańszy i tak samo działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy według was warto prysnąć po opieleniu? Chwastów nie było jakoś dużo.. Głownie rdest, tasznik, przymiotno kanadyjskie miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Warto ;) Najlepiej jakimś środkiem doglebowym... ;) Troche spokoju z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A co byście polecili bo mam trophy i venzar ale trochę się boje bo sucho i gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Cześć,

Mam takie pytanko do was. Robią mi się w truskawce takie liście jak na zdjęciu,czy to jest brak magnezu?

post-131205-0-80281800-1407956341_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

raczej brak wapnia, jeśli gleba jest kwaśna i nawet jeśli sypałeś saletre wapniową to czeste opady mogły ją wypłukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

znacie jakiś środek na mlecz w truskawce? bo rady sobie z nim nie moge dać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM KOLEDZY POWIEDZCIE CZYM WG WAS NAJLEPIEJ PRYSNAC PO PIELENIU NA TRUSKAWKE. DOGLEBOWYM ALE CZYM OSTANIO MIALEM BETANAL ALE CHYBA BYLY ZA DUZE BO EFEKTU NIE BYLO MAM JESZCZE TROSZKE KEMIFANA KEREMIRONA I GOLTIXA. MOZE BYC DROZSZY ABY EFEKT BYL. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Cofnij sie o kilka stron, tam masz wszystko napisane <_< Jeśli masz Goltix to polecam go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SEBAS99 hej a powiedz mi bo goltixa 700sc stosowalem razem z kemironem i kemifanem a teraz jak radzisz???? a dawki dawalem kemifan 1.0/ha, kemiron 250ml/ha a goltix 0.5l/ha a mam plantacje 60ar. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj