adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

michax    2

Odmiana zenga. Ale to mój sprawdzony zestaw na truskawkę i jeszce ani razu nie spaliłem. Pamiętam kiedyś pryskałem round*pem by zlikwidować plantację bo było dużo perzu i innego badylska walnołem konkretną dawkę i wszystkie chwasty spaliło a truskawka została i wyglądała świetnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Czy ja dobrze zrozumiałem?? Popryskałeś owocujące truskawki herbicydem??? Takie rzeczy robi się po zakończeniu zbiorów. Pod żadnym pozorem ich nie jedz!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Odmiana zenga. Ale to mój sprawdzony zestaw na truskawkę i jeszce ani razu nie spaliłem. Pamiętam kiedyś pryskałem round*pem by zlikwidować plantację bo było dużo perzu i innego badylska walnołem konkretną dawkę i wszystkie chwasty spaliło a truskawka została i wyglądała świetnie. :)

kolega miał podobnie, tylko na uwrociach gdzie jechał 2 razy wzięło truskawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

witam,

zbiory sie skonczyly a chwasty ida bezlitosnie do przodu.teraz po tych deszczach bedzie problem...

1-czym popryskac mlodego honeoya?dwuliscienne....

mam tez problem z mrowkami.

2-czym skutecznie zwalczyc to dziadostwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak czytam niektóre posty to śmiać mi się chce ale takie uroki niedoświadczonych co nasadzą truskawek całe hektary a nie potrafią dobrze roboty zrobić a później cena niska, podejrzewam że część z nich prędzej je skasuje niż posadzi nowe

jak można mieć okres karencji jak nie stosuje się na kwiatostan herbicydów więc producent tego nie dodał

co do pryskania młodych to motyka w dłoń i weźcie się za robotę a nie liczycie że wszystko się samo zrobi ja nigdy nie pryskam herbicydem 1 rocznych truskawek jak są chwasty to pielnik i ludzi najmuję jak sam nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

cinek

nie wiem do kogo, to dokladnie adresowales, ale mysle, ze do mnie tez!!!

chyba sam nie wiesz co dokladnie napisales, bo tez sie kupy nie trzyma...swoje cenne rady co do "roboty" zatrzymaj dla siebie i pracuj wytrwale, to moze wtedy beda CENY!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

do ciebie po części też bo nie uznaję pryskania młodych truskawek herbicydami tylko motyka a pozostałych plantacji ograniczam się do dwóch zabiegów do roku wczesną wiosną przed ruszeniem wegetacji i po zbiorach a reszta motyka i uwierz na słowa wcalę nie ma tyle pielania mój sąsiad na wiosnę 3 zabiegi herbicydowe i żeby nie deszcze to by nic nie zbierał

moja rada ogranicz zabiegi herbicydowe to wyjdzie to na zdrowie truskawką

co do ceny to musi połowa truskawki zniknąć aby była cena bo dużo jest słabej jakości towaru na rynku i to psuje ceną a kto powoduję że towar jest słabej jakości niedoświadczeni rolnicy którzy to wymyśla jakie to kokosy są na truskawkach i jak mało przy tym trzeba pracy włożyć

dla mnie może być i słaba cena ale ja wiem że dobry towar bez problemu znajdzie odbiorcę za dobrą cena i zawsze na swoje wyjdę w tym roku estończyk odbierał towar deserowy za dobra cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@cinek całkowitą prawdę piszesz. Mi jeszcze brakuje żeby skupy zwacały większą uwagę na jakość a nie jak widac praktyczna zgnilizna, leci co popadnie i pretencja jeszcze że cena słaba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Truskawki sadzone w zeszłym roku na początku września. Wczesna wiosną dostały pełna dawkę motykolu a potem 4l dewrinolu. Trzyma praktycznie do tej pory, pojawiają się nieliczne chwasty.

Owocowanie dobiega końca i mam zamiar wejść z motyką a potem dewrinol + stomp tylko w jakich ilościach? Główne chwasty to żółtlica i gwiazdnica. Jakie dać ilości dewrinolu i stompu żeby nie uszkodzić truskawek ale żeby na chwasty dobrze podziałało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja mlode w kwietniu pryskalem mieszanina trophy i venzar w dawce kolejno 700ml i 170g / 0,33 ha to wszystko po opieleniu. Mialem niesamowite ilosci fiolka i pomoglo choc troche przypalilo krzaki. Podsypalem saletra prysnalem biostymulatorem i teraz sa piekne krzaki. A i zielsko nie rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

u mnie sprawa wylada troche inaczej...odkupilem pole po kims i tam wlasnie znajduja sie tez truskawki 1h.problem polega na tym, ze ktos za wasko je wsadzil i nawet rusek na orginalnych gumach ma problem tam wjechac.o zadnym pielniku nie ma mowy, bo nie dosc, ze wasko, to i krzywo.myslalem zeby wjechac glebogryzarka i zrobic odpowiednie rzadki, ale krzaki sa tak piekne, ze az szkoda ich niszczycz.

zastanawiam sie nad wyslomowaniem pola tylko nie wiem czy, to zda ezamin?

 

 

ps.moze i powinna byc klasyfikacja towaru ale, to nie do ludzi problem...po drugie u nas nie ma mozliwosci sprzedac zgnilego owocu.nie wszedzie olewawczo podchodza do sprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jedna folie przed przykryciem opryskalem devrinolem druga tez i na jednym polu do tej pory nie ma nic a na drugim rosnie rdest plamisty. Czy po pryskaniu poruszacie lekko ziemie pielnikiem?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

koledzy wazne pytanie, po zbiorze truskawki na czysta glebe chce dac Kemiron + Azotop New. dlatego te srodki bo azotop sie u mnie sprawdza a mam tez przytulie i Kemiron mysle ze mi ja zalatwi. jakie dawki tych srodkow byscie radzili zebym nie przesadzil? Kemiron 2,5l + Azotop 1kg na ha bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Ja na wiosę dałem 1kg Azotopu na ha nic się nie stało a chwastów do dziś nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Pewnie tak, bo Azotop daje się przedwchodowo...

 

Jak tam u was, zbiory już zakończone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

U mnie już koniec. Cena na zakończenie poszła ostro do dołu(2.10kg) zbiory też nie były za dobre więc sezon na truskawkę u mnie kiepski. Teraz czekam na malinę może będzie lepiej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj