adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

marju12    44
Napisano (edytowany)

kolego gracz10 daj namiar na skup w malopolsce mam 20 t truskawki nie duzo ale zawsze cos

 

 

 

dzis mowili w agrobiznesie ze skup 1,10zl przemysl,ale jak rusza skupy okolice 2,5 zl

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Przędziorek i roztocz w truskawce owoc za 2-3 dni (odkryłem że wniosłem to badziewie z słomą :( ) krzaki wyraźnie uszkodzone czym to potraktować? miał ktoś taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

roztocz ze słomą :o raczej dziwne.

pryskać możesz dopiero po zbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przędziorek i roztocz w truskawce owoc za 2-3 dni (odkryłem że wniosłem to badziewie z słomą :( ) krzaki wyraźnie uszkodzone czym to potraktować? miał ktoś taką sytuację?

 

tylko polisacharydy . (szkodniki zostaną zalepione i uduszone) warunek - dokładne pokrycie cieczą całej rośliny także pod spodem liści , jedynie opryskiwacz z dodatkowym strumieniem powietrza. dobrze byłoby to zrobić w pochmurny dzień i najlepiej na dzień-dwa przed spodziewanym deszczem, żeby zmyło rośliny-możliwe poparzenie liści.

 

sprawdź preparat Afik . moje rady to wyłącznie wiedza teoretyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

za zbior placi sie 1 zl = 1kg a jak bez szypulki to 1,10zlsenge nawet ....dzis ruszyl skup okolice tarnowa malopolska 2zl brutto bez szypulki wiec jest ok w stosunku do tego co mowia w telewizji.ze zlotowka.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Cena na skupach powala... U nas w okolicy skup ma ruszyć w sobote, ceny jeszcze nie znam ale widze że bogato nie bedzię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Czy młodą plantację (30 arów ) mogę potraktować dwa razy połową dawki środkiem typu beet up albo lontrel ?? Po deszczach silnie skiełkowały młode chwasty ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

@malkolm

gdybyś wiedział jakie było moje zdziwienie gdy to odkryłem tam gdzie słoma wyłożona wcześniej jest gorzej na 100% był w słomie resztę balotów w stodole potraktowałem actelicem, pójdą do spalenia. Gdybym czekał do po zbiorze to miał bym co najmniej 50% straty i plantacje do kasacji...

 

@prawi_co_wiec

 

to teraz z mojej strony wiedza praktyczna.

Afik

rośliny muszą być suche, może być ciepło ale bez słońca (próba w słońcu uszkodziła rośliny)

odpowiednie pokrycie roślin uzyskałem opryskiwaczem ze strumieniem powietrza przy ilości cieczy 1600l/ha :o krzaki są bardzo duże, stężenie 0,3%

świetnie rozpływa się po liściach. Brak karencji!! Wysoka skuteczność po dwóch godzinach ciężko było znaleźć coś żywego

Afik nie jest jedynym środkiem na rynku tego typu... 68zł za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeniu34    0

Mam dość dużo nie kształtnego owocu ,czy jest to wina przymrozku czy jakiś niedobór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niema reguły ale przeważnie winne jest: Niedobór boru, słabe zapylenie lub okryta truskawka pod wlokniną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Niema reguły ale przeważnie winne jest: Niedobór boru, słabe zapylenie lub okryta truskawka pod wlokniną

Główną przyczyną niekształtnych owoców jest zmienik lucernowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgodzę się ale od kiedy lata u mnie murarka to nie mam problemu z nieksztaltnym owocem...

A zmiennika likwidują zabiegi przeciwko kwieciakowi. No chyba że występuje plaga ... To jedynie wabiki zostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar5678    0

Jaka cena truskawek w skupie?

U mnie(powiat Lubartowski) 2.30 kg

U mojego taty skup ruszył w sobotę 2,50 plus VAT także powiat lubartowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

U mojego taty skup ruszył w sobotę 2,50 plus VAT także powiat lubartowski

a dokładnie gdzie?

Ja jestem z okolic Michowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow. mam problem bo nie wiem co teraz robic .1 maja zasadzilem frigo Honeya i teraz mi juz kwitnie ale po tych deszcach chwasty tez pieknie ida boje sie ze zaraz zarosne na dobre i zakupilem bo tak mi doradzono Kemiron 500 sc, Kemifan 320ec oraz Goltix 700sc .mam ten zabieg wykonac 3 krotnie co 10 dni ale mam dylemat bo sadzonki pieknie kwitna a oprysk zniszczy kwiat i moje pytanko co Koledzy fachowcy radzicie bo zglupialem. pozdrawiam. ps jaka dawke jak cos kazdego srodka proponujecie na 60 ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

A ma ktoś truskawki na sprzedaż z okolic Łodzi, Skierniewic, Sochaczewa, Rawy Mazowieckiejm, Koluszek?

Kupię do słoików ok 30kg, tylko muszą być bez szypułek :)


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow. mam problem bo nie wiem co teraz robic .1 maja zasadzilem frigo Honeya i teraz mi juz kwitnie ale po tych deszcach chwasty tez pieknie ida boje sie ze zaraz zarosne na dobre i zakupilem bo tak mi doradzono Kemiron 500 sc, Kemifan 320ec oraz Goltix 700sc .mam ten zabieg wykonac 3 krotnie co 10 dni ale mam dylemat bo sadzonki pieknie kwitna a oprysk zniszczy kwiat i moje pytanko co Koledzy fachowcy radzicie bo zglupialem. pozdrawiam. ps jaka dawke jak cos kazdego srodka proponujecie na 60 ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

giełda 5-7 zł koszyk skup z szypulka 2,5 zł koszyk obierae 5 zł koszyk . detal 5-7 zł za 1 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

U Was też owoc truskawki gnije od deszczu? Jest na to jakiś oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj