adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cesar5678    0

W mojej okolicy w sobotę poszedł spory grad, plantacja nie wygląda dobrze liście są dobrze pocięte. Stosował ktoś może perhydrol (nadtlenek wodoru) na popękane blaszki liściowe? Słyszałem, że pomaga tak jak woda utleniona na rany, tak ten perhydrol na zabliźnienie blaszek liściowych po gradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

tak jak kolega wyzej, moze byc jeszcze Yara Liva Calcinit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

ale calcinit to posypowo, nie rozpuszcza się do czysta przez co już go nie stosuje nalistnie robił mi syf w opryskiwaczu. Czy tylko trafiła mi się taka partia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nie no u mnie było ok. To nawoz dolistny a nie posypowy. Moze taka ci sie trafila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko mogę zastosować mikrokomplex dolistnie w owocującej truskawce? czy lepiej puścić w fertygacje ?

A odnośnie fertygacji jakie nawozy stosujecie podczas owocowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25
Napisano (edytowany)

ja tydzień przed zbiorami dawałem mikrokomplex dolistnie

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psikuta1    0

Mam pytanie, czy można wykonać oprysk kristalonem pomarańczowym na kwitnące i zawiązane truskawki. I drugie pytanie czy gleba dwa lata przedplonu przenicy po ziemniakach i trawie nadaje się do sadzenia truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem kristalonem :) nic złego nie zaobserwowałem przy dawce 1kg/100L

psikuta jak czysto w tym polu to czemu nie ale ja bym jakiś przedplon walnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiałem facelię przygotowuje w tym roku 0,7ha ale słyszałem że gorczyca też niezła pod truskawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Można teraz stosować dursban? Bo robactwo mi podgryza korzenie. truskawki jeszcze zielone i prędko zrywane nie bedą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Teraz?,.Niema takiej możliwości dopiero po zbiorach możesz wykonać zabieg.

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

teoretycznie można by mospilanem ale czy on zadziała to raczej wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

wiedniecie np 1i 2 liści na krzaku później nawet zabierania krzaka to ? roztaocz ?

 

skup cena za koszyczek 3,5 zł a z tego 2 zł do zbieracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawcio1500    0

Gracz10 A w jakiej miejscowości te 3,5 zł za koszyczek?. U mnie w mazowieckim tylko 2,20 zł wychodzi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

malopolska pow . tarnowski. jeszcze skupy nie otwarte to nwm ale prawdopodobnie 3,5 . cena na giełdzie do dziś 12-14 zł a dziś 7 nie ma kto dac bo tyle już truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Co na ostatnie zabiegi grzybowe zastosować? Obecnie do zbioru jakieś 2 tygodnie. Do tej pory był kolejno Topsin, Signum, Mythos. Zastanawiam sie czy dać droższy Teldor czy Switch a może tańszy Folpan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

proponuje:

wariant tanszy: teraz Folpan pozniej Switch

wariant drozszy: teraz Teldor pozniej Switch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

teldor dobry jest.

 

wczoraj na giełdzie tarnów nawet po 3 zł za koszyk sprzedawali do 5 zl . na skupie 3 zł z szypulka truskawka jak leci brudna.mała . i wgl wszystko a odbierana po 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj