adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldemaros    10

jaka przewidujecie cene obranej truskawki?mimo lokalnych wymarzniec jest jej duzo a to jest wina rekordowych cen 3lata temu i wielu nasadzen i teraz to sie odbija na nas i cenach i niektore zaklady zrezygnowaly z mrozenia truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2
Napisano (edytowany)

U was dzisiaj też tak lało przez pół dnia?

Mam pytanie do osób,którzy mają odmianę Roksana. Interesuje mnie ta odmiana truskawki i chciałbym się dowiedzieć więcej na jej temat. Jak plonuje,czy jest bardzo wrażliwa na herbicydy i ogólnie o tej odmianie. Może być na PW.

Edytowano przez Domelek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Powiat Lubartowski- po połódniu przeszły ulewy i gradobicie. Truskawka zmieszana z ziemią. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Panowie czy wy tez musicie zgłaszać do sanepidu, że produkujecie truskawki, maliny czyli ogólnie żywność pochodzenia roślinnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

Hejka mam pytanko w sprawie zapylania Kwiatów truskawek ?

Jakie macie metody zapylania ?

Pszczółki ?

trzmiel ki ?

 

 

Czy jakieś inne owadziki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Panowie czy wy tez musicie zgłaszać do sanepidu, że produkujecie truskawki, maliny czyli ogólnie żywność pochodzenia roślinnego?

ogólnie wszystko powinno być zgłoszone. Ja mam malinę zgłoszoną bo parę lat temu była chyba w Szwecji afera z mrożoną maliną a w tamtym czasie miałem największą uprawę w lubuskim to sami mnie znaleźli. Ostatnio dzwonili w zeszłym roku zapytać się czy dalej uprawiam i tylko tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Jak pryskacie truskawki od szarej pleśń,od spodu,czy normalnie z góry zwykłym opryskiwaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

tarnowa giełda koszyczek 2kg 12-14 zł .

 

na owocyjace już truskawki to na szara pleś tylko teldor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a właśnie stosował ktoś poliversum ? pomaga coś ? opłaca się bo czytałem że każdy zabieg fungicydem kasuje "poliversum" gdyż występuje jako grzyb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Jak pryskacie truskawki od szarej pleśń,od spodu,czy normalnie z góry zwykłym opryskiwaczem?

Normalnie opryskiwaczem z góry, dużo wody (400l/ha)

 

a jak to jest w sumie plantatorzy? ja robię z 3 opryski na szarą pleśń a i tak jak przyjdzie deszcz i + 25 pleśń się rozwija u was też tak jest? na to chyba nie ma mocnych oprysk tylko złagodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja każdy oprysk na szarą wtłaczam w rząd truskawki żeby oprysk osiadł na każdej powieszchni łącznie z owocem ale fakt faktem zawsze się znajdzie uszkodzone owoce przez tegoż grzyba...

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ktoś znalazł jakiś skuteczny środek na fiołka polnego i tasznik pospolity ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

400 l to nie jest dużo wody pomarsol ma do 1000 l na ha a signum 700 l

napisz jaka odmiana truskawki ( bo są odmiany bardziej podatne na szarą pleśń a nie które muszą być utrzymane w pojedyńczych krzakach aby coś z tego było)

to zależy też od opryskiwacza najlepszy efekt daje z dodatkowym nadmuchem powietrza wtedy jest pewność że środek wszędzie dotrze

należy jeszcze pamiętać że do porażenia szarą pleśnia może dojść podczas kwitnienia a dopiero ujawnić się podczas owocowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

frupika potrzebuje ponad 1000 litrów wody, bodajże 1200.

u mnie w tym roku jest straszna presja szarej pleśni, mimo 6 zabiegów, aż boję się myśleć co będzie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z dziewczyną zastanawiamy się jak wykorzystać jej 8 hektarów ziemi klasa II i III do produkcji Rolnicej. MAmy potrzebne środki finasowe - nie mamy pojecia jesdnak z jakich funduszy skorzystać by zyskać na początku jakiś zastrzyk dla tzw nowych rolników jak się ubiegać i wogóle co produkować - zastanaiwalismy się nad truskawką i fasolą czy moglibyście coś doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

doradzę ci abyś udał się do najbliższego ODRu, i popytał, powinni pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Witam. Z dziewczyną zastanawiamy się jak wykorzystać jej 8 hektarów ziemi klasa II i III do produkcji Rolnicej. MAmy potrzebne środki finasowe - nie mamy pojecia jesdnak z jakich funduszy skorzystać by zyskać na początku jakiś zastrzyk dla tzw nowych rolników jak się ubiegać i wogóle co produkować - zastanaiwalismy się nad truskawką i fasolą czy moglibyście coś doradzić ?

poczytaj w internecie o programach: "mlody rolnik" i "modernizacja gospodarstw rolnych" . informacji mnostwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianek4    0

Panowie, owoce beda bardziej trwale jesli teraz prysne jeszcze wapniem, dodam ze [ojawiaja sie juz pierwsze czerwone truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj