adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malkolm    25

ceny na truskawkę przemysłowa na tłoczniach na ten sezon ok 1zł za 1kg a jeden gość nawet kontraktował po 0,70zł za 1kg ale pogoda może spłatać jeszcze figla

przecież zbieracz kierze 1,2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Truskawka na pewno nie bedzie po 1zl za kg bo za duzo jej zmarzlo. Moim zdaniem miedzy 2-3 zl za kg. Teraz lub w mazowieckim 25zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

zgadza się w wielu miejscach( wlkp) kto nie zabezpieczył przymarzło trochę, a za 1 zł sprzedawać to nie wiem ile zbieraczom płacisz :o u mnie do chłodni szły nie taniej niż 2,5 zł w zeszłym roku, ja mam tylko 0,5 ha wiedz większość sprzedaje w detalu, nie stosuje zbytnio oprysków, żeby truskawka była zdrowsza :P kiedyś nawet myślałem czy się nie wziąć za przemysłową tak zasadzić z 8 ha ale tak się zastanawiam ze wszyscy wkoło zarobią oprócz plantatora, :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

dawid to jaka przewidujesz cene bez szypulki bo tylko taka mnie interesuje. duzo zakladow ma kontrakty na wschod i na tym sie przejechaly w tym roku.obstawiam ze bedzie 2zl za kilo odszupulkowanej ale to sie okaze a wy jak obstawiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

waldemaros na pewno będzie 2 zł i wyżej w skupie, a w detalu liczę że nie spadnie poniżej 3,50 bo faktycznie trochę pomroziło, u mnie widać straty tam gdzie słomę zwiał wiatr kwiatki czarne u nas zbieracze za koszyk 2zł za mniej nie chcą robić to by się w ogóle nie opłacało chyba ze macie jakąś tanią siłe roboczą ;/

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/501271-truskawki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Ludzie przy cenie 2 zł za kilogram to już wolę Truskawkę odrazu skosić niż dać tym debilom na przemysł bo potem krocie na niej zbijają. Tylko ładna i gruba truskawka na giełdę a reszta to lepiej niech zgnije jak mam od zbierania dać 2 zeta od łubianki bo takie realia. Minimalna stawka to 5-6 zl za łubianke obieranej na skup. Z tego co ja sie na zebraniach dowiedziałem jeszcze przed przymrozkami to cena ma być taka jak w tamtym roku a nawet nie śmiało mówili że ciut drożej. Początkiem wiosny byli umnie kontraktować z nowej chłodni w Brzesku 1,60 za kilogram na przemysł cena gwarantowana niby to szybciej uciekali jak przyjechali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

kurde z vatem w zeszłym do chłodni prosto sprzedawałem wyszło prawie 3 zł, ale poniżej 2 zł to nie opłaca się nawet zbierać, jest roboty w h*jam i trochę więcej, ja głównie do sklepów i z domu biorą, nadmiar tylko wieczorem jedzie do skupu, ale jakbym miał tylko bazować na chłodni to bym, truskawek nie miał :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

piszecie tylko o pracy a ktoś liczył koszty utrzymania jednego ha truskawki to około 10 tys na ha co roku kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

no dla tego mówię 5- 6 zł za łubianke obieranej to jest minimum przy tych kosztach produkcji opryski na choroby to kilka razy w roku nie mówię o chwastach bo aż szkoda mówić a odziabac i wyścielić słomą człowiek sie urobi a tu chcą od koszyka 2 złote za czystą robótkę a jak cos powiesz to zaraz z gębą wyskakują to po co sadzisz to nie raz mi ręce opadają no ale raz na 5 lat można się odbić choć ostatnie 2 lata były całkiem nieżłe jak dla mnie... pożyjemy zobaczymy jak to będzie w tym, sezonie oby zebrać miał kto bo wschód ma problemy żeby przyjechać a w nich cała siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

pablo w tamtym roku na skupie w twojej okolicy bylo 5zl za koszyk obranej i jakos ludzie rwali i sprzedawali a ty pewnie mowisz o nowej chlodni blue ice z rzachowej a wiesz ze fritar nie robi w tym roku i ponoc dwikozy tez rezygnuja z chlodzenia truskawki.pablo a skad jestes dokladnie jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

na mazowszu w tamtym roku od zbioru koszyka płacili1,20-1,40, dzis cena na mazowszu na giełdzie truskawkowej do 20zł na broniszach 20-25zł za koszyk, na zakładach przemysłem nie ma zainteresowania sporo koncentratu szło na wschód a teraz staneło dodatkowo na rynku europejskim pojawili sie nowi gracze truskawkowi tj hiszpania bułgaria, tak że panowie szału w tym roku nie bedzie na truskawce max 2,50 za koszyk przemysłu i 5zł za łuskaną na mrożenie za koszyk i cieżko bedzie sprzedać ale przed nami jeszcze zimni ogrodnicy i zimna zoska a wiec wszystko zdażyć sie może


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Zimni ogrodnicy przyspieszyli w tym roku tak jak cała wegetacja czyli mrozów teraz już bym się raczej nie spodziewał co innego grad czy ulewne deszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

mrozu noego będzie . zapowiadają ulewy od czwartku . może być tak jak w 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

piszecie tylko o pracy a ktoś liczył koszty utrzymania jednego ha truskawki to około 10 tys na ha co roku kosztuje

nie no mysle ze troche przesadziles z ta suma, bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

no dla tego mówię 5- 6 zł za łubianke obieranej to jest minimum przy tych kosztach produkcji opryski na choroby to kilka razy w roku nie mówię o chwastach bo aż szkoda mówić a odziabac i wyścielić słomą człowiek sie urobi a tu chcą od koszyka 2 złote za czystą robótkę a jak cos powiesz to zaraz z gębą wyskakują to po co sadzisz to nie raz mi ręce opadają no ale raz na 5 lat można się odbić choć ostatnie 2 lata były całkiem nieżłe jak dla mnie... pożyjemy zobaczymy jak to będzie w tym, sezonie oby zebrać miał kto bo wschód ma problemy żeby przyjechać a w nich cała siła.

Co do sciolkowania to sa do tego maszyny, co do dziabania jesli trafisz z opryskiem to zaoszczedzisz na dziabaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Co do sciolkowania to sa do tego maszyny, co do dziabania jesli trafisz z opryskiem to zaoszczedzisz na dziabaniu.

To to wiem że są maszyny mam robić w zimę bo oglądałem już co i jak, a co do oprysku to lepiej nie stosować ich za dużo już nie jeden sie na tym przejechał a później narzekali że drobne owoce mają. Wszystko w umiarkowanych ilościach raz do roku przedziabać wypada a wręcz wskazane.

 

pablo w tamtym roku na skupie w twojej okolicy bylo 5zl za koszyk obranej i jakos ludzie rwali i sprzedawali a ty pewnie mowisz o nowej chlodni blue ice z rzachowej a wiesz ze fritar nie robi w tym roku i ponoc dwikozy tez rezygnuja z chlodzenia truskawki.pablo a skad jestes dokladnie jesli mozna wiedziec?

no tak płacili tylko że ja 3/4 plonu na giełdę wywiozłem a reszta to wiadomo drobniejsze to na skupa końcówka to spadła z krzaków. Okolice Buska-zdroju a ty dokladnie skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

pablo 6324 ja mam skup wna bloncu a co bedzie w tym roku to czas pokaze narazie nikt nie chce powiedziec o cenie zaklady milcza a i towaru im troche zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

znalazłem dzisiaj domark z 2012r zapakowany mogłbym go zmieszać ze środkiem na szarą pleśń? bo coś krzaki czerwonego liścia łapią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

nie no mysle ze troche przesadziles z ta suma, bez przesady...

a liczysz wszystko koszty pielania ściółkowania paliwa nawozów śor koszty amortyzacji maszyn i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja mam 3 ha i na pielenie i ściółkowanie nie zapłaciłem ani złotówki oprócz paliwa. Opryski swoją drogą nie opryskasz nie masz tak samo i nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

tomn95 i własnie jest to że my mali plantatorzy nie liczymy własnej robocizny a to teraz corazbardziej będzie w cenie, magistrów się narodziło a robić fizycznie niema komu, chyba że ukraincy czy białorusini przyjadą, jakieś kombajny min do zbioru porzeczek malin, czy wiśni są ale do truskawek nikt nie wymyśli dlatego w miarę się to opłaca :) minimalny nakład, a zyski są największym nakładem jest właśnie robocizna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj