adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam Kolegow. mam pytanko kilka dni temu sadzilem sadzonki frigo i zostalo mi troszke sadzonek , jak moge je przechowac kilka tyg lub dluzej aby na po zniwach zaszadzic je na polu po pszenicy. a le tez musze jeszcze dosadzic na to pole co juz posadzilem bo sa pewne luki i napewno nie wszystkie sie przyjma i jak je przechowac te kilka dni?? pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

frigo 100% się przyjmuje jeżeli dobrze posadzone. Kilka dni przetrzymasz w chłodnym i wilgotnym pomieszczeniu. Korzenie żeby miały wilgoć ale nie stały w wodzie. Do żniw nie przetrzymasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

można posadzić i później wykopać, do żniw to jeszcze i z rozłogów będziesz miał więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem zakopcowac je w jednym miejscu a pozniej sukcesywnie wykopywac ile mi potrzeba , bo chce zwiekszyc areal a na tym polu jeszcze ozima pszenica sobie rosnie a skoro mam wiecej sadzonek to szkoda teraz je wyrzucic a potem znowu dokupywac. wwiec spokojnie mozna zakpcowac ale wiksze ilosci naraz czy je rozdzielac i np peczkami jak gumka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Jak myślicie czy zraszanie truskawek wodą np. pryskając ochroni je przed mrozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foczka    0

Sama woda nic nie da ale już roztwór z solą o stężeniu 20-25% zabezpiecza do ok -7 stopni. Tylko ile litrów dać na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zależy jaki to będzie mróz. Jak do -2 to ochroni ale trzeba pryskać w momencie kiedy przymrozek zaczyna chwytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz to już chyba tylko babopiel można stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Lubelszczyzna-u mnie było zero przy gruncie ale jutro to chyba i u nas będzie przymrozek. 50% pąków już jest białych.Nie ciekawie się zapowiada. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy po okryciu włókniną kwiaty , które wystają ponad liście i dotykają włókniny przemarzną ? przy jakim przymrozku ? kto ma doświadczenie niech z łaski swojej napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mazowieckie okolice plocka -3* gruntówka zmarzła całkowicie , a pod przykryciem foli i włókniny zmarzły tylko te kwiaty które dotykały ,na dzisiejszą noc nadają - 5*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

prawicowiec kwiatki które dotykają lub znajdują się blisko agrowłokniny zmarzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj