adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Pierwsza truskawka w tym sezonie zjedzona :) mogłaby jeszcze rosnąć jednak nie było jej dane:D

Kto zgadnie jaka to odmiana? :D

72239f9895df389f.jpg

3ff64e6ee425cceb.jpg

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Daliśmy tego kristalonu 3kg/400litrów/0.60ha, będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Zauazylem ze moje Honeoye slabo cos wygladaja i maja malo kwiatow.Na pierwszy rzut oka nie widac zadnej choroby, ale po wyrwaniu kilku krzakow, okazalo sie, ze niektore z nich maja slabe korzenie i przebarwione na ciemny kolor.Czyzby to byla czerwona zgnilizna korzeni?czym to zwalczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebas strzał w 10 :) hehe Odnośnie tego kristalonu to dawka OK

 

Ps po jakim czasie wchłania się signum 33wg do rośliny ?

 

Radosz ilu letnia plantacja ? u mnie nornice podkopu pod rówkami robiły teraz z nimi zawzięcie walcze :D jest ich mniej ale jeszcze są... trzeba wytruć to dziadostwo do zera

Stare krzaki ,mają ciemne korzenie...

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

senator111111 trzeci zbior teraz bedzie,ja wiem, ze ciemne, ale te sa jakies dziwne.tak jak pisalem :krzaki male, kwiatu tez malo,cos jest nie tak.....

jak mozna poznac, ze nornice sie zagoscily?widac po nich jakies slady czy trzeba glebiej szukac?

 

Na jesien dawany byl fruktus,Na wiosne tez.Dzisiaj wlsnie rozsiewana jest saletra wapniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cena powinna być dobra

Edytowano przez CaseIH744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nornice poznasz po korytarzach w rzędach i międzyrzedziach oraz po dziurach(takich jak kreta) z tym że bez kopców

Spróbuj nadepnąć piętą na ten mały krzak truskawki i zobaczycz czy wciśniesz go w ziemię czy nie.

Kilka lat temu na jednym z pól miałem turkucia podjadka i on też lubiał korzenie truskawek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

panowie mam mały problem na plantacji grunotwej zauważyłem jak na zielonym pąku ta szypułka co go otacza jest czarna ale nie cała

dodam że nie to nie od oprysku bo niczym jeszcze nie pryskalem a od przymrozku chociaż był chyba tez nie bo owoc jest zielony chyba ż eszypułka została uszkodzona

 

 

U mnie jest podobnie, szypułka tak jakby schła lub kolor na ciemny zmieniała ale owoc ok żadnych negatywnych zmian nie widać. Truskawki spod folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

@senator11111 to nie był strzał, rozpoznałem po wyglądzie owocu, choć był trochę zdeformowany, jak na Clery ;)

 

Koledzy, czym pryskacie w tym roku od kwieciaka? Bo jak aby pogoda się poprawi, to zamierzam czymś popryskać, żeby później nie mieć kłopotów z "owadami" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

senator11111 troche sie zakrecilem z tymi nornicami.wiem jak to cholerstwo wyglada i szkodz ;) jutro jak pogoda pozwoli ruszam na pole, bo dzisiaj leje mocno-pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Kwieciaka z Karate między oczy... wczoraj dostał papu. Warunki były dobre to powinien ładnie podziałać. Czy ktoś uprawia odmianę Camarosa?

Sucha szypułka może być od przymrozku foto by się przydało.

Taka dawka Kristalonu to trochę hardcor na plantacji, która ma owocować zawiera za dużo azotu. Stosował ktoś Afik na roztocza?

Na istniejącej plantacji nie da się skutecznie poprawić Ph gleby jeśli jest bardzo niskie, kasacja uprawy i cała zabawa od nowa jest lepszym rozwiązaniem.

 

Co do Signum ok 2h tak mi się wydaje po takim czasie deszcz zmył wszystko mimo to zadziałał dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebas 99 zgadza się ze zdeformowane bo były w szklarni pszczoła nie chodziła może od tego z pod włókniny bedzie już ok :D bo murarka lata ^-^

Ja właśnie wróciłem z pola signum siedzi na krzaku :) ja stosowałem Fastac i mospilan na kwieciaka. W zeszłych latach cyperkill

Dzięki maniek183 :)

Jutro wrzucę fotkę tej szypułki u mnie jak wygląda.

 

Tak z innej beczki Wapń + magnez z azotem w płynie można mieszać?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Ja też w tym roku chyba zastosuję Fastac ;) A mospilan kiedy stosowałeś? Bo czytałem na jakimś forum, że go można stosować dopiero po zebraniu owoców :) Ale nie jestem pewien... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Mospilan jest na opuchlaki dlatego jest po zbiorze bo niema rejestracji... ale na równi pada kwieciak gdyż zwalcza naszego szkodnika mospilan poszedł w pierwszej dawce na kwieciaka. Dodatkowo nie szkodliwy dla pszczoły :)

A jeszcze jedno w programie Jamrozika też on jest uwzględniony także lajt:)

rośliny jagodowe kwieciak malinowiec 12,5g/1000m2 na 50-90 l wody

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Braki są że azot dolistnie? Jutro postaram się wstawić zdjęcie moich truskawek po zmianie programu nawożenia i ochrony...

Czy przymrozki wyrządziły jakieś szkody u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maniek źle mnie zrozumiałeś bo mam 2 preparaty

http://www.florovit.pl/florovit-agro-plynny-nawoz-dolistny-azotowo-magnezowy-p99.html

http://www.florovit.pl/florovit-agro-plynny-nawoz-dolistny-wapniowy-p95.html

Cinek nie chce mieszać z fosforem bo mogło by kuku zrobić. A pasuje uzupełnić bo widać że końcówki liści gdzie niegdzie przysychają :)

Później walnie się kristalon ^^

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

u mnie pogoda kiepska chyba z 3 dni w pole się nie da wejść . a scielic muszę bo truskawki na ziemi . wcześniej święta teraz deszcz . burze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Czy to gwiazdnica? Pryskałem 2 tyg po posadzeniu buracylem, ale wychodzą chwasty chciałbym dać fusilade, bo i mam troche owsa głuchego tylko nie wiem czy można tym prysnąć w zaleceniach niby do 3 m-ce po buracylu nie powinno sie niczym pryskac. Na trzecim zdjeciu ten jasny kolor czego może być objawem?

 

 

 

 

post-23705-0-96282800-1398588769_thumb.jpgpost-23705-0-97206100-1398588889_thumb.jpgpost-23705-0-37555400-1398588823_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj