adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

pawelJD    17

@Direx wczesna sadzisz na czarnej, późniejsze na białej. W sezonie raz lub 2 razy glifosatem w międzyrzędziach, W pierwszym roku należy przejść i z miejsc w których wyrastają roślinki należy wyrwać niechciane chwasty. Nawadnianie obowiązkowo, ale wcale w sezonie nie wychodzą duże nakłady, bo woda nam nie paruje. Jak masz pytania to śmiało pisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okenzi    0

Wie ktoś czy można pryskać truskawki herbicydem doglebowym (przeciw kiełkowaniu) kiedy truskawka zaczyna już kwitnąć? Co do dolistnego wiem że nie wolno, ale o doglebowym nie mogę nigdzie znaleźć info... Przy okazji. Poleci ktoś jakiś środek doglebowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie i Panowie nie wytrzymam z ta moja plantacja zamieraja te krzaki.

Stosowałem saletre wapiowa, nawóz wielo składnikowy, opryskałem jeszcze wapiennym, dzis mam zamiar

poscic wapnowit w kropelki by ratowac kszaki. opryskałem dzis moze za pózno asahi.

Jak wczesniej pisalismy ziemia jest zakwaszona ph na próbce wyszło jakies 4,5-5.

Cos nie pozwala wyjsc lisciom co wyjda to osychaja jak na zdjeciach wczesniejszych.

dzis tez zobaczyłem ze nie ktore liscie ciemnieja i nie schną tylko sa takie wiodkie.

post-117006-0-49450700-1398335439_thumb.jpg

post-117006-0-31015700-1398335502_thumb.jpg

post-117006-0-87253500-1398335695_thumb.jpg

post-117006-0-17845400-1398335817_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki oprysk polecacie na truskawki do nawożenia dolistnego? Myślałem o wapnowicie, i kristalonach, żółtym i pomarańczowym, w tamtym roku pryskałem zielonym i efekt był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki oprysk polecacie na truskawki do nawożenia dolistnego? Myślałem o wapnowicie, i kristalonach, żółtym i pomarańczowym, w tamtym roku pryskałem zielonym i efekt był.

 

teraz to Kristalon pomarańczowy na zmiane z wapnovitem tylko nie łącz ich razem bo wapń nie lubi fosforu

 

Witam

Panie i Panowie nie wytrzymam z ta moja plantacja zamieraja te krzaki.

Stosowałem saletre wapiowa, nawóz wielo składnikowy, opryskałem jeszcze wapiennym, dzis mam zamiar

poscic wapnowit w kropelki by ratowac kszaki. opryskałem dzis moze za pózno asahi.

Jak wczesniej pisalismy ziemia jest zakwaszona ph na próbce wyszło jakies 4,5-5.

Cos nie pozwala wyjsc lisciom co wyjda to osychaja jak na zdjeciach wczesniejszych.

dzis tez zobaczyłem ze nie ktore liscie ciemnieja i nie schną tylko sa takie wiodkie.

 

Na początek link do konkretnego artykułu:

http://www.agrofoto.pl/artykul-zakwaszenie-gleb-olbrzymia-bariera-145235-dzial-3764.php

 

Za kwaśno na truskawkę tu przyczyna... od 5.5-6.2 Ph powinno być wapno nawozowe magnezowe(dolomit) bo raczej magnez nie jest wchłaniany przez truskawkę i raczej to będzie przyczyną .

 

A nie stosowałeś jakiegoś doglebowego środka na chwast? może od tego?

 

U siebie miałem podobnie kilka lat temu ale wtedy rzuciłem saletrę posypowo i spaliło truskawkę...

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na truskawki jak już je skosze, gdzieś w sierpniu można siać kredę czy tylko wapno nawozowe?

I ten kristalon pomarańczowy to w jakich dawkach? Bo patrzyłem to we wszystkich ofertach piszą 0.2-0.4% czyli by wychodziło na 1000 litrów 2 kg kristalonu? W tamtym roku dawałem zielonego na 200 litrów 10kg..

Edytowano przez CaseIH744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na truskawki jak już je skosze, gdzieś w sierpniu można siać kredę czy tylko wapno nawozowe?

I ten kristalon pomarańczowy to w jakich dawkach? Bo patrzyłem to we wszystkich ofertach piszą 0.2-0.4% czyli by wychodziło na 1000 litrów 2 kg kristalonu? W tamtym roku dawałem zielonego na 200 litrów 10kg..

 

Chyba krzaki po kolana miałeś :D przy takiej dawce

Kristalon pomarańczowy ja stosuję w tych proporcjach 1- 1,5kg / 100L w zależności czy stosuję coś innego równocześnie.

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znaczy źle się wyraziłem. 25kg poszło w 3 dawkach na 50 arów truskawki. W tamtym roku to prawie międzyrzędzi po zbiorach nie było, tak się rozrosło :) Czyli jak dam go 3kg na 200litrów i co 10 dni takie dawki i do jakiego okresu? Aż sie zaczną czerwienić owoce czy do kiedy? Dał bym jeszcze ten wapnowit na wszelki wypadek 20 litrów jakoś się rozbije na kilka dawek ale jak kolega wyżej powiedział nie w jednym oprysku. A ten kristalon to można dać na maliny? Bo 3kg to będzie za mało a 25kg za dużo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Casel PW poszło z linkiem.

 

Daniel10

powinieneś prysnąć przed posadzeniem albo po zbiorze chyba że obrywasz pędy kwiatowe to ja bym prysnął nic nie powinno się stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Możliwe że od Agila kwiaty zrobiły się czarne jak po przymrozku?

 

Gdy kilka dni temu pryskałem sporadycznie trafiał sie kwiatek. Dziś zaobserwowałem że niektóre są czarne jak po przymrozku - to prawdopodobnie te które były rozwinięty w czasie oprysku. Przymrozków nie było.

 

Pytam bo niecałą godzinę po tamtym zabiegu spadł deszcz i chciałem poprawiać ale już jest sporo kwiatków i się boję by ich nie przypalić bo etykieta mowi że pryskać do kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz to Kristalon pomarańczowy na zmiane z wapnovitem tylko nie łącz ich razem bo wapń nie lubi fosforu

 

 

 

Na początek link do konkretnego artykułu:

http://www.agrofoto.pl/ar...-dzial-3764.php

 

Za kwaśno na truskawkę tu przyczyna... od 5.5-6.2 Ph powinno być wapno nawozowe magnezowe(dolomit) bo raczej magnez nie jest wchłaniany przez truskawkę i raczej to będzie przyczyną .

 

A nie stosowałeś jakiegoś doglebowego środka na chwast? może od tego?

 

U siebie miałem podobnie kilka lat temu ale wtedy rzuciłem saletrę posypowo i spaliło truskawkę...

SYPAŁEM SALETRE WAPNIOWA MYSLISZ ZE TO OD TEGO.

MUSZE ODKWASIC ZIEMIE.

DZIS DAŁOM WAPNOWIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam Wapnowit nie wystarczy gdyż wszystko to co dolistnie podajesz jest jako odżywka. musisz rzucić doglebowo...

 

 

Widać że świeże sadzonki to normalne że mogłeś je spalić najlepiej młodym dawać nawóz przez fertygację najmniej inwazyjna metoda .

 

Jak je spaliłeś to pozostaje czekać ... nic innego nie zrobisz.

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

co stosujecie na szara ples ? pomasol forte dobry ? truskawki już mają duże owoce . pada prawie codziennie a dzis woda nAwet stanęła po burzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

panowie mam mały problem na plantacji grunotwej zauważyłem jak na zielonym pąku ta szypułka co go otacza jest czarna ale nie cała

dodam że nie to nie od oprysku bo niczym jeszcze nie pryskalem a od przymrozku chociaż był chyba tez nie bo owoc jest zielony chyba ż eszypułka została uszkodzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj