adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    353

miedzian to srodek typowo zapobiegawczy, jak juz sa objawy chorob to on bedzie slaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

raczej nie . liscie sa porażone te górne pewnie od oprysku ( mlode liscie ) a pisze ze potas to na starszych lisciach. u mnie nie bierze od brzegu tylko np na środku liscia też jest .

post-81730-0-62789900-1397931863_thumb.jpg

post-81730-0-85806600-1397931869_thumb.jpg

post-81730-0-89979500-1397931875_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Tylko switch ma rejestrację na antraknozę, obecnie truskawka kwitnie więc to także przemawia za tym środkiem. Dodatkowo można zastosować go później, nawet pomiędzy zbiorami.

Innym środkiem polecanym jest na tę chorobę jest signum, no niestety te środki nie są tanie, ale są bardzo dobre. Są drogie także z innego powodu, za dodanie do rejestru kolejnych roślin sporo płaci się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

kolego chyba nie czytałeś etykiet switch oraz signum w którym miejscu jest napisane że zwalcza antraktozę ? jedynie ją ogranicza

jedynym chyba środkiem jest scorpion 325sc na ta chorobę

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

cinek1808 Scorpion 325SC to mieszanina azoksystrobiny i difenokonazolu czyli substancji aktywnych m.in. takich srodków jak Amistar 250SC i Difo 250EC a bodajrze żaden z tych srodków nie zwalcza antraknozy więc trochę mnie dziwi że mieszanina tych środków może mieć działanie synergistyczne i pomoże zwalczyć antraknozę. U mnie w truskawce też zauważyłem takie same objawy jakie przedstawił kolega gracz10 i jestem ciekaw czy ktoś już stosował Scorpion i z jakim efektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

cinek jeśli mamy być na bieżąco z rejestracją to switch zwalcza antraknozę

http://www.syngenta.com/country/pl/pl/produty/scp/fungicydy/Documents/switch_62_5_wg-etykieta-rejestracyjna-uzytk-prof-zast-maloobszar.pdf

a signum ją ogranicza według PROS 2014 hortpress. Nie wiem jak cię ale NAS interesują praktyczne zastosowania ponieważ w teorii nigdy nie świeci słońce 6 dni w tygodniu na przemian z deszczem.

 

P.S Scorpion według jakich badań zwalcza antrakznozę, interesują NAS potwierdzone badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek26    0

I pomyśleć cały rok trzeba czekać , żeby truskaweczki zaczeły kwitnąć . A ile pracy jeszcze potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jakie odżywki lub coś stosować na kwitnace truskawki już(truskawki już w pełni kwitnieniu )

 

kristalon to pomarańczowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym lepiej podsypac teraz truskawki mam do wyboru salmag albo polifoske?

 

Polifoska jest na chlorze także na starcie odpada. Polimag jest bezchlorkowy :), hydrocomplex to samo ale pamiętaj nie rozpuszczają się w wodzie jedynie krystaliczne nawozy np Kristalon (ale są również nawozy krystaliczne innych firm ...) nadaje się do fertygacji, i dolistnego.

Dodatkowo zamiast stosować Nitrabor zastosowałem kilku-krotny oprysk borem :) nic złego nie zaobserwowałem :)

 

 

Co do Połysku owoców to osobiście nie spotkałem się z takimi specyfikami:D ale z kijowej odmiany nie zdziałasz cudów przykładem może być stary dukat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

Panowie jak wygląda sprawa z sadzeniem truskawek na folii? Czy naprawdę ziele nie rośnie ? Jaki jest koszt wyścielenia folią ok poł ha? Jak siać i czym nawóz na te truskawki z folia?i jak pozbywać sie ziela miedzy bruzdami? słoma powstrzyma rośniecie zielska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

hoeney pod koniec traci swój połysk odżywki dolistne trochę ratują sprawę

z obserwacji truskawek na folii mojego znajomego doszedlem do wniosku że i tak trzeba pielać i to dłużej się schodzi bo trzeba grzybać w tych dziurkach a nawóz to chyba tylko dolistnie lub frytygacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cinek no z tym to się zgodzę, rowniez mam honey . W tym roku podaję eksperymentalnie bor, gdzies wyczytałem że poprawia ilość pyłku, ułatwia zapylanie co za tym idzie poprawia jakość owoców,

W tym roku będę miał pierwszy zbiór clery,sonaty,marmolady i malwiny. ciekaw jestem jak się uda pod względem ilości/jakości w stosunku do honeya:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

to troche duzy ten grad troche już mróz narobił czarnych pąków u nas było kilka nocy temu -7 a na majówkę znów w pogodzie na minusie a nie wiadomo czy nie bedzie na ogrodnikow

z tego co słyszałem o malwinie to że słaba wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj