adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebas99    61

Truskawki zostały opielone ręcznie. Teraz pojawia się młodziutka gwiazdnica. Czy mogę pryskać jeszcze saherbem lub czymś innym?

 

Jeśli truskawki jeszcze nie kwitną to możesz pryskać ;) Na gwiazdnice najlepszy będzie chyba Saherb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

malkolm stosowałeś wcześniej treol (jeśli tak to z jakim skutkiem?) dawka tak jak piszesz 1.2litrana ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 

 

Miały około 6-7cm. Zrobiło się zielono na polu więc opryskałem. Możliwe że za wcześnie. Podpowiesz czym opryskać je teraz?

podpowiem tylko powiedz mi od czego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

malkolm stosowałeś wcześniej treol (jeśli tak to z jakim skutkiem?) dawka tak jak piszesz 1.2litrana ha

w tamtym roku stosowałem taką mieszankę co tydzień i problemów nie było, w tym roku już 3 zabiegi (innymi środkami) zrobiłem i dziś nadal znalazłem ze 20 przędziorków na jednym liściu.

truskawki już kwitną więc zostaje tylko treol,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

z tym saherbem to roznie.u mnie np. nie dziala...chwast niby stanal w miejscu,ma lekkie plamki ,ale nie ginie!

truskawki jeszcze nie kwitna i narazie szybko sie nie zanosi.powtorzyc zabieg sherbem czy o zmienic srodek?

to juz drugie pryskanie.ostatnie 5 dni temu

Edytowano przez radosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

uprawia ktos z was truskawke pod folia perforowana? chodzi o to ze chcialbym posadzic i mialbym kilka pytan na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

uprawia ktos z was truskawke pod folia perforowana? chodzi o to ze chcialbym posadzic i mialbym kilka pytan na priv :)

ja uprawiam możesz pytać

 

co do obrazków to na pewno nie od mrozu prędzej od stompu raczej nie choroba chyba że antraktoza ale chyba za wcześnie aby zaatakowała wertycylioza atakuje starę liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

mi to wygląda na brak wapnia, jakie masz pH gleby i wody którą nawadniasz?

na zdjęciu poniżej też brak wapnia

post-34917-0-44670300-1397503829_thumb.jpg

Edytowano przez jareq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

czy są jakieś przeciwwskazania aby stosować zato i domark podczas kwitnienia truskawki czy maja one wpływ na owoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda na brak wapnia, jakie masz pH gleby i wody którą nawadniasz?

na zdjęciu poniżej też brak wapnia

post-34917-0-44670300-1397503829_thumb.jpg

nie wiem prawde mowiac nie sprawdzałem,

to bedzie napewno brak wapnia.

co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

a na truskawki kwitnące lepszy kristalon zółty czy pomarańczowy ?

 

tytanit mozna mieszac z kristalonem ?

 

kiedy saletre sypac ?

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

zdecydowanie pomaranczowy

mozna mieszac

najlepiej na poczatku kwitnienia ale uwazaj zeby nie przeholowac z azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Heja, podpowie ktos jaki zastosować herbicyd na nasadzenia z jesieni '12 ?? Jakoś w grudniu zeszłego roku poszedł Azotop nowy i mam obawy czy teraz można znowu go zastosować ?? W zeszłym tygodniu zjeździłem bruzdy/międzyrzędzia glebogryzarką i zrobione pielenie ręczne. Dodam, że gwiazdnicy drobnokwiatowej jest dużo i tego chce sie pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

Radek najlepiej saletrę wapniową podsyp albo w kropelki puść, na pewno nie zaszkodzi i szybko zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

podpowiem tylko powiedz mi od czego? :)

 

Pryskałem Fusilade od jednolisciennych. Badyl nie rosnie ale też słabo żółknie. I tak sie zastanawiam czy powtórzyć oprysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Radek ile tego stompu dałeś? Widać braki wapnia. Agroleaf power total(lub podobny wieloskładnikowy w postaci chelatów) 1kg/100l + asahi 0,1l/100l powtórz z 3 razy co 7-8 dni wyglądają słabo

gracz10 to z pod osłon? Dziś rano miałem -4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 

 

Pryskałem Fusilade od jednolisciennych. Badyl nie rosnie ale też słabo żółknie. I tak sie zastanawiam czy powtórzyć oprysk...

nic nie ruszaj. Skoro slabo zolknie to zadziala tylko potrzeba troszke czasu. Niskie temoeratury spowodowaly pewnie wolne dzialanie herbicydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem 4l-300l wody. zobaczymy co sie bedzie działo bo posypałem wczoraj saletre wapniowa.

Mam ogniche czym ja "utemperowac" przypomne ze to młode truskaweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj