adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

maniek183    9

co najlepiej zastosować by poprawic ten magnez w truskawkach jak to jest przyczyna ?

 

 

brak magnezu na pewno

sprawdź ph jakie masz? jak z zasobnością gleby w magnez? saletra magnezowa + np kristalon zielony widać że słabo odżywione są dolistnie co 7-10 dni 3x

tak do kwitnienia... a potem to zjadamy <_< nie żeby wcześniejsze opryski gwarantowały brak chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

panowie jak myślicie co będzie truskawki pod wlokina mają już paki a nawet już trafiają się kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

nie trudno zgadnąć co będzie czerwone truskawki tylko jak będą zimni ogrodnicy to to od razu można do chłodni mrożone odstawić chociaz teraz nocami przymrozki to sie wegetacja trochę opóźni

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie też clery kwitnie pod włókniną,

marmolada ma pąki,

a elkat bez włókniny rusza leniwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

fusilade / agil najlepsze na jednoliśienne

leopard chyba najtaniej wychodzi

środków jest sporo na jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Chodzi mi o to żeby na pewno zadziałał co do ceny to sprawa drugorzędna.

 

A co myślicie o mieszance Lenazar + Burakomitron ?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

fusilade / agil najlepsze na jednoliśienne

leopard chyba najtaniej wychodzi

środków jest sporo na jednoliścienne

 

 

a jaka dawka agilu na ha 0,8 l będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

jak napewno to fusilade + jakiś zwilżacz np superam. lub chociaż ludwik do naczyń

 

0.8 będzie ok. ale jak są kilkuletnie kępy traw to nawet to nie pomoże

Edytowano przez jareq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

To po pielaniu nie pryskałeś środkiem doglebowym? Fusilade zadziała w 100%, przynajmniej u mnie działa na wschodzącą trawę i resztę jednoliściennych.

Koledzy jak tam u was po zimie? U mnie nie ma dużo strat, nawet w młodych truskawkach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

One nie były pielone bo nie było takiej potrzeby. Doglebowym tylko młode które świetnie przezimowały. A truskawki pod okryciem masakrycznie rosną pod folią już nie ma miejsca prawie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

honeoye, myślę żeby prysnąć betanalem max pro ma szeroki zakres działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

No, tak, ale najpierw zobacz, jakie chwasty są :D Np. fiołek polny, gwiazdnicy pospolita.... itp. Bo tak lepiej dobierzesz odpowiedni oprysk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

ja stosuje beet up trio 180 praktycznie to samo tylko bez lenacylu ale połowe tańsze u nas 60zł/l

spektrum podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ma ktoś z was jakiś program dobry na truskawki ? ja tak ds ktoś link albo napisz na pw.

 

jaka odzywka na truskawki kwitnące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

jeśl chodzii o program dożywiania to dysponuje takim z intermagu, pytałem tu wcześniej czy ktoś to może stosował, lecz nikt nie odpowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Nikt nie odpowiedział bo w sumie każdy jest w jakiś sposób konkurencja dla drugiego :) Ja niestety nic mądrego nie podpowiem bo sam dopiero się uczę praktycznie od zera :( tydz temu opryskałem fusilade od jednoliściennych w dawce 1l na 30arów w 300litrów wody ale coś mi słabo bierze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

albo może koszt stosowania pełnego programu odzywiania jest malo oplacalny przynajmniej przy malej produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj