adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

thor1984    680

a ile czasu od momentu oprysku nie wolno działać mechanicznie w międzyrzędziach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja póki co nie zauważyłem żadnych szkodników i jakoś nie mam z nimi problemu w ciągu sezonu ;) Gorzej jest z chorobami, ale 2 opryski i po sprawie. Ale kolego, jakimi opryskami zwalczasz pędziorka?

opryskasz raz sumo i po kłopocie

 

daw tygodnie nie można działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej;) ja mam pytanie czy można zmieszać devrinol i saherb i czy to sam dobre opryski na trawe czy może wybrać coś innego(mam dużo wiechliny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

mozna ale trzeba uwazac z dawkami. Ja mieszalem stomp i devrinol. Ale czemu tak pozno? Stosowanie takich srodkow na pewno troche zaszkodzi truskawce. Ja pryskalem 3 tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

<p>

a ile czasu od momentu oprysku nie wolno działać mechanicznie w międzyrzędziach?

 

możesz w międzyrzędziach przejechać po lub przed opryskiem. Ja najpierw zrobilem mechanicznie w miedzyrzedziach, i jeszcze tego samego dnia popryskałem,

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychuuu    0

opryskałem elkata pod włókniną lontrelem 0,4l/ha, chwasty się zaczęły zwijać ale liście truskawek też trochę to poczuły i teraz nie wiem czy zasilać je czymś dolistnie czy zostawić je w spokoju na trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

w tunelach Honeoye zaczął umnie już kwitnąć :blink:. Tak szybko jeszcze nigdy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

opryskałem elkata pod włókniną lontrelem 0,4l/ha, chwasty się zaczęły zwijać ale liście truskawek też trochę to poczuły i teraz nie wiem czy zasilać je czymś dolistnie czy zostawić je w spokoju na trochę?

na pewno od herbicydu truskawki odczuły jeśli tak to mozesz opryskac je terra sorb

ciekawe co to bedzie jak truskawki już kwitną a pogoda taka nie pewna raz ciepło raz w nocy mrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Oprysk terrasorbem jest równoznaczny z cofnięciem działania lontrelu . Truskawki odżyją lecz co mocniejsze chwasty też... zależy ile czasu minęło

 

Zbyt pięknie by było pogoda coś odstawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

cinek1808 wymrozi trochę i będzie cena ;)

w tunelu to nie sądzę jak coś tą będą opalać ale na ogrodników może być mróz i jeśli w gruncie pod folią to straty mogą być nawet też zwykle w gruncie mogą puścić 1 zawiązki wszystko jest możliwe któregoś roku na poczatku maja śnieg padał klimat się przestawia w tamtym roku późna wiosna teraz wczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

czego to moga być objawy ?

 

NIe pryskane. truskawki pod folia. Czy to jest moze mlody lisc ? truskawki mam 1 raz pod agrowloknina

post-81730-0-82225300-1396197978_thumb.jpg

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Moim zdaniem jest to objaw niedoboru magnezu w glebie albo zbyt niskim pH które blokuje pobieranie magnezu z gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja bym stawiał na niedobór cynku,

albo objawy żerowania przędziorków, u mnie jest plaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

czego to moga być objawy ?

 

NIe pryskane. truskawki pod folia. Czy to jest moze mlody lisc ? truskawki mam 1 raz pod agrowloknina

to nowe nasadzenie? Objaw jak po herbicydzie doglebowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianek4    0

zauwazyłem u siebie na truskawkach poobzryzane listki zostały same ogonki, truskawki sa przykryte agrowłoknina wiec sarny i zajace odpadaja. co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia001    0

Witam

jestem nowa uczestniczką forum- prosze o pomoc mam truskawki II letnie pod włókniną miejscami widać już zielonego pąka - czy mogę dać jeszcze lontrel- wydaje mi się że nie powinnam ich spalić (tak jak rozwinietego kwiatu) ale może się myle? lepiej w dawce jednorazowej czy dzielonej- chociaż nie wiem czy tych pąków nie bedzie już za dużo

z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

co najlepiej zastosować by poprawic ten magnez w truskawkach jak to jest przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

te przebarwienia są na starych liściach czy na najmłodszych?

jeśli na starych to brak magnezu jeśli na nowych to raczej brak żelaza lub doglebowy herbicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Auristel    0

Witam

jestem nowa uczestniczką forum- prosze o pomoc mam truskawki II letnie pod włókniną miejscami widać już zielonego pąka - czy mogę dać jeszcze lontrel- wydaje mi się że nie powinnam ich spalić (tak jak rozwinietego kwiatu) ale może się myle? lepiej w dawce jednorazowej czy dzielonej- chociaż nie wiem czy tych pąków nie bedzie już za dużo

z góry dziekuję

 

truskawki pryskamy herbicydami do kwitnienia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj