adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Maruda87    0

witam.

na jesien 2014 chce posadzic 25 arow truskawki. I tu moje pytanie czy moge ja nawadniac beczkowozem czy raczej nie jest to wskazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.

na jesien 2014 chce posadzic 25 arow truskawki. I tu moje pytanie czy moge ja nawadniac beczkowozem czy raczej nie jest to wskazane?

 

Witaj teoretycznie możesz jednak weź pod uwagę że podczas zbioru trzeba podlewać codziennie a wjeżdżając ciężkim sprzętem to średnio to widzę ... lepiej zainwestować w taśmy kroplujące, włączasz pompę i oszczędzasz czas a tym samym masz kontrolę bo nie zrobisz bagna w międzyrzędziach ;)

 

Koledzy stosujecie może jakieś stymulatory przy uprawie truskawek ? ewentualnie jakie macie doświadczenia po ich stosowaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maruda87    0

dzieki za odpowiedz. W sumie poszukalem troche to te nawadnianie nie jest jakies strasznie drogie (mam na mysli tutaj metode tasmowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja stosowałem w tamtym roku program pana Jamrozika, truskawki były mega duże , ale jest to kilkakrotny program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

bym zmienił kolejność w zabiegach przeciwko szarej pleśni a także korzystał z innych biostumulatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z biostymulatorami to trzeba uważać, i przewidzieć czy na pewno musimy taki zabieg stosować. Bo w dobrym roku bez żadnych sytuacji stresujących dla truskawki możemy sobie obniżyć plon.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałeś już u siebie podobna sytuacje i z jakimi środkami ? Asahi miało np łagodzić skutki suszy ale niestety nie potwierdzam . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trudno zauważyć. Ale dr Jarosz prowadził badania i oczywiście w roku gdzie były anomalia pogodowe przy odpowiednim stosowaniu był wzrost ponad 20 %, ale przy dobrym pogodowo roku spadek rzędu kilku %.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz91    0

Cześć wam. Jestem tutaj nowy:) Owoce i truskawki uprawia się u mnie od lat ale tak do ok. 20 arów. Chcę zwiększyć "plantację". Czy słyszeliście coś o odmianach powtarzających owocowanie? sadził juz ktoś, zbierał plony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Stosował ktos Tytanit Intermag? Jest sens dać ten środek na pole w którym poszło w zeszłym roku dużo oprysku na chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja stosowałem ale nie zauważyłem różnicy.

na truskawkę polecę za to silvit

w 2013 zmieszałem go z zato po zbiorach na mączniaka, było bardzo sucho a na nawadniani brakło czasu.

po kilku dniach rośliny wyglądały zupełnie inaczej, fakt że puścił mączniak (zato jest rewelacyjne) ale zmieni się też kolor liści, nie wyglądały już tak bardzo poniewierane przez brak wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a silvit używasz ile razy w truskawce w jakiej fazie i z czym go jeszcze można mieszać ? Teraz w intermag jest jakiś nowy optysil i tez zawiera krzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

A mam jeszcze jedno pytanie gdzie mogę kupić sadzonki truskawek?? Jeśli ktoś ma do sprzedania to proszę o namiary zastanawiałem się nad Honeoye tak ok 600 szt sadzonki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

sa na internecie strony internetowe z gospodarstwami sprzedajacymi sadzonki, wez jakis tel i przedzwon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Tytanit stosowałem 2 lata była to próba ilość owocu i waga brak różnic, za to na niektórych odmianach widoczna większa ilość rozłogów.

Asahi pomaga pozbierać się po suszy ale wody nie zastąpi ;) co do stymulatorów wzrostu z tym łagodnie i bez przesady nadmiar daje efekt dokładnie odwrotny.

Na mączniaka po sezonie zato+ actisil + agroleaf power total efekt bardzo dobry przy dużym nasileniu zato dzielony na dwie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

A mam jeszcze jedno pytanie gdzie mogę kupić sadzonki truskawek?? Jeśli ktoś ma do sprzedania to proszę o namiary zastanawiałem się nad Honeoye tak ok 600 szt sadzonki. Pozdrawiam

moge ci sprzedac na jesien w korzystnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a silvit używasz ile razy w truskawce w jakiej fazie i z czym go jeszcze można mieszać ? Teraz w intermag jest jakiś nowy optysil i tez zawiera krzem.

2 razy stosuje, raz chyba podczas kwitnienia i raz po zbiorach, a za duo nie mieszam takich wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Racja, tiuram-owe bym dał jako jedne z pierwszych a z biostymulatorów co byś konkretnie dorzucił ??

ja bym rozważył z biostumulatory z linii terra sorb a po przejsciu gradu stymultor wzrostu huwa sun

co do truskawek to z instytutu lepiej się zadobyc tam masz pewną sadzonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia6    0

ja stosowałem w tamtym roku program pana Jamrozika, truskawki były mega duże , ale jest to kilkakrotny program

Cześ ja w tym roku zakładam nawadnianie no ok 0.20a taśmami i szukam czegoś na temat nawadniania Cz mógbyś powiedzieć co to jest za program pana Jamrozika lub dać namiar gdzie go można znaleść Edytowano przez misia6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Witam,

Na wstepie wyjasnie,że jestem tu nowy i prosilbym o wyrozumialasc.

Mam trche truskawek (honeoye) i zastanawiam sie czym o tej porze zatakowac chwasty.Truskawki sadzone byly na jesien.Bylem dzisiaj na polu i widze, ze perz juz atakuje .Na jednoliscienne to raczej wiem co dac:stomp.Problem mam z dwulisciennymi!Narazie nic strasznego sie nie dzieje, ale chyba mozna(powinno sie ) juz pryskac, tylko nie bardzo wiem czym.....Nie jest z pozno na doglebowe?Myslalem zeby uzyc BURACYL 1kg/h.Bede wdzieczny jak ktos pomoze ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

no doglebowe srodki juz troche za pozno. mozesz pryskac ale truskawka na pewno to odczuje. stomp na jednoliscienne? chyba pomyliles z dwulisciennymi. na perz to np. Agil, Leopard, Targa itp. Stomp to srodek doglebowy na dwuliscienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj