adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    353

Ja sadzę zawsze na jesieni tak aby zdążyć prysnąć jeszcze od zielska po 2 tyg po posadzeniu.

i jaka dawke wtedy kolego stosujesz na 2 tygodniowa truskawke? ja dzisiaj pryskalem: stomp 4l + devrinol 4l na 300l wody na ha. okolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Na młode po posadzeniu to chyba 3+2 lub 2+2. Co do owocujących to zauwazyłem że lepiej Stomp po zbiorach dać niż na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

No właśnie widzę ze bardziej będzie się opłacało zrobić 1ha i sprzedac go w rejonie wtedy cena wychodzi z reguły 5 zł niż 3ha i sprzedawać po 2zl. W takim razie dziękuję za odpowiedzi i gdyby ktoś mial jakieś sugestie proszę pisać.

 

 

przedewszyskim wszystko zależy skąd jesteś, ja sprzedaje na rynkach hurtowych (giełdach), sporo sprzedaje w broniszach pod warszawą. Ładny towar się sprzedaje bardzo dobrze w bardzo dobrej cenie, sprawy mają się nieco gożej z przeciętną truskawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jak radzicie sobie z podziurawioną agrowłoknina ?

 

klejcie czym czy tasma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

jest jakiś sposób żeby zwiększyć ph gleby, truskawki trzeci rok.. i czy można zastosować lontrel na chwasty jesli tak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

nie ma sensu i tak zaraz bedziesz likwidowal. lontrel mozna ale to na wyrosniete chwasty, teraz to cos doglebowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Jakie masz Ph? Lontrel chwasty najlepiej 2-3cm nie przekraczaj 0,4l/ha lepiej działa dzielony z odstępem 3-4 dni przy dobrych warunkach kładzie taki do 15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtruskawa    0

Słuchajcie mam twardy orzech do zgryzienia, mianowicie chodzi o oprysk Golden Etho 500 nie wiem gdzie mogę go dostać w żadnym internetowym sklepie go nie ma i nie wiem czy w ogóle jest gdzieś dostępny, wycofany z obrotu też nie jest bo sprawdzałam. pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Dziś pryskałem truskawki buracylem. Za ile czasu mogę znowu dac oprysk na jednoliscienne? Jaki środek byłby najlepszy? truskawki młode sadzone na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilka    0

Witam mam truskawki i muszę o nie zadbać w tym roku sama. Proszę o pomoc czym można ie nawozić i kiedy. JAKI ZASTOSOWAĆ OPRYSK TERAZ NA CHWASTY .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

zalezy w jakim sa stanie zachwaszczenie. jak czyste to cos doglebowego chociaz to juz ostatni moment na takie srodki. a z nawozow to zalezy jaka zasobnosc gleby, jaki wiek truskawki itp. za malo informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

słuchajcie mam pytanko odnośnie truskawek mianowicie chciałbym zasadzić około 10 tyś krzaków na jesień (myśle o honey 5 tyś i... może macie jakąś propozycję?...) . I teraz cz mogłby mi ktoś w skrócie napisać jak najlepiej przygotować pole (przypuszczam że jest troszkę zakwaszone ale jeszcze nie sprawdzałem) chodzi mi m.in o obornik, wapno, przedplon, nawóz, odchwaszczanie.... kiedy stosować, siać w jakich dawkach itp. ogolnie jakie by było najlepsze rozwiązanie... z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w googla wpisz sobie "integrowana produkcja truskawek" tam masz odpowiedz na twoje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

zdj po ruszeniu ziemi.

post-81730-0-41590300-1394826777_thumb.jpg

zdj trusk przykrytych a obok po lewej nie.

post-81730-0-32298200-1394826775_thumb.jpg

zdj trusk

post-81730-0-66109600-1394826759_thumb.jpg

zdj trusk pod agrowłoknina inny kawałek i chwastu troche :/

post-81730-0-21127300-1394826781_thumb.jpg

 

sory sa słaba jakość

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek890    0

witam, mam duży problem z chwastami w truskawkach, główinie z bodziszkiem drobnym i gwiazdnica pospolitą jaki oprysk był by dobry do zastosowania jeszcze w tym momencie? z góry dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

czy ktos stosował fusilade w truskawce?

 

 

Tak. Jeden z najlepszych środków na jednoliścienne moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

WItam Chciałem posadzić mały kawałek truskawek tylko mam pytanie czy na wiosnę można posadzić i coś z tego będzie czy trzeba w jesieni? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj