adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    355

moim zdaniem juz mozna, zobacz prognoze dlugoterminowa. mam pytanie. co sadzicie o mieszance stomp 4l + devrinol 4l na 300l wody na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Mam w planach jesienią dosadzić truskawki chciałbym, aby przedplonem byla może gryka albo gorczyca, lecz siejąc ja po zbozu bedzie za mało czasu aby urosła, siejąc na wiosne wyrośnie za duza. Jak byście to rozwiązali, a może ktoś ma lepszy pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

na wiosne będzie też sadzone, a reszta jesienią nawet z tego wzgledu, że chce całkiem odchwaścic i przed robakiem też popryskać no i jakis dobry przedplon dać. tylko teraz sie zastanawiam jak to rozwiązać wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja sadzę zawsze na jesieni tak aby zdążyć prysnąć jeszcze od zielska po 2 tyg po posadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Podobno najlepiej sadzi się na wiosnę ;) Ja tak robię i mogę jeszcze zjeść przynajmniej truskawkę z młodych krzaków w tym samym roku ;) Panowie, jakie w tym roku nawozy na początek wegetacji będziecie stosować? Ja to chyba na pierwszą dawkę dam Hydrocomplex+Saletrzak, a później może oprysk Rosahumusem.

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Podobno najlepiej sadzi się na wiosnę ;) Ja tak robię i mogę jeszcze zjeść przynajmniej truskawkę z młodych krzaków w tym samym roku ;) Panowie, jakie w tym roku nawozy na początek wegetacji będziecie stosować? Ja to chyba na pierwszą dawkę dam Hydrocomplex+Saletrzak, a później może oprysk Rosahumusem.

 

A mozna wiedzieć w jakim celu saletrzak bedzie dany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

koledzy, co sadzicie o mieszance stomp 4l + devrinol 4l na 300l wody na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

co to za chwast ? i jak zwalczyc :)

słabo widać ale chyba gwiazdnica. Zwalczanie motyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Podobno najlepiej sadzi się na wiosnę ;) Ja tak robię i mogę jeszcze zjeść przynajmniej truskawkę z młodych krzaków w tym samym roku ;) Panowie, jakie w tym roku nawozy na początek wegetacji będziecie stosować? Ja to chyba na pierwszą dawkę dam Hydrocomplex+Saletrzak, a później może oprysk Rosahumusem.

 

a Rosahumus nie trzeba czasem wymieszać z glebą?

 

co to za chwast ? i jak zwalczyc :)

 

przetacznik zwalczanie chyba ręczne coś tam Lenzar go bierze tyle że to co wschodzi nie takie okazy :P inne środki nie pamiętam

 

koledzy, co sadzicie o mieszance stomp 4l + devrinol 4l na 300l wody na ha?

 

klasa gleby? wiek truskawek? odmiana?

po mojemu zbyt hardcorowo <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

 

A mozna wiedzieć w jakim celu saletrzak bedzie dany?

 

Zawsze daję go na początek wegetacji truskawek ;) Dzięki temu, jest o trochę większa dawka azotu i dzięki temu truskawki po zimie łatwiej się rozwijają ;) Po prostu mieszam hydro+saletrzak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewinra    0

Witam. Mam pytanie dotyczące sprzedaży truskawek. Mianowicie planuje założyć plantacje na około 4-5ha ziemi. Mój ojciec uprawia je od okolo 15 lat lecz na obszarze 1 ha. Ja chciałem zająć się trochę większą produkcja i stad moje pytanie gdzie można sprzedawać plony? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziwne pytanie. A ojciec z hektara gdzie sprzedawał? Nie sądzę że wszystko robiliście w weki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewinra    0

Faktycznie mogło dziwnie zostać odczytane. Z ha wychodziło około 350-450 lubianek dziennie i handlowal na Targu i lub przy biedronce i szlo ale gdybym zwiększył do 4-5ha aeral to nie ma siły żeby to sprzedać na Targu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

klasa gleby? wiek truskawek? odmiana?

po mojemu zbyt hardcorowo <_<

klasa 4, sadzone na jesieni, hanoye. czemu? to zupelnie dwie rozne substancje aktywne przeciez.

każdy zakład po 2 zł kupi od ciebie jeśli posadzisz sengę :D

widze ze pocieszyles kolege, biznes niesamowity :D

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewinra    0

A tak poważnie, da rade sprzedawać hurtowo w miarę rozsądnych cenach? Bo powiem szczerze że 2zl/kg to trochę lipa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

A tak poważnie, da rade sprzedawać hurtowo w miarę rozsądnych cenach? Bo powiem szczerze że 2zl/kg to trochę lipa :-D

 

 

Lipa to była w zeszłym roku jak przemysł płacił 1.1-1.3zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewinra    0

No dobrze rozumiem ale nie chodzi mi o sprzedaż na przemysł bo jest to w ogóle nie opłacalne. Bardzie chodzi o eksport czy istnieją jakieś grupy producenckie które kupują i eksportuj lub przedsiębiorstwa handlowe np Silvicola.

Edytowano przez lewinra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

klasa 4, sadzone na jesieni, hanoye. czemu? to zupelnie dwie rozne substancje aktywne przeciez.

 

 

widze ze pocieszyles kolege, biznes niesamowity :D

niby tak a takim mixem w zeszłym sezonie ostro przyhamowałem sobie 0,3ha a kilkadziesiąt krzaków padło całkiem na 3a ta sama odmiana sadzone w sierpniu rok wcześniej

A tak poważnie, da rade sprzedawać hurtowo w miarę rozsądnych cenach? Bo powiem szczerze że 2zl/kg to trochę lipa :-D

 

jak u handlarza dostaniesz po 3zł/kg za piękną truskawkę to będzie cud

chyba ciut za dużo jak na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewinra    0

No właśnie widzę ze bardziej będzie się opłacało zrobić 1ha i sprzedac go w rejonie wtedy cena wychodzi z reguły 5 zł niż 3ha i sprzedawać po 2zl. W takim razie dziękuję za odpowiedzi i gdyby ktoś mial jakieś sugestie proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj