adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

maniek183    9

Hektar to dużo na początek raz użyjesz kropelkowego i deszczowni już nie będziesz chciał... Cienek ile u ciebie osób na 1 ha? Na Ukraińców niema co liczyć prawdą jest, że ciężko o dobrych ludzi do zbiorów. Płacicie od łubianki czy na godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ja mam zawsze sprawdzonych ukraincow rekordzista u mnie potrafiła ponad 230 zbierać dziennie według mnie lepij placic od łubianki wieksza motywacja wtedy do zbierania bo wiecej zarobia a na godzine to beda podpierać miedze

 

a co do ilosci osob na ha to zalezy jaki rok i jaki zbieracz oraz od tego czy towar trafia bezposrednio do klienta czy na rynek hurtowy wiadomo na rynek hurtowy mozna jechac raz dziennie a jak do klienta to wtedy trzeba nawet 4 razy obracać i wtedy zalezy aby samochod na pusto nie chodził po 100 łubianek u mnie na 2,5 ha 8 osob starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ja chciałem pół lecz żona ...

Robotą sie nie martwię martwią mnie ludzie lecz jak większość do przetwórni to może sie uda niewielką liczbą osób.

Ja wiem że kropelkową lepsze jednak chamuje mnie niewiedza . Można póścić bezpośrednio ze studni? W węże nie popękają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

mój wujek ze studni taką pompa jak od szamba później do grubego przewodu wpiął kropelkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

ten biały nalot to mączniak czy zdjęcie jest słabej jakości ?

Jeśli 8 osób zbiera 2,5 ha to szału nie ma wyd.pewnie poniżej 10 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Hereford pompa 25m3 będzie ok 0,5 ha na raz pyknie wszystko zależy jakie taśmy, ja u siebie zasilam z pompy od deszczowni :D i chodzi to pięknie. Zawór za pompą do ewentualnego przydławienia oraz manometr do kontroli ciśnienia. Kropelkowe ułatwia nawożenie...

 

Cinek mączniak jak jasny piorun ;) ale nie krytykuje bo wiem jak jest, czasem w 1 dzień potrafi opanować. Jaka to odmiana ?

 

8 osób na taki areał ? w tamtym roku na na kawałku 0,6ha w 5 osób byliśmy bez szans a nikt się nie opieprzał.

co do samego zbioru nikt nie pokona mojej mamy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

też mnie dziwi że w 8 osób oblecieli.... no ale co wszystko zalerzy od ilości owocu, no chyba, ze po łebkach lecieli.... A co do rekordu też chyba trochę przegęcie, ja zawsze jestem ze wszystkimi na polu od 5.00 i mój rekor życiowy 130 ale lipy nie odstawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Lina w ile godzin? od 5 do ?

 

130kg ? Niema lipy rozumiem że sok po palcach nie płynie? to ja zapraszam do mnie znaleźć taką osobę to niezły wyczyn. A przy okazji może rekord byś poprawiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a taaaa no kg a czego by innego :D o tej lipie to chodzi mi, ze owoców nie zostawiam, zgnilizny ani zielenizny nie ładuję w widze na giełdzie jak niektórzy u sądziednich przesypują z ciekawości i uwierzcie bliższe mi to do marmolady było niż na handel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

odmiana hanoy zdjęcie słabej jakości jest aparat 3 mpx jeszcze przycięte. połowe uprawy mam pod folia czyli zbiór przyśpieszony

według waszych obliczeń to na ha potrzeba 10 osób do zbioru to jak u nas mają po 25 ha to potrzebowali by 250 osób to chyba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie nie nastawiamy się na ilość ale na jakość, przykładowo jak mam pół ha porządnie dopilnowanego to uwierzcie, że wcale się nikt nie ochrzania i owoc naprawdę pierwsza klasa. Ale racja jak ktoś ma więcej to idziecie na ilość i byle z grubsza oblecieć pole tylko, ze za ładniejszą mi lepiej zapłacą i co mam mniej a wezmę tyle ile niektórzy na ilości. Ale dobra wiecie swoje już się nie udzielam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

koleżanko od tego jest forum aby się udzielać każda rada jest pomocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

odmiana hanoy zdjęcie słabej jakości jest aparat 3 mpx jeszcze przycięte. połowe uprawy mam pod folia czyli zbiór przyśpieszony

według waszych obliczeń to na ha potrzeba 10 osób do zbioru to jak u nas mają po 25 ha to potrzebowali by 250 osób to chyba przesada

honeoye. Na 25 ha truskawki potrzeba 120-150 osób. Na hektar podczas zbierania 10 ma co robić przy plonach 30-35 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

To nie przesada cinek ,można mieć i 50 ha i jak się nie ma pojęcia o uprawie to oberwie to 30 osób(resztę zbierze kwieciak,roztocz i inne dziadostwo)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak sie już ma taki areał to na pewno nie jest się laikiem z tej dziedzinie tylko dobra wiedze sie juz ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Dobra jak już jest was tu więcej to poproszę jeszcze raz trochę rad co do odmiany dla początkującego plantatora malin. Czyli dla mnie:-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Polka i Polana czyli jesienne. Ja mam jeszcze Pokusę (nie ma smaku maliny), Polesie (kolor za ciemny) i miałem kiedyś Poranną Rosę czyli żółtą, Tych nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Hehehehe mali napisałem bardzo przepraszam chodziło o truskawki :-) wczoraj cały dzień był wałkowane temat mali ,kombanu i opłacalności wiec z tąd ta pomyłka. Sory!!

 

Mali = malin tablet obcina końcówki jak sie szybko pisze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Lina nie uciekaj ;) jak nie udzielam? jak masz odpowiednie podejście do uprawy truskawki! Marmolada? to już raczej zagęszczony sok :lol:

10 osób na 1ha niema innej możliwości mówimy o zadbanej plantacji.

 

Hereford być może zdanie na ten temat każdy będzie miał inne, jeśli to twoje pierwsze truskawki wybierz Honey tylko dobre sadzonki.

Potrafią "wybaczyć" sporo błędów nim cokolwiek zrobisz musisz dużo poczytać... Przemysł czy deserowe? gdzie to chcesz sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Sprzedawać chce na przemysł. Jednak postawie kobitke aby sprzedawała codziennie co sprzeda to ok jak nie to przemysł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Powiedzcie czy dam radę walczyć z chwastami tylko chemicznie bez glebogryzarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no nie wiesz że na chwasty najlepszy jest motykol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj