adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Chyba tak jak widze i podejrzewam lepsza glebogryzarka jest ta do truskawek ktora ma osobne oslony raz ze nie niszczy sadzonek krzakow a po drugie napewno nie sypie ziemia na krzaki a jak widze sa uzywane bo nowa ok 20 tys za dwurzedowke to chyba troszke wygorowana cena a znajac ycie jakosc wykonie nie obrazajac nikogo budzi watpliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Można, lepiej czymś prysnąć niż niczym, ale aby dobrze wykonać zabieg od szarej pleśni czy przędziorka ciecz robocza musi dobrze spenetrować wnętrze krzaków. Dobrym i tanim rozwiązaniem jest belka typu fragaria na 3 albo też 5 dysz. Do tej pory nie spotkałem się z produkcją jakiejś firmy, widziałem tylko własnoręczne konstrukcje, które w sprzedaży bywają bardzo rzadko.

Drugim rozwiązaniej jest opryskiwać z PSP, czyli pomocniczy strumień powietrza. Z tego co wiem są dwie wersje, pierwsza jest z rękawem na belce, druga z oddzielnymi dyfuzorami np. firmy krukowiak octopus sad/t. Wg mnie jest to najlepsze rozwiązanie. Ale następna kwestia to cena zakupu oraz dopasowanie do gospodarstwa, ponieważ nie uważam że zakup takiego sprzętu jest dobrym rozwiązaniem na 0,5ha ;)

 

Maniek dzięki za poradę, obcenie w sprzedaży z tej serii są Stihl SR430 i Stihl SR450. Nie wiem czym się różnią oprócz ceny, wagi oraz poziomu hałasu. Pojemność zbiornika na paliwo, ciecz roboczą, zasięg, wyposażenie dodatkowe mają takie same. Tylko jeden kosztuje 2, a drugi 2,3tys zł.

 

Czy są jeszcze w produkcji inne dobre opryskiwacze spalinowe oprócz stihl? Bo z tego co widzę jest tylko stihl i chińszczyzna.

2a14beb1aee2d71c6fecb12f25c690f7_XL.jpg

 

005773_800.jpg

 

S-SR430-D001_p.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Glebogryzarka może być jakakolwiek o ile kogoś zadowolą efekty pracy. Każdą da sie przerobić tak by była maksymalnie użyteczna i efektywna. Bez osłon nie da się pracować tak by nic nie zasypać.

 

Cinek tłuczesz glebogryzarką czy czymś innym?

 

Opryskiwacz z rękawem na pewno lepiej niż zwykły ale to nie to...

Ten Krukowiak wydaje się być ciekawy, tylko pewnie cena zabija

 

żadnego nie kupił bym bez próby

 

Swojego Stihla testowałem jeszcze u dilera paliwo woda do zbiornika i oprysk drzew, trawy a nawet ściany budynku byle by zobaczyć jak pryska. Wcześniej miałem inny więc jakieś rozeznanie w temacie było.

 

Co do chińszczyzny kolego masz racje to badziewie totalne obejrzyj tylko z bliska a sam zobaczysz na allegro jest podróba stihla sr 420 za ok 850zł ale wątpię by było warto zaryzykować jeśli to ma być sprzęt do profesjonalnego użycia.

 

Miałem kiedyś właśnie chiński opryskiwacz rocznik 1981 gdyby nie brak części pracował by do dziś ale to była wysoka półka nie to co teraz silnik 80cm^3 15tys.obr/min nie istniały dysze ULV mimo to potrafił zrobić mgłę. Jedynie wadą było spalanie i totalny brak komfortu pracy.

 

W mojej opinii raczej niema alternatywy dla Stihla oglądałem naprawdę wszystko co się dało testowałem jeszcze opryskiwacz Solo nie odpowiadało mi to jak się nosiło był mniej wygodny, większe wibracje.

 

Stihl lub podobny ma jedną zasadniczą zaletę w porównaniu do wszelkich konstrukcji z PSP tam strumień powietrza ma za zadanie przechylić, poruszyć, odsłonić wnętrze rośliny by rozpylacz mógł dokładniej spryskać powierzchnie. Przy turbinowym to własnie powietrze jest nośnikiem dla cieczy i ono ją rozpyla rozprasza na mniejsze krople.

Wleci strumień powietrza wleciała ciecz robocza. Oczywiście to tylko moja opinia i uwagi mogę się mylić.

 

jakim sprzętem pryskacie truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

ktoś z was może przerabiał pielnik tak żeby od razu siał na krzaki truskawek nawóz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Cinek gratuluje pomysłowości dobry patent. Powiedz a masz w tym jakąś regulację wysiewu? Czy jakaś stała dawka kilka razy np? Czy to pozostałości poznaniaka bo tak wygląda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

wysiew sie reguluje zmieniajac przelozenie po prosru zmieniam lancuch na inne kolo zebate o innej liczbie zebow

post-44928-0-59959600-1383080031_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Czyżby na ostatniej ramie zostaną dołożone te wałeczki do rozdrabniania ziemi które widać na zdjęciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

3 z belek ale tez mniejsze odleglosci miedzy belkami a koncu mozna dolozyc wałki albo elemnety od aktywatora mozna tez zastosowac multiplikator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Liczy się to że sprzęt spełnia swoje zadanie a z czasem się wszystko dopasuje. Masz jakieś fotki z pracy? chodzi mi o to jak wygląda po tym pole. Jutro wstawię jakąś fotkę jak wygląda pole u mnie, w końcu dało się wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

zdjęc nie mam bo tym to na wiosne w polu po zbiorach zawsze glebogryzarka

 

to az tak mokro masz ze nei mogles w pole wejsc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Można powiedzieć, że już od kilku dni dało się wjechać 4-5 ale zabrałem się za zimową orkę i truskawki musiały poczekać. Jest ciężko pole przed nasadzeniem tak mi ulewy zbiły że nie mogłem sadzić dodam iż było już przygotowane. Próba ruszenia zakończyła się narwaniem brył wielkości pięści było ciężko. Teraz idzie glebogryzarka i jakoś to rozbija duża ciągnikowa robiła masakrę i męczę się taką małą jak jeden segment sekcyjnej. Było tak mokro że wałek z nożami zaklejał się błotem a 12KM silnik diesla nie mógł utargać 60cm glebogryzarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

uważam że masz złe stanowisko pod truskawki za mokro moim zdaniem ja to sadze na ziemiach lekkich czasem tez na cieżkich ale mozna tam wejsc po deszczu jak bedzies zmail tak mokro to bedziesz musial czesto przerywac pole bo truskakwki ci moment grzyb zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Kolego problem polega na tym że nie mam lepszego pola wszędzie ziemia ciężka prawie jednakowa jak w tym miejscu gdzie teraz są. Jest kawałek od 4 do 6 klasy ale za daleko brak możliwości nawadniania i prawdopodobnie zbierali by z niego wszyscy ale nie ja, zwyczajnie kradną. Na jakiej klasie sadzisz? Jaka twoim zdaniem sprawdza się najlepiej pod truskawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj