adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malkolm    25

widziałem taką fajną książeczkę "poradnik dla producentów truskawek, albo coś podobnie, bardzo fajna cieniutka ale bardzo konkretna książeczka, i kosztuje grosze, radze przeczytać tym co nie wiedzą co z czym się je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

cinek azotop i buracyl są tym samym środkiem, zawierają lenacyl, pozatym buraculu już nie ma.

Zapewne miałeś na myśli Burakomitron, ale z drugiej strony zawiera on metamitron, który pali np. honeoye. Zatem pytanie brzmi w jakich odmianach chcesz stosować herbicyd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

opierasz się teorią czy praktyką? stosowałeś ten środek w honeoyu, elsancie czy też innej odmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Żadna to tajemnica, tym bardziej nie chcę kupować jakichkolwiek informacji. Od tego jest forum aby nimi się dzielić.

 

Podobna sytuacja ma się do lontrelu, kiedyś miał nawet rejestrację na truskawkę, obecnie nie ma. Jest jego zamiennik o takiej samej substancji czynnej i w takim samym stężeniu - cliophar. Oczywiście obydwa środki stosuję w truskawce bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Ale co pisze w etykiecie cliophardu? Aby, "Opryskiwać tylko międzyrzędzia unikając bezpośredniego nanoszenia cieczy użytkowej na uprawiane rośliny."

Firmy tną koszty i nie robią już pełnej rejestracji, tym bardziej w uprawach małoobszarowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

co do lonteru to miałem tak że jak na jesieni opryskałem to nic się nie działo a na wiosnę już tak. u mnei na chwasty pryskam jesienią a na wiosne mała dawka jakiegoś oprysku w zalęznosci co jest i motyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Ziomek, nie opowiadaj tu ludziom o pieleniu motyka bo zniechęcą się do uprawy tego cacka :lol: jakoś w szkółkach nikt się ręką nie dotyka do mateczników i nie widać nawet sztuki chwasta...więc nie będę komentował dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

No i masz racje matecznik !! A zapodaj całą chemie w tych, które mają być do zbioru i bardzo niemile będziesz zaskoczony (zostaw coś nie pryskane do porównania)

 

W tamtym roku na części poszedł lontrel (ostrożeń którego nie wytępiłem przed nasadzeniem) opryskana część była prawie połowę mniejsza stosowałem dawkę 0,3l/ha warunki w miarę dobre. Sam stosuję chemie na chwasty ale tylko w pierwszym roku po sadzeniu w którym to nie zbieram owocu i usuwam kwiatki. Zadziałał jak regulator wzrostu odmiana to rossie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Pryskałem Lontrelem w zeszłym roku na wiosnę młode nasadzenia i liście minimalnie przypalone były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

A poza tym ??

 

Jak w starszej plantacji ??

 

A i jeszcze mam pytanie , w ubiegłym roku w starszej plantacji miałem takie dziwne krzaki , o połowę niższe niż reszta , owoc drobny zaschnięty , liście pozwijane , pomarszczone , krzaki jakby się zatrzymały w kwietniu i tak zostały aż do zbioru.. Zna ktoś przyczynę ?? Mączniak ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Co stosujecie na wiosnę z nawozów ?? Ja sypnę 300 kg bontaru na 90 arów i myślę na azotowym , może saletrzakiem w czasie kwitnienia ?? 100 kg na ten kawałek ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

Mam takie pytanko... biorąc pod uwagę że zima w tym roku nie ma zamiaru odchodzi i pole pokrywa jeszcze śnieg zastanawiam się jakim herbicydem opryskać truskawki kiedy nadejdzie tak oczekiwana wiosna...??? chciałem to zrobić Venzarem tylko wyczytałem gdzieś że oprysk należy wykonać... (nie później niż 50 dni przed pierwszym zbiorem). Dodam że moje odmiany to elsanta honey dukat i senga.

Prosił bym o jakieś porady z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

Rośliny przezimowały dobrze bo cały czas pod śniegiem niestety aż do teraz.... na drugi tydzień będę ścielił włókniną.... a co do ceny hymm... Nie powinna być dużo niższa niż w tamtym roku, pogoda nie sprzyja ale jak będzie to się przekonamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielmajes    0

Jaką odmianę truskawek deserowych polecicie do uprawy?

Miałaby to być wczesna odmiana.Jakaś alternatywa dla odmiany Honeoye.

Myślałem nad odmiana Clery.Co o niej sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

o cleary powiem coś więcej po zbiorze, sadzonki frigo jeszcze czekają, a już powinny rosnąć ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielmajes    0

Gdzie kolego kupowałeś sadzonki?

Po ile płaciłeś?

Słyszałem, że nie można ich rozmnażać nawet na własne potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sadzonki mam od makaroniarzy, po ile płaciłem to nie powiem :P podobno nie wolno ich rozmnażać, ewentualnie szybko aby nikt nie widział

panowie wie ktoś może gdzie mógł bym dostać sadzonki odmiany Elkat??

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Panowie sypnąłem Hydro spadł deszcz, spali rośliny? Czy nawóz się rozpuści i wejdzie w glebę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj