adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

malkolm    25

ja sypię co roku, z fosforu można by zrezygnować, ale potas i azot to obowiązkowo, ja nawet daję dwa razy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Potas z siarczanu? Mam trochę soli potasowej ale truskawka nie lubi chloru więc chyba zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja do tej pory sypałem polifoski, czyli chlorki, od wiosny dawał będę yarę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Zastanawiam się nad zakupem małej, ręcznej glebogryzarki. Nie wiem czy to dobra inwestycja na areał ~35a truskawki. Jednak z 1,5-2tys trzeba by wyłożyć. Taką powierzchnię kilka dni i można zrobić motyką ale jak po zbiorach żeby zlikwidować pędy jednak trzeba sie narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazimierz11    0

witam

czy mozna truskawki hanoye przykryc od razu folia po opryskaniu stopmem lub buracylem?

lub po jakim czasie po opryskaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Zastanawiam się nad zakupem małej, ręcznej glebogryzarki. Nie wiem czy to dobra inwestycja na areał ~35a truskawki. Jednak z 1,5-2tys trzeba by wyłożyć. Taką powierzchnię kilka dni i można zrobić motyką ale jak po zbiorach żeby zlikwidować pędy jednak trzeba sie narobić.

możesz wypożyczyć, u nas chcą 70 zł za dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

witam

czy mozna truskawki hanoye przykryc od razu folia po opryskaniu stopmem lub buracylem?

lub po jakim czasie po opryskaniu?

kolego musisz trochę poczekać aż odparuje i dopiero przykryć wiem z doświadczenia wujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Jak się sypie nawóz przed położeniem folii to też trzeba zaczekać kilka dni czy można następnego dnia po sypaniu folię kłaść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Tobago policz ile będziesz robił ręcznie? U mnie na 1ha kilkanaście lat temu kupiliśmy glebogryzarką z silnikiem diesla z prawdziwego zdarzenia za dużo większą kwotę niż planujesz i to była dobra decyzja. W mojej okolicy wypożyczanie to lipa...

 

Kolega napisał że 70 za dobę niby ok ale popatrz na to inaczej obskoczysz to w godzinę pewno ze 3l jeśli benzyniak przywieść odwieść i 100 jest jak nic.

 

jeśli planujesz zostać przy truskawce dłużej kup swój sprzęt glebogryzarka to podstawa w uprawie truskawki mam na myśli takie do 2ha ja w roku używam 8-10 razy nie licząc innych uprawek

 

 

 

Jak przezimowały truskawki u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Też mi się wydaje że zakup nawet na taki areał, może nie tyle się opłaca, co nie jest głupotą.

Wypożyczyć w okolicy nie ma gdzie, poza tym nie jestem zwolennikiem pożyczania, ani komuś ani od kogoś.

Truskawki z takiego areału wiadomo nie sprzedaję do skupów tylko w detalu, a że mieszkam blisko nadmorskiego kurortu branie w sezonie jest dosyć dobre i moge pozwolić sobie na wyższe ceny. Dla przykładu w zeszłym roku średnia za kg wyszła 7zł. Przy takich cenach odłożyć 2tys nie jest problemem.

 

Truskawki ciągle pod śniegiem więc nie wiadomo jak z przezimowaniem.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

...co jak co, ale macie zdrowie chłopaki, zeby latać za spalinową glebogryzarką po kilka razy w sezonie...a tak w temacie to jest aktualnie na agriaffaires do nabycia za ,,grosze'' ladne breviglieri mbe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Oglądałem takie sprzęty i jest to dobre wyjście tyle że na większe powierzchnie. Jest to maszyna do jednego celu użył bym kilka razy i stała by resztę roku koszt nieadekwatny do możliwości tej maszyny w moich warunkach no i jakoś nie uśmiecha mi się MF 255 do tego a mniejszym nie dysponuje.

To prawda trzeba mieć w nogach ;) takim normalnym krokiem musisz pociskać żeby zdążyć ale ma regulowana szerokość pracy, ładnie przycina pędy w międzyrzędziach bardzo zwrotna i nie ugniata ziemi bo waży 130kg mam do niej inne narzędzia więc wykorzystana jest bardziej.

 

Jest plan żeby w ciągu dwóch lat kupić Kubote ok 15-20KM miałem takie coś na testach i to jest dopiero sprzęt do truskawek małe zwrotne i mocne tylko sporo kosztują, nie widzę dla siebie lepszej możliwości drobne prace przy warzywach do małej przyczepki i w ogóle pomocne maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

A ma ktoś linka do jakiejś hurtowni która ma na stanie Azotop albo Venzar w opakowaniach 1kg (duzo tańsze niż 0,5kg) bo dostanie tych środków graniczy z cudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Dzięki za linki tylko że to i tak problemu nie rozwiązuje. W Pakosie zapewniali mnie już miesiąc temu że Azotop zamówili i czekają na dostawę tylko że jak widać mają tylko 1 opakowanie 0,5 kg. Porażka

Edytowano przez dZejk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

pryskał ktoś taką mieszaniną ?? Azotop New 80 WP 1,5 kg/ha + Burakomitron 70 WG 2-3 kg/ha. jak z trzymaniem chwastów, obie substancje działają doglebowo jak się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykDOL    0

hej, mam pytanie- czy po skoszeniu jęczmienia w lipcu można w śierpniu już posadzić sadzonki truskawek? Po wcześniejszym nawiezieniu obornika na ściernię i orce? Czy to jest wszystko za szybko i jepiej poczekać do wiosny i wtedy posadzić?

Prosze o przydatne informacje, chciałem spróbować z uprawą truskawek, mam w kawałku 1ha, ale myślę raczej o zagospodarowaniu na początek 0,5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

możesz sadzić nawet w maju jak tylko znajdziesz sadzonkę, czym wcześniej posadzisz tym większy plon w pierwszym roku po sadzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

co do sadzenia w sierpniu to bym poczekał do jesieni bo w sierpniu sa duze temperatury i moga sadzonki sie nie przyjać i trzeba bedzie zastosowac polewanie a co do azotopu i buracylu na opakowaniu pisze ze mozna mieszac razem co zaperwnia wieksza skutecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykDOL    0

aaa jak jesienią to sadzonki zielone, czy frigo? i czy trzeba na zime przykryc je np słomą czy dadzą sobie radę same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj