adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rallyfan    15

witam,

kiedy ruszacie z nawozem w truskaweczki? Co jest trendy tej wiosny podać doglebowo przeciwko chwastom na pierwszy ogień? :)

Edytowano przez Rallyfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja po zbiorze dałem bontar , na jesieni wapno i na wiosnę też mam zamiar bontarem przejechać ze 300-400 kg ha.

 

Oprysk to nie wiem , Venzar , coś w tym stylu.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

teoretycznie to bodziszka zwalcza substancja etofumesat, tak podaje producent Golden Etho 500 SC

etofumesat jest między innymi w betanalu progres więc truskawki powinny wytrzymać. można by wypróbować ten golden etho 500 na kawałku plantacji,

w Golden Etho 500 SC jest prawie 10 krotnie większe stężenie etofumesatu więc nie przesadzać z dawką, ja bym zastosował podwójną dawkę tego co jest w betanalu.

zawsze można też użyć dziabatoxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

a może zastosować ten Golden Etho 500 w kilku mniejszych dawkach wtedy truskawka by nie odczuła a chwast by padł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

betanal stosuje się 3 razy co tydzień w mniejszych dawkach więc golden raczej podobnie. ale ja bym wypróbował najpierw na kawałku pola, pamiętaj że golden nie ma rejestracji na truskawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

chciałbym posadzic truskawki na 1ha pierwszy raz i dodam ze miały by byc ekologiczne czy ma ktos z was ekologie jak jest odnosnie dopłat do truskawek jakie koszty załozenia takiej plantacji i jak walczyc z chwastami w ekologii jakie macie sposoby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareq    0

wg mnie to przed założeniem plantacji trzeba by poświęcic 1 rok żęby pozbyć się jak największej ilości chwastów, czyli glifosat, podorywka, glifosat,. orka, glifosat+chwastoks żeby dobić skrzyp polny. za pierwszy rok i tak chyba nie ma dopłaty do ekologi. lub ściółkowanie folią, droższe ale pewniejsze tylko raczej trzeba wtedy nawadniać więc koszty rosną. od tego roku zlikwidowane są dopłaty do sadów ekolgicznych i innych upraw. do truskawek niby jeszcze jest dopłata ale wiadomo jak długo, żeby się nie okazało że za rok lub 2 też nie bedzie dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Z najomy ma 15ha truskawek i wszystko w ekologii juz od 10lat wynajmuje ludzi do gracowania i w miedzyrzedziach glebogryzarka zero oprysku chemicznego wiadomo i zero sztucznych nawozów:) hmmm nom 1ha to nie mało ale mysle ze bym pogodził truskawki z krówkami tym bardziej ze ja dopiero zaczynam gospodarowac bo od roku mam gospodarstwo a wiekszosc na Staruszka stoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczorro    0

Nawiążę współpracę z odbiorcami hurtowymi truskawki z opolszczyzny i ze śląska tel. 508355960. Jakie zakłady przetwórcze skupują truskawki w opolskim i śląskim? orientuje się ktoś pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

panowie jaka przewidujecie cene truskawek?bedzie miala zejscie jak na chlodniach sa zapasy?

 

Też słyszałem że chłodnie mają jeszcze truskawkę, cena? 1.5-2 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

tez slyszalem ze maja ale jak jest to nie wiem.mysle ze kwiecien maj zweryfikuje.tamten rok byl dobry dla producenta.ale zaklady stracily wiec zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczorro    0

3-4 tony dziennie podczas wysypu ( jak teraźniejsze mrozy i majowe przymrozki nie dają znać o sobie) , z chłodniami jest dobrze tylko trzeba czekać za kasą, a pieniądze potrzebne są na bieżąco w trakce sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kazcorro cos za cos ja czekam za papryke po miesiac i nie narzekam.trzeba sobie radzic ale gotowka to gotowka.jaki masz areal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

truskawka, wiśnia i porzeczka wyprzedana do cna z chłodni, także można liczyć na dobrą cenę w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak nie będzie zmowy cenowej bo już w tamtym roku się przymierzali aby dać po 2 zł a w tym będa chcieli zwiekszyć zyski i moga niska cene dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego lampo truskawki na chlodniach jest jeszcze duzo. chlodnie sprzedaja ja po kosztach a wiesz jak to sie konczy jak nie zarobia chca odrobic straty i zarobic wiec mzoe tak byc ze nie zaplaca duzo wystarczy ze opoznia skup o pare dni i juz mamy zastoj.duzo jest nasadzen nowych.wisnia jak najbardziej zeszla i jest zapotrzebowanie na nia co do porzeczki nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie a sypiecie na stare nasadzenia fosfor i potas? Teoria głosi że nawożenie przed posadzeniem powinno starczyć na całe życie plantacji (2-3lata). Ja jakoś w to nie wierzę. Mam kawałek który w tym roku będzie miał drugi rok i zastanawiam się czy sypać P i K. Azotu wiadomo podsypie ale też bez szaleństw. Ładne efekty dawało w zeszłym roku nawożenie dolistne. Z ziemniaków zostało mi sporo mikroelementów i fosfor z potasem którymi pryskałem truskawki i pięknie rosły i owocowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

młode nasadzenia dobrze zaowocują dopiero w przyszłym roku. dwa lata temu jeszcze nie było takiego halo na truskawke wiec i nasadzenia nie były duże. Dodatkowo wiele młodych plantacji uszkodził mróz. Ja stawiam na cenę niewele niższą od ubiegłorocznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj